Valkas novada domes stipendija – diviem studentiem 17

Līdz šim bijusī Valkas dome maksāja stipendijas diviem studentiem - Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas studentam Gintam Švecam un Rīgas Tehniskās Universitātes Būvniecības fakultātes studentam Arturam Lazdiņam.

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka šogad Valkas novada dome nolēma nepiešķirt stipendiju ķīmijas zinātni studējošam jaunietim, jo problēma ar ķīmijas skolotāju Valkas ģimnāzijā ir atrisināta.

Savukārt gada beigās Stipendiju piešķiršanas komisija izlems, kāds konkrētais speciālists novadā būs vajadzīgs, un tad arī vajadzības gadījumā notiks tālākās darbības atbalsta sniegšanai.

Līgums ar Gintu Švecu par stipendijas piešķiršanu noslēgts 2007. gada oktobrī. Tas paredz, ka students stipendiju saņem līdz sekmīgai studiju pabeigšanai. Gintam desmit mēnešus gadā katru mēnesi maksā 70 latus lielu stipendiju.

Savukārt 2008. gadā tika pieņemts Valkas pilsētas pašvaldības stipendijas nolikums. Tas pieejams arī novada mājas lapā www.valka.lv . Nolikums paredz, ka stipendiātam Arturam Lazdiņam desmit mēnešus katru mēnesi kontā ieskaita 80 latus - pusi no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas.

Līgums paredz, ka katru gadu stipendiāti atskaitās par sekmēm, kā arī uzrāda izglītības iestādes izziņu par pārcelšanu nākamajā kursā. Pēc mācību pabeigšanas, jaunajiem speciālistiem novadā būs jānostrādā tik gadu, cik ilgi viņi ir saņēmuši stipendiju.

Pēc informācijas publicēšanas par pašvaldības stipendijām, portālā www.ziemellatvija.lv saņēmām vairākus komentārus ar jautājumu, kā studijās sokas A. Lazdiņam. Viņš pašvaldības stipendiju saņems vēl trīsarpus gadus. Arturs gandrīz pusi no ikmēneša stipendijas tērē maksai par kopmītnes istabiņu, pārējā summa - ceļa un ēšanas izdevumiem.

Viens no priekšnosacījumiem stipendijas saņemšanai bija tas, ka pēc studijām jaunais speciālists atgriezīsies Valkā. Arturs ir pārliecināts, ka dzīvos un strādās savā dzimtajā pilsētā, jo puisis nekad nav gribējis dzīvot citviet. Viņam ir gada ilga pieredze celt guļbūves un mājas Anglijā, bet viņš atgriezies Latvijā, lai iestātos augstskolā, jo "negribu visu mūžu strādāt par vergu".

Artūrs savos 24 gados no pamatiem jau ir uzcēlis vairākas mājas, piedalījies arī ēku rekonstrukcijā. "Ar mācībām man viss ir kārtībā - parādu nav, sesijas nokārtotas. Vislabāk man padodas ekonomika, tēlotājģeometrija un inženiergrafika, bet vairāk jāpacenšas fizikā," atklāj students.

Viņš atzīst, ka būvniecību studēt nav viegli, jo daudz jāapgūst tehniskie priekšmeti. Savu nākotni valcēnietis nodomājis saistīt ar būvuzrauga arodu, jo vienreiz krīze beigsies un celtniecība atgūs kādreizējos apjomus.

Arturs aizstāv arī savas pilsētas godu, spēlējot Florbola klubā "Valka".

Komentāri 17

Ū-Ū

Nu ,kur jūs palikāt,"nodokļu maksātāji"?Laiks sākt apriešanu!

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 09:20

Eu

Tiešām gribētu raudzīt sejā tos rējējus, kas te pa portālu iepriekš ķengājās par stipendiju saņēmēju!!
Astoņdesmit lati mēnesī, nu tur gan var "ŠIKI" dzīvot.
Tādu pašu naudu bezdarbnieki saņem, kad iet kursos un pēc tam liekas uz ārzemēm sēnes lasīt un čušs vien tiek Valstij no šiem!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 09:37

ES

a es nodoklus ne maksaju, saja vergu un zaglu valsts iztiks tapat vien. vienalga maksaat ir ka mest upee.

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 09:43

pille

Vot, ka liekās uz ārzemēm sēnes lasīt, par to nav jāsmej. Padzīvo no tās stipendijas, pabaro bērnus, sagatavo skolai vīnus. to es par bezdarbniekiem saku. Un ceri, ka Valkā kaut kad dabūsi darbu...

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 10:12

zizuu

hmmm..par šiem abiem skaidrs...studē..viss notiek, bet kas ir ar pirmo(ja nemaldos) stipendiātu- Edgaru Pukinski. Viņam tak ar bija jāatgriežas un jāstrādā Valkā. Kkā neesmu manījis!

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 13:25

Līga V.

Paskaidroju - Pukinskis Edgars Valkā nestrādās, tāpēc visa viņam izmaksātā naudas summa ir atmaksāta atpakaļ Valkas domei.

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 13:48

Zane

Arturs nopietns puisis,lai viņam veicas.Prieks,ka būs speciālists un nebrauks lasīt sēnes.Sēnes, lai lasa sēnes,mums vajag kārtīgus letiņu puikas.

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 15:10

???

Paldies par informāciju! Prieks, ka kaut dažiem var palīdzēt! Lai tik mācās!

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 17:15

xxx

Lai veicas Arturam!Tiešām prieks,ka kādam var palīdzēt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 17:23

saulessvece

Viss ir jauki, lai puiši saņem stipendijas. Tikai, kad Valkas dome lēma par stipendijas piešķiršanu celtniecības studentiem, par otru pretendentu Viktoru Magoni prātā cien. Līgas Veinbergas teiktais laikrakstā, proti, doma bija, ka tik labi speciālisti Valkai nav vajadzīgi, tādiem vieta Rīgā aspirantūrā ... Skumji, ka atstumjam izcilus jauniešus, lai atbalsts tiktu SAVĒJAM ... Tas ir tikai viedoklis, neskaužu, lai Artūram izdodas!

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 18:36

pēc būtības jautājums ir kam Valkas domei vajadzīgs būvnieks? vai labāk nevajag ārstu (kuru laikam palicis \ļoti maz), pedagogus, varbūt ekonmistu kas vispār māk uzņēmējus ievilkt pilsētā vai enerģētikas inženieri?

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 19:26

Runājot par Pukinska kunga gadījumu- nākotnē šādos līgumos vajag iekļaut, ka navar vnk atmaksāt izsneigto summu, jo ne jau šeit nauda domei ir svarīga, bet gan tas, lai jaunietis atgrieztos un strādātu šeit. Respektīvi, lai jaunieši piesakoties šai stipendijai, apzinātos savu atbildību, nevis tagad jā..jā..bet pabeidzot augstskolu, paliek Rīgā un atmaksā grašus( kuri studējot nelikās graši) atpakaļ!Nu tā kkā!

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 20:17

lula

Piekrītu Mazajam,nebūs Valkas novadam vajadzīgi jaunie speciālisti,var jau maksāt,vai nemaksāt,tāpat pensionāri sēdēs un gudri spriedīs.

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 11:41

atkal opozicionārs (Mazais) savu demagoģiju sēj...visi pilnīgi nulles...manējie- vot tie tik būtu darītāji!

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 13:00

Valka