Valkas novada gada sporta pasākums - 11.Valkas starptautiskais turnīrs pāriem badmintonā

Jau vienpadsmito gadu pēc kārtas Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā augustā pulcējas prāvs badmintona entuziastu pulks. Šogad Valkas novada gada pasākumā laurus plūc 11. starptautiskais badmintona turnīrs pāriem, kas spītējot ierobežojumiem, spēja kopā savest 162 badmintona piekritējus.

Rekords sasniegts pāris gadus atpakaļ, kad kopā turnīrā piedalījās 193 dalībnieki. Galveno spēlētāju daļu, protams, sastāda Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji, bet katru gadu turnīrs piesaista arī mūsu platuma grādiem ne visai raksturīgus viesus no visas pasaules.

Vjačeslavs Baskovs šogad saņēma balvu no Latvijas badmintona federācijas par šī turnīra rīkošanu.       

Vai ir kāds spilgts moments, kas palicis atmiņā no turnīru organizēšana?

Turnīros piedalījušies gan titulētie Igaunijas, gan Krievijas čempioni. Pirmo reizi ieraudzījis viņus kandidātu sarakstā, godīgi sakot domāju, ka mani izjoko. Izrādījās patiesība, bet nenācās viegli viņiem atrast cienīgus pretiniekus.

Tāpat savulaik turnīrā piedalījušies arī Latvijas un Somijas čempioni.

Un no kurienes šie viesi uzzina par turnīru?

Pirmos gadus ļoti daudz aicināju dažādus ārzemniekus, bet kā jau pie mums ierasts ne visi gribēja braukt uz mazpilsētu piedalīties turnīrā. Tagad jau esam iekarojuši kaut kādu zināmu reputāciju, vienmēr kad atbrauc dalībnieki – sociālie tīkli pilni ar bildēm un atsauksmēm, tā arī kalpo kā labākā reklāma.

Kāda būtu visaugstākā latiņa, ko vari nospraust Valkas starptautiskajam turnīram?

Lai atbrauc Olimpiskais čempions (smejoties).

Valka