Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada dome ārkārtas sēdē lems par tālāko virzību Vidzemes slimnīcas kapitāldaļu pārdošanas jautājumā 7

Šodien plkst.9 Valkas novada domes sēžu zālē notiks novada domes ārkārtas sēde, kurā paredzēts lemt par tālāko virzību pašvaldībai piederošo SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu pārdošanas jautājumā, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.


Kā norādīja novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, rīkot ārkārtas sēdi pamudinājis Valmieras pilsētas pašvaldības ārkārtas domes sēdē pieņemtais lēmums par slimnīcas reorganizāciju. Pēc viņas teiktā, Valkas novada domes pārstāvji uz domes sēdi Valmierā netika aicināti, kaut jautājums skar arī Valkas novada iedzīvotājus, taču uz šodien plānoto domes sēdi Valkā ir aicināti arī Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji. 

Kā aģentūrai LETA norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Jase, uz domes sēdi paredzējis ierasties izpilddirektors Aigars Vītols.

Pēc Brūveres teiktā, Valkas novada pašvaldības mērķis ir nodrošināt novada iedzīvotājiem kvalitatīvus veselības pakalpojumus un padarīt tos pieejamākus iedzīvotājiem, kā arī nodrošināt trūkstošos speciālistus ar izbraukuma brigādēm. Pašvaldība cerot, ka šis mērķis ir svarīgs abām pusēm un situācija netiks izmantota, lai Valkas novada iedzīvotājiem pakalpojumus padarītu nepieejamus, viņa norādīja.

Jase pastāstīja, ka Valmieras pilsētas dome iepriekš nav bijusi oficiāli informēta par Valkas novada pašvaldības aktivitātēm saistībā ar slimnīcas iespējamo pārdošanu, bet Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) norādīja, ka gan Valmieras mērs Inesis Boķis ("Valmierai un Vidzemei"), gan slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs par notiekošo ir informēts vairākās sarunās, taču oficiālas vēstules līdz šim neesot sūtītas, jo galīgais lēmums par kapitāldaļu pārdošanu pašvaldībā vēl nebija pieņemts, tā vietā vien izskatītas iespējas un par tām diskutēts.Valkas novada domes ārkārtas sēdē izskatīs jautājumu par Kraukļa komandējumu uz Šatoraļujheju Ungārijā no 16.februāra līdz 20.februārim.

 Pašvaldības vadītājs komandējumā dosies, lai iegūtu un nostiprinātu attiecības ar Dvīņu pilsētu asociācijas partneriem. Vienlaikus ar Valkas novada domes delegāciju uz Šatoraļujheju Ungārijā dosies arī Valgas pilsētas mērs Kalevs Herks un Valgas pilsētas attīstības nodaļas speciāliste Marika Posta.LETA jau ziņoja, ka otrdien, 11.februārī, Valmieras pilsētas pašvaldības ārkārtas sēdē deputāti pieņēma lēmumu konceptuāli atbalstīt SIA "Vidzemes slimnīca" reorganizāciju, kas paredz dalīt slimnīcu divās daļās un izveidot divas atsevišķi funkcionējošas SIA.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) aģentūrai LETA atzina, ka, viņaprāt, Valmieras pilsētas pašvaldības lēmums ir nepareizs un, ja reorganizācija notiks, tā apdraudētu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Valkas novada iedzīvotājiem."Manuprāt, mazākuma akcionārs nestu slimnīcai tikai ieguvumu. Un ne tikai Valkai, bet arī Valmierai un pārējai Vidzemei, kas izmanto slimnīcas pakalpojumus," savu pārliecību pauda Krauklis, norādot, ka ar privātā investora piesaisti pašvaldība meklējusi risinājumu, kā uzlabot pašreizējo veselības aprūpes pakalpojumu piedāvājumu, tādējādi arī uzlabojot slimnīcas finansiālo situāciju. 

Pēc viņa teiktā, Valmieras novada dome ar šādu lēmumu rīkojas tikai Valmieras, nevis Vidzemes interesēs, kaut tā ir Vidzemes reģiona slimnīca.Tāpat ziņots, ka 2013.gada oktobrī Valkas novada domes deputāti nolēma veikt pašvaldībai piederošo kapitāldaļu novērtējumu, lai pēcāk lemtu par daļu pārdošanas apstiprināšanu vai noraidīšanu.

Kopš 2013.gada decembra SIA "Deloitte Latvija" veica Valkas novada domei piederošo SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu novērtējumu un secināja, ka to vērtība ir diapazonā no 586 223 eiro jeb 412 000 latu līdz 1 293 390 eiro jeb 909 000 latu. Līgums ar novērtētājiem 2013.gada 12.decembrī noslēgts par apmēram 2990 latiem jeb 4254 eiro. Novērtētāju kompānija, nosakot kapitāldaļu vērtību, ņēmusi vērā medicīnas jomas specifiku un tirgu, tādēļ precīzāku summu nav bijis iespējams noteikt.

Pēcāk domes pārstāvji tikās ar slimnīcas potenciālajiem investoriem - AS "Veselības centru apvienība" pārstāvjiem.SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu turētāji ir Valmieras pilsētas pašvaldība, kurai pieder 74,74% kapitāldaļu, un Valkas novada dome, kurai pieder 25,26% kapitāldaļu.

Komentāri 7

TP

Vent turies, tu zini kā mēs strādājam, pieredze tev ir!
Ja kas zavni A.A.A.
p.s.
Ja aizmirsi, tad šeit atmiņai!

Šonedēļ kļuva redzams, ka TP frakcijas vadītāja Vineta Muižniece nemaz nav pirmais cilvēks frakcijā, jo uzskatāmi tajā dominē viņas vietnieks Vents Armands Krauklis, kurš uzņemoties iniciatīvu arī frakcijas sēdēs. V.A.Krauklis ir viens no TP dibinātāja Andra Šķēles politiskajiem domubiedriem.

pirms 5 gadiem, 2014.02.15 08:46

nesaprotu

redzēju Vidzemes ziņas, kāpēc tad atkal deputāti otrreiz lemj par pārdošanu, ja oktobrī to jau nolēmuši

pirms 5 gadiem, 2014.02.18 20:58

aaa

Labak jau butu Valkas veselibas aprupi apvienot ar Valgas butu tuvak vienkarsak kam nu gribas doties uz to Valmieru

pirms 5 gadiem, 2014.02.15 19:48

kurrats

tieši tā. jo arī Valgas slimnīcais Valkas tuvākās apkaimes 7000 pacienti būtu noderīgi un mūsu vietējiem ārstiem būtu arī darbiņš uz vietas.

pirms 5 gadiem, 2014.02.17 22:19

smiltenietis

Valcēniešiem galvenais ir ka tik kādam pārdoties lai pašiem nekas nebūtu jādara

pirms 5 gadiem, 2014.02.19 15:18

kurratam

Vai bišķi nepārspīlē ar tiem 7000 pacientiem? Valkā tak vispār gandrīz cilvēku vairs nav, labi ja pāris tūkstošus izdotos saskaitīt.

pirms 5 gadiem, 2014.02.19 11:47

latvietis

kapēc nevarētu Valgā,ja esam vienā savienībā un ar naudu arī nebūs problēmu un valoda.

pirms 5 gadiem, 2014.02.20 22:48

Valka