Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada domei piederošo "Vidzemes slimnīcas" kapitāldaļu vērtība noteikta no aptuveni pusmiljona līdz miljonam eiro 1

Valkas novada domei piederošo "Vidzemes slimnīcas" kapitāldaļu vērtība noteikta no aptuveni pusmiljona līdz miljonam eiro
Valmiera, 4.febr., LETA. Valkas novada dome ir saņēmusi SIA "Deloitte Latvija" novērtējumu par Valkas novada domei piederošo SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu vērtību, kas noteikta diapazonā no 586 223 eiro jeb 412 000 latiem līdz 1 293 390 eiro jeb 909 000 latiem, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.


Pēc viņas teiktā, novērtētāju kompānija, nosakot kapitāldaļu vērtību, ņēmusi vērā medicīnas jomas specifiku un tirgu, tādēļ precīzāku summu nav bijis iespējams noteikt.


Savukārt Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) aģentūrai LETA sacīja, ka ceturtdien, 6.februārī, domes deputāti tiksies ar potenciālajiem slimnīcas investoriem, lai noskaidrotu viņu iespējamo interesi par kapitāldaļu pirkšanu. Kas ir konkrētie "potenciālie investori", Krauklis gan patlaban atteicās atklāt.


"Jebkurā gadījumā, ja dome pieņems lēmumu pārdot slimnīcas kapitāldaļas, par to tiks rīkota izsole. Vienīgi, lai lemtu, vai ir vērts izsoli rīkot, sākumā ir jāsaprot, vai vispār ir reāli interesenti, kas būtu gatavi uzlabot slimnīcas piedāvājumu," sacīja Krauklis.


Pēc Brūveres teiktā, patlaban neesot precīzi nosakāms, kā un kad jautājums varētu tikt virzīts izskatīšanai tālāk domes sēdēs, taču sākotnēji par novērtējumu un tā rezultātiem plānots diskutēt februārī paredzētajās komiteju sēdēs.
LETA jau ziņoja, ka Valkas novada domei piederošo SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu novērtēšanu kopš decembra vidus veica SIA "Deloitte Latvia". Līgums ar novērtētājiem 2013.gada 12.decembrī noslēgts par apmēram 2990 latiem jeb 4254 eiro.


Tāpat ziņots, ka 2013.gada novembra sākumā Valkas novada domes sēdē deputāti nolēma veikt domei piederošo slimnīcas daļu novērtējumu, pēc kura varētu pieņemt lēmumu par daļu pārdošanu.


Iepriekš Krauklis aģentūrai LETA stāstīja, ka iespējamā slimnīcas daļu pārdošana privātam investoram būtu vērsta tikai un vienīgi uz pakalpojumu attīstību un saglabāšanu novadā, kas būtu izstrādāts arī nolikumā. Viņš arī atzīmēja, ka patlaban domes deputāti lēmumu par pašvaldībai piederošās slimnīcas daļas pārdošanu vēl nav skatījuši, jo domē pieņemts lēmums vien par pašvaldībai piederošo daļu novērtēšanu, pēc kuras būtu iespējams lemt par daļu pārdošanas izdevīgumu.


"Ir vairāki labi piemēri Latvijā, kur, piesaistot privātos investorus, būtiski uzlabojas pakalpojumu pieejamība un kvalitāte. Viens no tādiem piemēriem ir Aizkrauklē. Jebkurā gadījumā, ja dome lems par daļu pārdošanu, tiks izstrādāts nolikums, kas noteiks investoram par pienākumu saglabāt un uzlabot novadā pieejamos pakalpojumus," apgalvoja Krauklis.


Slimnīcas īpašnieces ir Valkas un Valmieras pašvaldības. Valmieras pašvaldībai attiecīgi pieder 75% kapitāldaļu, bet Valkas novada pašvaldībai - 25%.

Komentāri 1

TP

Vent, malacis, bizness ir bizness. Mēs atbalstām tevi A.,A.,A. Ja kas, tad zvani!
Valcēnieši TP ir ar jums.

pirms 5 gadiem, 2014.02.07 17:54

Valka