Valkas novada dome vēl nepārņems Valkas Lauktehnikas katlumāju 1

Vasarā Valkas novada dome gaidāmajā apkures sezonā paredzēja problēmas ar SIA "Valkas tehnika" katlumājas pārņemšanu, jo minētais uzņēmums atteicās turpmāk apsildīt un ar silto ūdeni nodrošināt Lauktehnikas mikrorajona dzīvojamos namus un ražotnes.

Tādu lēmumu "Valkas tehnikas" īpašnieki pieņēma pēc pagājušās ziemas, kad firmai namu apkure sagādāja lielas grūtības - bojājās katli un cilvēki sala gan dzīvokļos, gan apkārtējos uzņēmumos. Valcēnietis Aivars Andersons atceras, ka viens periods darbā bijis ļoti nepatīkams, jo visu laiku bijis auksti. Par aukstumu žēlojušies arī apkārtējo namu dzīvokļu īrnieki. "Jācer, ka šoziem viss būs kārtībā, jo vasarā katlumājā veica pamatīgu remontu," pieļauj A. Andersons.

"Valkas tehnika" kurinās līdz JaungadamTuvojoties apkures sākumam, "Valkas tehnikas" īpašnieki gan ir mainījuši sākotnējo uzskatu un nolēmuši paši turpināt ēku apsildīšanu. Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis stāsta, ka ar "Valkas tehniku" ir panākta vienošanās, kurā uzņēmuma īpašnieki apņemas turpināt ražotņu un dzīvojamo namu apsildīšanu līdz nākamā gada sākumam.

"Dome ir palīdzējusi šajā katlumājā savest kārtībā iekārtas, ir uzstādīti divi jauni katli, vēl tiek remontēts trešais. Domāju, ka šogad tehnisku problēmu nebūs, vienīgā ir tā, ka šai katlumājai nav sagādāts sauss kurināmais. Tādēļ pašvaldība ir maksājusi uzņēmumam avansu tā pirkšanai," saka G. Bašķis.

Arī pašvaldības Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņējeva apliecina, ka Lauktehnikas katlumājas strādnieki šovasar ir daudz izdarījuši siltumenerģijas ražotnes sakārtošanā. "Mēs palīdzējām katlam ierīkot piebarošanas loku, nākamnedēļ atbrauks speciālisti no Rēzeknes, lai veiktu kapitālo remontu trešajam katlam. Šonedēļ mājām jau tiks piegādāts siltais ūdens, un, domāju, līdz apkures sākumama būs kārtībā visas iekārtas," apliecina N. Korņējeva.

Uz jautājumu, kādēļ dome nav pārņēmusi katlumāju savā pārvaldījumā, G. Bašķis atbild, ka iekavējusies dokumentācijas izstrādāšana. "Ja kaut ko vēlas pirkt lēmējvara, tad nepieciešams daudz dokumentu.

Pašreizējie katlumājas saimnieki nav vēl sagatavojuši īpašuma novērtējumu, bet bez tā pirkšanas darījumu nedrīkst veikt. Tā kā rudens jau ir pie durvīm, mēs rēķinājām, ka vairs nepagūsim pienācīgi sagatavoties apkurei. Domājam pašreizējos siltumražotnes īpašniekus pierunāt veikt apkuri līdz sezonas beigām, jo arī ziemas vidū pārņemt šo darbu nav īsti prātīgi," spriež G. Bašķis.

Viena no "Valkas tehnikas" līdzīpašniecēm ir SIA "Pepi Rer", kurai pieder 20 procenti akciju. "Pepi Rer" valdes priekšsēdētājs Imants Šteins skaidro, ka uzņēmums ir noslēdzis līgumu par apkures turpināšanu līdz 31. decembrim un pagaidām īpašnieki pie šī lēmuma arī palikuši. Viņš gan pieļauj, ka nākotnē iespējama arī termiņa pagarināšana, ja pašvaldībai izdošoties īpašniekus pierunāt, piedāvājot abpusēji izdevīgus nosacījumus.

Attiecībā uz katlumājas nodošanu novada domei, uzņēmums esot rīkojies godīgi, sagatavojot to labā kārtībā. "Tāda katlumāja, kāda tā ir tagad, vēl līdz šim nav bijusi. Esam nomainījuši jumtu, uzcēluši jaunu šķeldas glabātavu. Telpās darbosies trīs katli. Domei nevar rasties problēmas ar ražotnes pārņemšanu," uzskata I. Šteins. Remontdarbi tuvojas nobeigumam arī pārējās pilsētas katlumājās.

G. Bašķis un N. Korņējeva apgalvo, ka galvenie remontdarbi jau ir pabeigti. "Esam sagādājuši arī pusi no novadā nepieciešamā kurināmā. No vajadzīgajiem 2000 kubikmetriem malkas tūkstoš kubikmetru jau nopirkts," atklāj G. Bašķis.

 

Par siltumu būs jāmaksā vairākMalka šogad ir dārgāka. Pērn dome kubikmetru pirka par 13, bet šogad par 17 latiem. Arī šķeldas kubikmetra cena no četriem latiem pieaugusi līdz septiņiem. N. Korņējeva piebilst, ka dārgāka kļuvusi arī elektrība un kopumā ražošanas izdevumi kļuvuši lielāki. Tas atsauksies arī uz maksas tarifiem. Novada domes finanšu speciāliste Geņa Spiridonova informē, ka pagaidām vēl megavatstunda siltumenerģijas maksā 33,15 latu, bet ar sezonas sākumu tās cena kopā ar PVN būs 39,67 lati.

Pašvaldības speciālisti cer, ka tarifi neturpinās pieaugt pēc kooģenerācijas stacijas uzcelšanas. To paredzēts pabeigt 2012. gada maijā.

Komentāri 1

si-sidra

Korņējeva lai nelepojas ar svešām spalvām. Katlus uzstādīja Valkas tehnika , pietam jaunam nevajag remontu , bet tas iegādāts par bankas kredītu.Rēzekne labos savu uzstādīto katlu un tur nav pašvaldības nopelns. Arī remontu jumtam un šķeldas noliktavu ceļ īpašnieki

pirms 9 gadiem, 2011.09.09 07:31

Valka