Valkas novada domē: Algas būs mazākas 23

Vakar Valkas novada domes sēdē algu jautājumu izskatīja vairāk nekā trīs stundas. Tas bija viens no 92 apspriestajiem jautājumiem.

 

Tas algu saraksts, kurš aplūkojams portālā www.ziemellatvija.lv, ir projekts. Domes sēdē nolemts, ka administrācijas darbiniekiem algas samazinātas par 25 procentiem un tā ir alga pirms nodokļu nomaksas.

 

 

Mazāk atalgotajiem domes darbiniekiem algas samazinātas par apmēram 15 procentiem. Daudziem no viņiem algu samazinājums jau ir noticis pirms novada izveidošanas. Pavisam novadā apspriestas algas vairāk nekā 400 darbiniekiem, kuri strādā dažādās domes struktūrā.

 

Vairāk lasiet sestdienas, 29. augusta laikrakstā "Ziemeļlatvija".

Laikrakstu var nopirkt Valkas, Smiltenes un Strenču novadu tirdzniecības vietās, kur tirgo preses izdevumus.

Tomēr izdevīgāk ir abonēt (arī online).

 VISS PAR ABONĒŠANU ŠEIT!

Komentāri 23

uzmanību!

Nelieši apzog Tautu,, 27.08.2009 18:40

Tātad dārgie Latvijas iedzīvotāji - jums drīz vien būs jāatvadās no sava mājokļa.Kā jau visiem zināms Valdība ir sagatavojusi likumprojektu par nodokli uz jūsu kvadratūru .Līdz piecdesmit kvadrātmetriem itkā neko neiekasēs ,bet pēc noteiktā standarta būs vien jāmaksā.Tātad ja jums pieder 80 km2 liels dzīvoklis un viņš atradīsies kaut kur dziļi provincē -jūs gadā dabūsiet atvadīties no aptuveni 100 ls,bet ja tā būs privātmāja tad no 200 ls,bet nedod Dievs ,ja īpašums atradīsies pilsētā .Tad jums būs jāatvadās vismaz no 150 ls.Ja kvadratūra ir ievērojami lielāka tad pats par sevi saprotams jūs maksāsiet tiem simtsgalvainajiem laupītājiem līdz pat 700 ls gadā.Jūsu īpašums vairs nav jūsu ,bet gan gudri aplikts ar nodokļiem.Tādā vīzē faktiski tas vairs nav jūsu ,jo patiesībā jūs maksājiet īres naudu par neko valstij.Tas kas pieder jums īstenībā jums nepieder,bet ja jūs nemaksāsiet noteikto summu jums par parādu valstij atņems dzīvokli (pēc ziņām tv).Tādā garā valsts iegūs savā īpašumā jūsu īpašumus apzinoties ,ka valstī pieaug bezdarbs,un cilvēkiem ,pensionāriem ,darbaļaudīm,mātēm, kas audzina vienas savus bērnus,invalīdiem,kas saņem grašus - nebūs par ko samaksāt un rezultāts mums ir ļoti labi zināms.Valsts mūs vēlas uztaisīt par bomžiem.
Tagad šinī grūtajā laikā, kad deputāti ir apzaguši valsti, un vairs jau nav ko citu zagt -viņi grasās apzagt tautu pilnīgi atklāti ņirgājoties tautai acīs.Pilsoņiem nav par ko aizsūtīt bērnus uz skolu ,nav par ko samaksāt hipotekāros kredītus,daudziem pat nav par ko ēst.Bezdarbs saniedzis 200000 lielu cilvēku skaitu.Valsts aizstāv tikai bankas,jo ar tām ir uz vienu roku .Bez šaubām ka valsts ierēdņi ir korumpēti, un likumus pieņem par labu tiem ,kas viņiem var ko dot.Es jau vairākkārt esmu uzsvēris ,ka pie mums valsti ir pārņēmuši bandīti ,masoni,ilumināti,kas iedzīvojas uz tautas sāpēm,lētticību,naivumu.Tautu grib pataisīt par vergiem.
Tautu vēlas iznīcināt.
Tas ir noiziegums pret nāciju.To varētu jau sākt pielīdzināt fašistiskajam,komunistiskajam režīmam.Tikai vēl nav sākuši apšaut cilvēkus ,un tos ieslēgt koncentrācijas nometnēs,lai vieglāk izpārdot Latviju Eiropai.Tā ir viena maza cilvēku kopiņa ,kas rīkojas ar Latvijas iedzīvotāju dvēselēm, kā ienāk prātā .Tautai vajag organizēties, un nepieļaut šīs noziedzīgās valsts darbības.Tikai no mums visiem kopā ir atkarīga katra brīva cilvēka nākotne.

Pilnīgi piekrītu šim rakstam,ceru,ka arī citi cilvēki aizdomāsies par šo situāciju valstī un neļaus zaglīgajiem laupītājiem atņemt savus īpašumus un iznīcināt tautu!
Pārsūtiet šo vēstuli visiem saviem draugiem,un varbūt kopīgi mēs spēsim nepieļaut šo netaisnību

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 09:32

ko nu?

Jā, tāda ir patiesība, bet ko gan mēs, nevarīgie latvieši, izdarīsim? Neko! Kārtējo reizi to visu pacietīsim, kaut sakostiem zobiem! Un maksāsim, maksāsim, maksāsim!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 09:36

...

Protams, par darbu jāsaņem alga! Ne jau par to ir runa, bet šobrīd notiekošais Valkas novadā izskatās pēc domāšanas par sevi un saviem domubiedriem, nevis par novadu! Nevienam neskaustu, ka labiem speciāliestiem, kuri sevi ir pierādījuši darbā, maksā cilvēka cienīgu algu, bet kašķis sākas ar to, ka katram vajadzīgajam rajona padomes cilvēkam tiek piemeklēts amats ar labu algu. Valstī ir krīze. Novada ienākumi sarūk, un loģiski un valstiski būtu, ja novada vad''iba krīzes laikā atteiktos no visiem liekiem amatiem, tādējādi pataupot naudu novadam svarīgām lietām.

Bet, kam vara, tam teikšana - atliek cerēt, ka cilvēki, kuri tikuši pie tiem lielajiem amatiem paveiks lielus darbus un mēs varēsim viņus slavēt un priecāties, kā pie mums visas lietas prot kārtot pašu ievēlētie cilvēki un viņu izvēlētā darbinieku komanda!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 10:25

prāts

Nedaudz jau nāk pie prāta, ja vien tā nav izrādīšanās. Publicējiet sarakstu un darba pienākumus, lai cilvēki redz, cik viss ir pamatoti!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 10:59

XXL

to ... 28.08.2009. 10:25:44 piekrītu ka par darbu ir jāseņem alga, bet tieši par darbu, paveikto nevis par atnākšanu uz vienu no novada domes ēkāk. Protams, ka starp novada domes darbiniekiem ir arī gudri, zinoši un strādāt spējīgi cilvēki, bet runa jau nav par to, bet gan par tām uzpūstajām vietnieku, palīgu, koordintoru, sab.att. utml. darba vietām. Un arī saprāta robežai kaut kādai ir jābūt.... nu nevar nolikt uz viena, patiesībā pat zemāka, algas līmeņa izglītības iestādes un izpilddirektora palīdzi.... ko tad palīdz.... kafijas krūzīti nomazgāt vai....

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 12:50

lāsma

Kārķi šokā par sab. att. 500 latiem, bet gluži tā nav. Pāri 500 viņa saņēma līdz jūlijam, pēc tam ap 400. Par projektiem maksā atsevišķi, ja tādi ir.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 12:55

....

Pilnīgi piekrītu XXL! Manuprāt lielākā problēma, ka par maz maksā tiem īstajiem daītājiem, kā tai pašāi Pilskalnei Kārķos, kas kā zināms rakstta projektus un dabū Kārķos tādas lietas, kas citiem sapņos nerādās, bet izšķērž naudu uzturot kaut kādu mistisko vietnieku, sekretāru un vēl virkni nevajadzīgu darbinieku. Man neskauž arī, piemērams, Ukres alga, nemūžam negribētu pierakstīt deputātu runas un gatavot tos papīru kalnus. Samērības nav. Taisnīguma nav. Loģikas nav un saimnieka skata uz lietām arī nav, jo nav tā īstā saimnieka.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 13:07

vasilits

Есле бы ,господин Сядеме не опубликовал этот (проект) по деньгам Валкас новадс,то в тихоря и утвердили бы. Но там Есть еще куча всякого народа ,так называемые( специалисты),даже не сказано в чем специалист.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 13:39

;;

....Jūs pārspīlējat Pilskalnes lomu, jo apmēram 1 projekts gadā, par kuru vēl papildus samaksā dažus simtus, nav to vērts, lai turētu darbinieku ar tādu algu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 13:41

zuze

Kas Kārķos tāds, kas nav citiem? Skaistajam kultūras namam ar Pilskalni nav nekāds sakars, arī bruģētajiem celiņiem.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 13:48

Jānis

Piekrītu ...,jo Domē Ukres alga ir pat par mazu,jo cik vajag laika,lai sarakstītu visu deputātu runas un spriedelējums.Ukre vienīgā ir pelnījusi algu vismaz uz rokas LVL 1000

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 14:13

nezinīte

A ko dara tāds cilvēks kā sekretāre ar algu 500 Ls?

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 14:35

WEB usable

Atveru rakstu, sāku lasīt: "Tas algu saraksta, kurš aplūkojams portālā www.ziemellatvija.lv, ir projekts. "
Un kāpēc gan nevarēja rakstā ielikt saiti uz to sarakstu?
Algu saraksts

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 14:48

Kaut arī
projekts! Kā vispār šajos laikos kaut ko tādu normāls cilvēks var projektēt?

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 15:44

jocīgie

Nu gan jūs esat interesanti.Sekretārei 500 Ls par daudz,Ukrei 1000 Ls par maz. Ar ko šie darbi atšķiras,ziniet? Tieši tā- cilvēks pieraksta un pārraksta citu domas un runas. Radoša tur nekā nav.Bet lai jau saņem, ko pierakstīt laikam tiešām daudz.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 21:53

ome

ja.400jaunieveleti Novada darbinieki,kam daleji algas samazinajums notika pirms novadu izveides.Tad tagad vinu algas vairs ,nedrikst mazinat,.....bet cik reizes samazinaja pedagogiem algas,tas uz viniem neattiecas.Stipri apsaubams ka Ukres darbam jabut vairak atalgotam ka Viduskolas direktorei!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 22:44

asistents asistentam galāa, vietnieks vietniekam galā... prieks mazaa novada nav ta ka par daudz? Ko pasi prieksnieki par to saka? novads mazins, bet prieksnikeu daudz? interviju zurnalisti!!!!!!!!!!! gribu aptvert un saprast to lielo darba apjomu, to daudzos projektus, kam tik daudz darbinieku par taadaam aldzinaam.

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 18:04

vasilits

Вообще то странно получается. Валкас районс был больше чем Валкас новадс, а дармоедов не убавилось.Да депутатов всего 15 человек,а вот тех кто нанят на работу а не выбран,куча мала. Кругом одни специалисты ,а Валкас новадс в глубокой...яме.

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 18:56

Valka