Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada domes deputāti tiksies ar potenciālajiem Vidzemes slimnīcas investoriem 17

Šodien Valkas novada domes deputāti tiksies ar potenciālajiem SIA "Vidzemes slimnīca" investoriem, lai noskaidrotu viņu iespējamo interesi par kapitāldaļu pirkšanu un slimnīcas piedāvājuma uzlabošanu, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Kas ir konkrētie "potenciālie investori", Krauklis gan patlaban atteicās atklāt. "Jebkurā gadījumā, ja dome pieņems lēmumu pārdot slimnīcas kapitāldaļas, par to tiks rīkota izsole. Vienīgi, lai lemtu, vai ir vērts izsoli rīkot, sākumā ir jāsaprot, vai vispār ir reāli interesenti, kas būtu gatavi uzlabot slimnīcas piedāvājumu," sacīja Krauklis.

Jau ziņots, ka kopš decembra SIA "Deloitte Latvija" veica Valkas novada domei piederošo SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu novērtējumu un secināja, ka to vērtība ir diapazonā no 586 223 eiro jeb 412 000 latu līdz 1 293 390 eiro jeb 909 000 latu. Līgums ar novērtētājiem 2013.gada 12.decembrī noslēgts par apmēram 2990 latiem jeb 4254 eiro.

Novērtētāju kompānija, nosakot kapitāldaļu vērtību, ņēmusi vērā medicīnas jomas specifiku un tirgu, tādēļ precīzāku summu nav bijis iespējams noteikt.

Tāpat ziņots, ka 2013.gada novembra sākumā Valkas novada domes sēdē deputāti nolēma veikt domei piederošo slimnīcas daļu novērtējumu, pēc kura varētu pieņemt lēmumu par daļu pārdošanu.

Iepriekš Krauklis aģentūrai LETA stāstīja, ka iespējamā slimnīcas daļu pārdošana privātam investoram būtu vērsta tikai un vienīgi uz pakalpojumu attīstību un saglabāšanu novadā, kas būtu izstrādāts arī nolikumā. Viņš arī atzīmēja, ka patlaban domes deputāti lēmumu par pašvaldībai piederošās slimnīcas daļas pārdošanu vēl nav skatījuši, jo domē pieņemts lēmums vien par pašvaldībai piederošo daļu novērtēšanu, pēc kuras būtu iespējams lemt par daļu pārdošanas izdevīgumu.

"Ir vairāki labi piemēri Latvijā, kur, piesaistot privātos investorus, būtiski uzlabojas pakalpojumu pieejamība un kvalitāte. Viens no tādiem piemēriem ir Aizkrauklē. Jebkurā gadījumā, ja dome lems par daļu pārdošanu, tiks izstrādāts nolikums, kas noteiks investoram par pienākumu saglabāt un uzlabot novadā pieejamos pakalpojumus," apgalvoja Krauklis.

Slimnīcas īpašnieces ir Valkas novada un Valmieras pašvaldības. Valmieras pašvaldībai attiecīgi pieder 75% kapitāldaļu, bet Valkas novada pašvaldībai - 25%.

Komentāri 17

nesaprotu

kur jaunajam investoram būs interese saglabāt kaut ko Valkā pie šī iedzīvotāju skaita? Manuprāt, pārdodot tos 25%,

pirms 5 gadiem, 2014.02.06 09:02

nesaprotu

kur jaunajam investoram būs interese saglabāt kaut ko Valkā pie šī iedzīvotāju skaita? Manuprāt, pārdodot tos 25%, ar to pašu arī veselības aprūpe Rūjienas ielas telpās beigsies un varēsim naski ceļot uz Valmieru... Bet, protams, tās ir tikai manas domas.

pirms 5 gadiem, 2014.02.06 09:03

Tautas partijas tikumi

Visu vertigo ir japardod, tad jaizdoma kadu aferu, caur kuru visu naudu izzagt.

Varu deret ja pardos, naudu ieguldis kautka nevienam nevajadziga, piemeram bunkuru atjaunosana, un rezultata puse drosi tiks izzagta.

Jo neviens normals saimnieks nepardos to kam ir vertiba.

pirms 5 gadiem, 2014.02.06 12:27

OL

daļas pārdos, bet ēka paliks neviena neizmantota un sabruks. Nauda ātri izlietosies un galā čiks.

pirms 5 gadiem, 2014.02.06 13:24

Tautas partijas tikumi

Citadi jau nevar, TP makontevs izpardeva visu Latviju caur avelat grupu. Krauklis iet pedas, ko Albergs rupigi gadajis, ieguldot Valkas naudu slimnicas pamatkapitala, to VAK notrallinas uz nebedu.

Butu ko no jauna atveris, uzcelis, izveidojis balamute.

Ka vinu vispar ieveleja? Kurs ir vina elekorats?

Dzeraji? Grutdieni? Letas tantes kuras atceras vinu jaunu? Kurs balsoja par Kraukli pacelat roku? Gribu redzet sos purnus kuri uzkeras uz letiem solijumiem par labklajibu.

Alberga kungs bija talredzigs, nekandideja sobrid, lai kandidetu nakamreiz, kad VAK nedarbi bus visa spozuma bet darbi un solijumi izgazisies ka veca seta.

pirms 5 gadiem, 2014.02.06 20:21

es domāju

Bet kāpēc uzreiz čiks un kāpēc sabruks? Jāzina,kāds būs līgums,kādas saistības investors uzņemsies. Varbūt būs labāk,būs daudzveidīgāki pakalpojumi. Sliktāk būt jau nav iespējams.

pirms 5 gadiem, 2014.02.06 16:13

Tautas partijas tikumi

Ja esi viens no VAK elektorata mulkiem, tad iepazinies ar informaciju, ka Valkas slimnica pieder Valmieras slimnicai, un pardod dalas. Kadi vel jauni pakalpojumi ar 25% akcijam?

25% deva dividendes, nauda bija ieguldita un nesa pelnu, mazu bet muzigi, jo cilveki medz slimot.
VAK jau mazu pelnu nevajag. Vajag uzreiz.

Tautas partijas tikumi un prihvatizesana nav savienojami ar merktiecigo saimniekosanu.

Tapec VAK ari nebuve neko jaunu, ja dotibu nav, tad atliek tikai imitet darbibu.
Kurs normals saimnieks pirks jaunas masinas?

Paluko uz Valkas uznemejiem, nevienam nav glaunu masinu, pieticigi vagi, lai ari varetu nopirkt ari Porsche un Range Rover.
Tad paluko uz VAK, plikadida bet masina ka Valkas uznemejiem.

Sis limenis tiem kuriem ir vairak par vienu rievu jau daudz ko par cilveku ka personu pasaka.

pirms 5 gadiem, 2014.02.06 20:30

Tautas partijas tikumi

Ja sis dalas pirks Valmieras slimnica, tad Valka slimnicas vairs nebus. Paliks atro brigade un viens dezurejoss arsts. Labakaja gadijuma.

Var jau pienemt, un ja izradisies ta, tad pardosanas plans esot talak ejoss. Paliks eka, kuru var pardot vel kadam. Bus tipa darbavietas, bet globali domajot zaudejumi.

Teoretiski, ja 25% dalas maksa pusmiljonu, tad gada dividendes esot stabili ap 40000ls, jo 12 gadi esot maksimalais termins uz kuru parakstas investori.

Saubos, ka kads iedomatais jauns darbadevejs spes dot pilsetai lidzigu ienakumu.

pirms 5 gadiem, 2014.02.06 20:39

hm

Kas tu tāds esi,ja visu tik labi zini (vai izliecies,ka zini)?

pirms 5 gadiem, 2014.02.07 11:20

varbūt!

varētu avīze sarīkot intervijas ar praktizējošiem ārstiem un personālu, kas ir saistīti ar slimnīcu un tās darbību, ko domā un secina tiešie medicīnas pakalpolumu sniedzēji! Kādas izmaiņas būs, ja pārdos šīs kapitāldaļas?

pirms 5 gadiem, 2014.02.07 14:39

Tautas partijas tikumi

Es neesmu dzerajs, grutdienis, un mani neizmeta 9 klase - neesmu VAK elektorata parstavis. Es speju objektivi domat un paredzet darbibas uz paris soliem, ipasi pec ieprieksejiem VAK varondarbiem.
Piemeram Parka ielas rajons. Doma vins atmeta vecas idejas un kluva par kartigu saimnieku, ne fantastisku utopistu?
Palasi vina biografiju. Pastnieks, zurnalists, muzikis, labi dereja TP komanda, kur piemeram kalvitis bija slaucejs un nemaz nekaunejas no ta.

Gazi grida,! Un ari iegazeja, bet ko nemt no slauceja saurpieres. Zel ka Valkas elektoratu sis kungs apjaja uz veca ezela. Bet nemot ka visiem pie kajas, manevrs esot izdevies.

pirms 5 gadiem, 2014.02.07 14:55

Tev, Tautas partijas tikumi

Tu, visu ziņošais ir tas,kas pats neko par citu apkakāšanu vairāk neprot. Tev skaudība,ka pats pilnībā neko nevari un galvas vietā samazpods.

pirms 5 gadiem, 2014.02.07 17:42

TP

Vent, malacis, bizness ir bizness. Mēs atbalstām tevi A.,A.,A. Ja kas, tad zvani!
Valcēnieši TP ir ar jums.

pirms 5 gadiem, 2014.02.07 17:53

TP

Vent!
Noskaties!
http://www.youtube.com/watch?v=88r3tCm3v-g

Mēs ar tevi A., A., A.

TP

pirms 5 gadiem, 2014.02.07 19:16

Valcēniete

Cilvēki, jūs brēcat pirms vēl nekas nav noticis, kā jums nav apnicis klaigāt un bļaustīties. Aizejat uz domi un pajautājiet personīgi. Vēlētājiem ir tiesības prasīt par izdarīto.

pirms 5 gadiem, 2014.02.10 16:13

Tautas partijas tikumi

Tipa jaunie investori apmaksas stabulnieka prieksvelesanu kampanu. Panems vinu par ekspertu, stastis pasakas, jo spameru avizi investori jau izsuta, nevajadzes lieki tereties. Un stabulnieks savukart tiekot ievelets cinisies par to interesem valsts limeni.

pirms 5 gadiem, 2014.02.11 23:55

Valka