Valkas novada domes izpilddirektora vietniekam Guntim Bašķim izteikts rājiens 34

 Valkas novada domes izpilddirektora vietniekam Guntim Bašķim piemērots disciplinārsods - rājiens -, līdz ar to arī turpmāk viņš turpinās strādāt novada domē, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Pēc domes priekšsēdētāja teiktā, izpilddirektora vietnieka rīcības izvērtēšanai domē izveidotā komisija secinājusi, ka disciplinārsods ir pamatots un Bašķa rīcība nevar tikt atstāta bez uzmanības. Krauklis komisijas lēmumu apstiprinājis. Viņš gan norādīja, ka citkārt tas būtu bijis jādara izpilddirektoram, taču, tā kā konkrētajā gadījumā izpilddirektors ir iesaistītā puse, tad komisijas slēdzienu apstiprinājis un domei paziņojis pašvaldības priekšsēdētājs.


Krauklis norādīja, ka par spīti notikušajam, saredz iespēju turpmāk sadarboties ar Bašķi. "Neesam ieinteresēti konfliktu attīstīšanā, bet gan novada attīstībā. Un pārējais jau būs atkarīgs no Bašķa kunga," norādīja Krauklis.

Ar pašu Bašķi šodien aģentūrai LETA neizdevās sazināties.

LETA jau ziņoja, ka Valkas novada domes izpilddirektors Aivars Cekuls bija vērsies pašvaldībā ar iesniegumu par sava vietnieka Bašķa verbālu agresiju pret viņu diskusijas laikā. Tolaik Bašķis sniedzis rakstiskus paskaidrojumus, dome apkopojusi arī liecinieku novērojumus un izveidojusi izvērtēšanas komisiju trīs cilvēku sastāvā, lai novērtētu Bašķa atbilstību ieņemamajam amatam. Komisijā strādāja novada domes juriste Aija Jurjāne, Personāla nodaļas vadītāja Līga Metuzāle un novada domes deputāts Ernests Lībietis (Vidzemes partija).


Kā norādīja Metuzāle, pēcāk Bašķis bijis slimības atvaļinājumā vairāku mēnešu garumā un darbā atgriezies vien 2.decembrī. Iepriekš plānots, ka komisija Bašķa slimības laikā izvērtēs iesniegumu, paskaidrojumu un liecības, lai pēc izpilddirektora vietnieka atgriešanās darbā varētu arī mutiski uzklausīt viņa paskaidrojumus un sniegt atzinumu.


Bašķa slimības laikā Cekuls domē iesniedzis arī otru iesniegumu ar pārmetumiem Bašķim saistībā ar darba pienākumu veikšanu. Konkrētāku otrā iesnieguma saturu aģentūrai LETA domē neizdevās noskaidrot. Tā kā Bašķis slimības atvaļinājumā bija vairākus mēnešus, paskaidrojumu par otro iesniegumu viņš domei iesniedzis vien pēc atgriešanās darbā, tādēļ komisijas gala lēmums paziņots tikai tagad.


No Bašķa vārdiskiem uzbrukumiem, iespējams, cietušais izpilddirektors Cekuls aģentūrai LETA gan norādīja, ka esot "kompromisa cilvēks" un joprojām esot gatavs sastrādāties ar Bašķi, lai arī tas esot visai sarežģīti, jo "agresija ir visu laiku". Tāpat Cekuls atzina, ka par Bašķa nodarījumu ne mirkli nav saņēmis atvainošanos, tomēr par konkrētiem agresijas izpausmes gadījumiem viņš aģentūrai LETA atteicās sniegt komentārus.


Savukārt Bašķis aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka drīzāk agresiju apvainojumu veidā izjutis no izpilddirektora puses. Rīkojumā, ko sagatavojusi dome, lai sāktu Bašķa rīcības izvērtēšanu, esot daudz neprecizitāšu, tāpat arī liecības no klātesošajiem vietām esot nepatiesas.


Decembra vidū Bašķis sniedzis savu skaidrojumu situācijai un pēcāk izstrādāts komisijas gala lēmums atzīt disciplinārsodu par piemērotu pašvaldības reakciju konkrētajai Bašķa rīcībai.

Komentāri 34

...........

Tā kā gribētos ''verbālās agresijas'' pilnu tekstu, varbūt ka ar atbilstošu meldiņu sanāk smuks ''Valkas reps''.

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 20:54

Jautājums

Kurš izmeklēs VAK pārkāpumus, kad slimības laika atradās darba un vienlaicīgi saņēma algu un slimības pabalstu?

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 21:01

Vēlētāja

Es atdevu savu balsi par Ventu, bet kaut kā, laikam ejot, sāku nožēlot savu balsi un visu to balsu ko aģitēju lai par viņu balso. Man izskatās ka Cekuls ir izdarījis lielu pakalpojumu Ventam. Domāju, shēma bija tāda, Cekuls iestājās Sjademes partijā, pienesa visu informāciju Ventam un pēc vēlēšanām izstājās no Sjademes partijas. Pateicībā Vents viņu ielika Bašķa vietā un mēģina domē iestumt arī Cekula sievu Dailu. Lai kā man Bašķis nepatīk, bet esmu redzējusi kā viņš pa naktīm guļ remonta veikšanas vietās lai nenozog materiālus, visu cieņu, kaut kā reizēm viss kas te notiek, liekas necaurspīdīgs un intrigām aptīts. Ja tā nav lai Vents sniedz paskaidrojumus.

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 21:12

vēlētājai

Bašķis daudz vairāk padara ar savu raksturu reālus darbus nekā viņa priekšnieks, katru dienu braukājot no Kārķiem. Gan jau būs nākamais, kas jāaizliek aiz borta.

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 21:26

:(((

Suņu murgi. Slepkavas tēvs taču laikam ir Rīgas iedzīvotājs??

pirms 7 gadiem, 2013.12.28 10:08

ziemassvetki

nu laikam gan ar vārdiem vajag uzmanītie, neviens nezin, ko var kādreiz izdarīt LABI audzināti bērni un ir taču laiks starp ziemassvētkiem un jauno gadu. vai tiešām nav mazdrusciņ goda.

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 21:23

sen nepasūtu ziemeļlatviju

Nu kauns Ziemeļlatvijai Ziemassvētku laikā pārpublicēt šādus rakstus.

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 21:38

fui

tur jau nav kam kaunēties - ne normālu žurnalistu, kuri paši kaut ko sakarīgu var uzrakstīt, ne normālu fotogrāfu.

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 23:14

Visu redzu un dzirdu

Klau, tauta!!! Izpilddirektora maita esot pa pāli pie stūres noķerta. Nez kad tad ies sutkas sēdēt :) Vai tā ir???

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 21:40

Tā ir

un pāri vienai promilei, tad jautājums, ko bāriņtiesā vēl dara māte? Nedomāju, ka viņa ir tiesīga spriest par citām mātēm kā audzināt vai neaudzināt bērnus.

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 22:11

zummm

Mums gan labi izpildirektorīši,vienam dēls slepkava,otram meita dzērāja,nu uz priekšu,Valka rullē.

pirms 7 gadiem, 2013.12.28 10:37

nu

dzeraja jau nav iemesls, te puspilsetas ir dzeraji. bet ka pec likuma var ienemt amatu ja dels ir slepkava, to gan nezinu. tas tikai latvija ir reali.

pirms 7 gadiem, 2013.12.29 14:14

Mazais

Tas bija LSD.

pirms 7 gadiem, 2013.12.29 22:13

,,

Cekula sieva domē strādā kopš laikiem, kad Cekulam vēl bija gateris. Viņa nav no tām, kas ļaus sevi kur ielikt.

pirms 7 gadiem, 2013.12.28 17:55

liga

man patik valceniesu komentari.....pamatigs vau vau, un jegas maz.

pirms 7 gadiem, 2013.12.28 19:59

TV

pRIEKS KA NERAKSTA ZL BET TIKAI PĀRPUBLICĒ.
VISMAZ NO LETAS KAUTKAS REĀLS

pirms 7 gadiem, 2013.12.28 21:58

paredzu

ka tagad baskis sedes ka noperts suns, sanems algu un neizleks ar savam idejam visapkart. citadi sak apnikt vina darbiba. pareizak sacit runas stils, jau cik gadus ka izlidis no sunu ciema, bet runat nav iemacijies.

pirms 7 gadiem, 2013.12.29 03:40

kika

Kāpēc tik daudz liekulības, Bašķis pirms 4 gadiem bija varens, viņa dēļ daudzi zaudēja darbu un tagad tas atgriežas pie paša. Daudzi atzīst, ka viņš ir nesavaldīgs un rupjš un vēl melis, .

pirms 7 gadiem, 2013.12.29 11:25

zinu kā bija

Beidziet te izlikt savu neapmierināto dzīvju atbalsis, meitene jubilejā izdzēra pāris kokteiļu un nejutās apreibusi, nesaprata, kas ir promile. Pie tam viņa sen pieaugusi un pati atbild par savu dzīvi, ne vecākiem viņa jāpasē.

pirms 7 gadiem, 2013.12.30 11:43

kika

neko labu pateikt nevaru.tads vins ir bijis un bus un nekad nesapratis parasto tautu.

pirms 7 gadiem, 2013.12.30 21:36

mm

Bašķis pats ir parasts un pat prasts

pirms 7 gadiem, 2013.12.31 11:18

mmm

tads vins nebija,bet naudas kare tadu padara

pirms 7 gadiem, 2014.01.03 18:10

Gandijs

Sākumā viņi tevi neievēro. Tad viņi par tevi smejas. Pēc tam viņi ar tevi karo. Un pēc tam tu viņus uzvari.

pirms 7 gadiem, 2013.12.31 11:17

vēlētājai 1

Cekuls neko no Sjademes nevarēja pienest, jo par nepaklausību pašu Cekulu sjademisti atbīdīja malā pirms vēlēšanām, vienīgi sarakstā palika, jo likums neļāva neko vairs mainīt. Bašķa rupjība, prastums, necenzētie vārdi, tas nav savienojams ar vadošu posteni, nesaprotu un kauns no citām pašvaldībām. Valkā vadošus amatus ieņem pabiras un kur citur ir izbrāķēti kadri. vai nav laiks mainīties uz augšu?

pirms 7 gadiem, 2014.01.02 02:58

beidziet

Ko gan no Sjademes varētu pienest? Pilskalne un Cekuls laicīgi attapās, kur ielīduši, nezināja, ka aiz ārēja draudzīguma slēpjas sīks nelietis, kuram vajadzēja savākt kārķēniešu balsis. Vajadzēja tikai pasacīt, ka Sjademe nevar būt mērs un draudzība vējā. Kas būtu , ja Sjadems vadītu novadu?

pirms 7 gadiem, 2014.01.02 12:10

,,

Sjaems ar Baški nespēja nociesties un savu plānu noslēpt līdz velēsanu rītam, paši sev nodarīja kaitējumu, aicinot pārējos no sava saraksta svītrot. Tā vecene, kas lika pansionātam balsot par abiem un sevi, tikai tur dabūja plusus. Kad apskata sarakstus pa vietām, visu var labiu redzēt. Parodija ne partija.

pirms 7 gadiem, 2014.01.02 12:13

Citēju Pēteri Apini

Viņi tagad neprot vai nevēlas iekļauties jaunajā realitātē, nežēlīgajā šodienā, kas prasa no cilvēka aktivitāti, izdomu, drosmi un čaklumu. Šā stereotipa piekritēji vienkārši nevēlas uzņemties atbildību par savu labklājību. Viņi ir negatīvu, ierobežojošu nostādņu pilni. Vissliktākais viņos ir bailes, kas noārda gribasspēku un mērķtiecību. Tāpēc viņi gatavi labāk samierināties ar nabadzību, nekā mēģināt kaut ko mainīt savā dzīvē.

Viņi padevīgi apzinās sevi par niecīgu valsts kalpotāju, funkciju vai skrūvīti lielajā mašīnā. Viņi dzīvē ienāk pa sētas durvīm tāpēc, ka ir pārliecināti, ka parādes durvis nav paredzētas viņiem. Liegumi un ierobežojumi neļauj viņiem pat pasapņot par to, ka viņi nemaz nav sliktāki par citiem, un arī ir radīti laimei, brīvībai, bagātībai.

Mūsdienu interneta pasaulē šo cilvēku ir ļoti viegli atrast– viņš ar entuziasmu raksta naidīgus komentārus interneta portālos, īpaši, ja raksta autors ir veiksmīgāks, populārāks vai bagātāks par viņiem. Tikai interneta nosacītā anonimitāte ļauj šim cilvēkam skaļi paust savu negatīvo viedokli.

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/peteris-apinis-naudas-reforma-jeb-latvietis-ar-sanurcitu-eirorubliti-pazino-ne-jau-nauda-ir-laime.d?id=43998394#ixzz2pF9kLWag

pirms 7 gadiem, 2014.01.02 14:29

Turpinam

O, beidzot brīvdienas beigušās un pie datoriem tikuši arī tie, kuriem mājā to nav.

pirms 7 gadiem, 2014.01.02 19:14

xxl

Pareizi Bašķis darija ,vajadzeja tam Cekulam papurinat cekulu .

pirms 7 gadiem, 2014.01.03 19:37

mierīgā

Novēlu Aivaram veiksmi izpilddirektora amatā un Bašķim pārdomāt savus izlēcienus,atzīt kļūdu (kaut sev pašam) un godīgi strādāt tālāk! Naids un intrigas neko labu nedod un sliktie darbi nāk atpakaļ.Veiksmi Jaunajā gadā!

pirms 7 gadiem, 2014.01.04 12:08

Valka