Valkas novada ģimenēm palīdzība jāmeklē savlaicīgi 2

Līdz jaunā mācību gada sākumam atlicis pavisam maz laika, tāpēc, gadījumā, ja kādi vecāki nespēj pienācīgi bērnus sagatavot skolai, ir laicīgi jāvēršas Valkas novada domes Sociālajā dienestā.

 

Sociālā dienesta speciālistes darbam ar ģimenēm Lilijas Līviņas pieredze liecina, ka daļa vecāku, kuri naudas trūkuma dēļ nespēj bērniem iegādāties apģērbu un mācību grāmatas un burtnīcas, palīdzību meklē novēloti, reizēm tikai oktobrī.

 

 

Lai atrisinātu šādas situācijas, bērni no trūcīgām ģimenēm var mācīties valsts finansētajās internātskolās, kur skolēniem nav pašiem jāiegādājas mācību līdzekļi, skolā palīdz arī ar apģērbu. L. Līviņa kā piemērus min Palsmanes internātskolu, skolu Gaujienā un Rencēnos.

 

 

Viņa aicina arī vecākus, kuriem mājās ir nevajadzīgs, bet labi saglabājies bērnu un pusaudžu apģērbs, atgādāt to uz Sociālo dienestu Valkā, Rūjienas ielā 3D. Tāpat tiek gaidītas arī skolas somas, mācību piederumi un apavi.

 

Nereti labas kvalitātes apģērbus un konservējumus var redzēt pie pilsētas atkritumu konteineriem. Lietderīgāk tos būtu nogādāt Sociālajā dienestā, jo cilvēkiem ir neērti visu priekšā pētīt šīs drēbes. Savukārt konservējumi, kas bieži vien ir labas kvalitātes lieti noderētu zupas virtuves vadadzībām, kur gatavo ēdienu Valkas trūcīgajiem un maznodrošinātajiem.

 

L. Līviņa lūdz iedzīvotājus nenest aizvadītā gadsimta 70. un 80. gadu stila apģērbus, piemēram, kremplīna kleitas, jo tās nevienam vairs nav vajadzīgas un ir vienkārši jāizmet. Ļoti nepieciešams ir vīriešu apģērbs.

Komentāri 2

UPS

Nesaprotu kāpēc produkti jānes uz SD, vai tad nevar uzreiz uz zupas virtuvi?

pirms 12 gadiem, 2009.08.24 16:48

UPS

Nesaprotu kāpēc produkti jānes uz SD, vai tad nevar uzreiz uz zupas virtuvi?

pirms 12 gadiem, 2009.08.24 16:48

Valka