Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada dome aicina iedzīvotājus uz tikšanos 4

Valkas novada dome 11. oktobrī plkst.18.00 pašvaldības telpās, 2.stāva zālē, Beverīnas ielā 3, organizē tikšanos ar iedzīvotājiem.

 

Tikšanās laikā domes vadība informēs iedzīvotājus par aktualitātēm pašvaldībā, kā arī sniegs atbildes uz iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem. Ar iedzīvotājiem tiksies Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, domes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš, izpilddirektors Ainārs Zābers, izpilddirektora vietnieks Valkas pilsētā Guntis Bašķis.


Komentāri 4

biedriba.latvija1918

Lai pašvaldība publiski atbild Sabiedrībai minot vismaz trīs argumentus, kuram būs labāk, ja ēku Rīgas iela 1 (bijusī robežsargu mājiņa), celtu pēc 1991. gada. Tātad jaunbūvi bez grausta liecībām, ar visu pilsētas infrastruktūru, NOJAUKS, nevis atcels nojaukšanas lēmumu, vienlaicīgi izsniedzot Biedrībai apliecinājumu par ēkas piešķiršanu Biedrībai, kad tā saņems SLO statusu.

Apliecīnājums nepieciešāms VID, ka garantija, ka īpašums reāli pastāv brīvs tiks piešķirts.

Minētā ēkā Biedrība Latvija 1918 kopā ar SIA LV1918 plāno atvērt cukurvates kiosku. Patreiz pašvaldība sturgalvīgi negrib atcelt nojaukšanas lēmumu.

Tā turpinoties, Biedrība iesniedza otro iesniegumu ar lūgumu, un iesniegs arī trešo, ja otro ignorēs, 2018. gadā, cukurvates kiosks tiks atvērts kaimiņu Valgā, bet atbildības slogs gan mūžu paliks pašvaldības plecos.

Biedrību pārstāvot esmu gatavs sniegt plašo interviju par situāciju, lai ikviens saprastu kam kalpo sasaukums. Personīgo ambīciju apmierināšanai nevis Sabiedrības interesēm.

pirms 2 gadiem, 2017.09.26 18:06

igors3000

Ak, tu naivais puikiņ! Ja arī pašvaldība nenojauks to robežsargu mājiņu, kādēļ tu uzreiz iedomājies, ka pašvaldībai būtu tev/tavai biedrībai jāpiešķir tā ēka? Ēka tad tiktu izlikta izsolē, kurš nosolīs lielāku nomas maksu, un tas viennozīmīgi nebūsi tu. Tu iedomājies, ka pašvaldība tev vienkārši visu dos pa brīvu - ņem un darbojies! Tā tas nenotiek, jo īpaši, ar tevi. Tu te propagandē par to ēku tā, it kā tā būtu jau tev apsolīta vai piederētu tev. Realitātē tev pašam ir jāapzinās, ka ēkas un zemes nomas maksu, elektrības rēķinus, ēkas uzturēšanas izmaksas, zemes nodokli un citas izmaksas tu nespēsi nosegt ar savu cukurvati, bet ļauj minēt, tu jau droši vien biji iedomājies, ka to visu nosegs pašvaldība.

pirms 2 gadiem, 2017.09.27 08:27

biedriba.latvija1918

Žēl, ka ielīdi te, jo ar šo tavu postu atmaskoju tavu identitāti.
Par cik jūdas grašiem kalpo? Vai esi ideoloģiski oranžais?

Ko tu vispār sajēdz no izdevumiem un no komercijas? Varbūt izstāstīt par tavas komercijas gaitām? Par patiku uzskrūvēt cenas, lai gaidīt muļķi? Tādiem nekas neiet un buksē uz gludas virsmas. Puse Latvijas tādu komersantu, kuras domā ja tiem neiet, citiem arī neies. Ka arī visus iepriekš uzskati par muļkiem, lūko kabatā.

Izsoles nebija, lai arī tāda būtu bijis jābūt, ne nomas, ne atsavināšanas. Es vēlos tikai panākt, lai Sabiedrība saprastu, ka esošais režīms nekalpo Sabiedrības interesēm. Putraskalns brūk kopā un aizaug, vajag vēl vienu objektu par Sabiedrības naudu. Lai nedzimušo bērnu mazbērniem būtu ko maksāt Valstij.

Atvērt kiosku Valgā, man ir visas iespējas. Par simbolisko nomas maksu. Iestāsies rudens, varbūt arī būs bērniem iespēja jau šogad. Deklarēts jau esmu Igaunijā, lai arī nodokli iet tai. Netirgot tak ielas vidū, vai slimnīcas kādā izbijušā kabinetā, ko vaļsirdīgi piedāvāja Valkas priekšsēdetājs.

Kurš no vecākiem labprātīgi laistu savu bērnu Rūjienas ielā, pāri tranzītielai? Priekškam tad bija jābūvē tik dārgu ceļu, ja ne paglābt bērnus no plūsmas skolu apvidū? Lai tagad dzīt tos bīstamā zonā.

Valgas centrā nebūs bīstami. Kesk ielas alejā varēs sēdēt soliņos un baudīt našķi.

pirms 2 gadiem, 2017.09.27 14:25

biedriba.latvija1918

Man ir prieks, ka sētas krančus izlaida apzinoties situācijas nopietnību. Skat, cik apzināti liekat mīnusus. Jums par mīnusu ko dod? Papildus maizes šķēli?

Protams man to ēku neatdos principā pēc, par to šaubu man nav, ja neesi Krauklim draugos, esi nomalē. Nojauks par spīti visam. Lai vietā būtu psrs laiku vēsturisks paugurs. Jo pirms okupācijas vietā arī bija ēka. Man patīk izsoles noteikumi veikalam Rīgas 22, desu veikalu droši ka nevar, jo kāds ienesa kukuli. Vai arī tāda esot personīgā ambīcija, kas esot vēl bīstāmāk. Kad valda iedomajoties sevi par ķeizaru. Tāda situācija šķiet ir visur. Pastāvošais režīms ilgs vēl četrus gadus, un visus četrus gadus nekalpos Sabiedrībai, bet personīgo ambīciju apmierināšanai.

Gan jau viss cukurvates projektam būs labi. Iespējams komercijas patriotisms traucē, ir jādomā racionāli. Nevis Valkā par katru cenu, kad Valgā telpu ka sēņu mežā. Pat ne kioskam, bet pilnvērtīgai ražošanai, par ko Valkā var tikai sapņot, jo telpu fiziski nepastāv. Pastāv tikai mazam kioskam.

Gan jau absolūtā eksperimenta pēc, piedaloties 2018. Gada pavasarī pilsētas svētkos, lai ievērot līguma punktu pirmā darbības gada laikā ņemt dalību pilsētas rīkotos pasākumos, ziemā ielā nevarēs tehnoloģijas, iekārtas saudzēšanas, pēc, SIA varēs iemaksāt arī nodevu 15 eur apmērā, gan par elektrību tikpat, 15 eur, kas juridiski esot maksa par nesaņemto pakalpojumu, lai arī faktiski PTAC nekontrolē pašvaldības, un tā, ja atradīsies muļķi, var ņemt arī 100 eur par reāli sadedzinātiem pāris kilovatiem.

Pirmo un pedējo reizi. Pildot līgumu. Eksperimentam, jo tādas nodevas neveicina komersantu attīstību, tikai un vienīgi tirgotāju pienākumu par cenu palielināšanu.

Starpcitu, vai tik ne Biedrības vēlme veidot bezmaksas tirgu, paša audzētiem/veidotiem labumiem, Rīgas ielas 1 īpašumā nav viens no iemesliem nepiešķirt ēku un īpašumu kopā. Tāds robs budžetā, jo par Sabiedrību Valkas pašvaldībā neviens nedomā. Labāk esi slaists pabalstu diedelētājs, nekā mazs bet tirgotājs, kam tomēr 5 eur nodeva par smagu. Tad brīnās, ka visi aiziet Valgā pametot valsti.

SIA LV1918 pateicās Sabiedrībai, un apsola, ka vēlākāis 2018. gada pavasarī cukurvate būs pieejama ikvienam Valgā, ja Valkā telpu joprojām nebūs.

Ņemot vērā, ka *** iekārtai nāca no Sabiedrības nodokļiem, SIA nav morālo tiesību ņemt par porciju vairāk nekā pašizmaksa pluss minimālā peļņa. Tātad vairāk par 1 eur. 2 eur cukurvate maksās kad tiks iepakotā, bet tad iepakojumā būs 2-3 standartporcijas. Tas būs izdevīgāk, bet tas nākotnē.

Nevar tirgot par 2 eur vai par 3, lai tik nosegt pašvaldības noteiktās nodevas izmaksas. Vai arī būs jāstāv ar plakātu, - ’cena tik liela tāpēc, ka Valkas pašvaldība arī grib nopelnīt’. Lai Sabierība nedomātu, ka tirgotājs esot tāds mantkārīgs spekulants, bet apstākļu upuris gan.

Biedrība lūdza arī tādu iespēju, atbrīvot no nodevām piecu gadu garumā, ar mērķi panākt cukurvates pieejamību, jo iekārta iegādāta par Sabiedrības naudu. Lūgums tika atteikts. Bez telpām, bez atbrīvojumiem, ceļš attīstībā esot atvērt kiosku un ražošanu tikai Valgā. Valceniešiem tas neies par skādi, jo tik un tā vismaz katro otru dienu tiek apmeklēta kaimiņpilsēta.

Pagastos valdība esot gudrāka pasākumu nodevu ziņā, tāpēc tur cukurvate joprojām būs, Sabiedrībai par prieku.

pirms 2 gadiem, 2017.09.27 17:00

Valka