Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada mērs kolēģa rīcību joprojām uzskata par skandālu 20

Pagājušajā mēnesī Valgas mērs Ivars Unts nāca klajā ar aicinājumu Valgā strādājošajiem latviešiem deklarēties Igaunijā, solot dažādus labumus, piemēram, lielas iespējas medicīniskajā apkalpošanā un dažādus atvieglojumus - lielākus pabalstus un mazākus nodokļus.

Kā otrdien savā publikācija rakstīja "Latvijas Avīze", mēneša laikā kaimiņvalstī ir deklarējušies vismaz 15 Latvijas pilsoņi. K. Albergam ir ziņas, ka kaimiņos deklarējušies četri vai pieci iedzīvotāji. Valgas pilsētas valdes sabiedrisko attiecību speciāliste Hele Heletjahte "Ziemeļlatvijai" sacīja, ka latvieši ir pieci.

Jautāta, cik pavisam latviešu strādā Valgā, viņa atbildēja, ka apmēram 200, taču nav ziņu, cik no viņiem savus ienākumus ir deklarējuši Igaunijā. Viņa piebilst, ka mēra aicinājums bija paredzēts ne tikai latviešiem, bet arī igauņiem, kuri ir deklarējušies ārpus Valgas, bet tur strādā.

Tāpēc arī radusies nesapratne. Ja cilvēks strādā Valgā, bet savu dzīvesvietu viņš ir deklarējis ārpus tās, tad visi nodokļi nokļūst Tallinā, nevis vietējā pašvaldībā. Līdz vakardienas vakaram Valgas domē bija informācija, ka tur pēdējā mēneša laikā deklarējušies 25 cilvēki, no kuriem pieci ir latvieši.

Ir Latvijas valsts problēmaValkas domes Dzīvesvietas deklarēšanas nodaļas speciāliste Tamāra Rolmane "Ziemeļlatvijai" skaidroja, ka šie skaitļi patiešām var būt dažādi, jo Valgas pilsonības un migrācijas dienests Valkai nesniedz ziņas par iedzīvotāju migrāciju.

Minētie pieci paši ir paziņojuši par pārcelšanos uz Valgu.K. Albergs uzskata, ka šis notikums neliecina par labām kaimiņattiecībām. «Protams, cilvēka dzīvesvieta un darba izvēle ir ikviena paša ziņā. Tāpēc arī iestājāmies Eiropas Savienībā, lai darbaspēka un mācīties gribētāju kustība būtu brīva. Negrasos radīt nekādas ekonomiskās barjeras, taču kolēģa rīcību uzskatu par starptautisku skandālu un savas domas neesmu mainījis,» stāsta domes priekšsēdis.

Viņš uzskata, ka radusies situācija ir arī Latvijas valsts problēma. Ja Baltijas valstīs, jo īpaši pierobežā, nodokļiem vajadzētu būt līdzīgiem, tad praksē ir citādi, jo valstīs nodokļu politika nav saskaņota. Ja Latvijā līdz šim iedzīvotāju ienākuma nodoklis bija 23 procenti, tad Igaunijā - 21. Nākamgad, visticamāk, Latvijā tas būs 26, taču Igaunijā paliks pa vecam, un tā jau ir ievērojama atšķirība, veidojoties pašvaldību budžetiem

K. Albergs atzīst, ka Valgā ir zināmas priekšrocības. Piemēram, jaunās māmiņas pusotru gadu saņem dzemdību pabalstu 260 latu mēnesī.

Ar gribēšanu vien - par mazI. Unts uzsver, ka viņa nodoms nebūt nav Valgā strādājošo valcēniešu pārvilināšana uz Valku, taču, analizējot vismaz divsimt strādājošo Valgā un pierakstīto Valkā ieguvumus un zaudējumus, secinājumi bija skaudri. Ieguvums tikai viens - darba rokas. Iespējamie ieguvumi no sociālās sistēmas latvietim jānoraksta zaudējumos, arī pašvaldības budžets mazāks.

Protams, ar gribēšanu vien kļūt par Valgas iedzīvotāju ir par maz. Pieraksts dzīvoklī igauņzemē iespējams tikai tad, ja tur ir draugi vai radi. Pašvaldība neko piedāvāt nevar un pat ja varētu, tad darījums nebūtu likumīgs.

Vairāki iedzīvotāji ir izteikušies par nule izklāstīto situāciju portālā www. ziemellatvija.lv sadaļā forums. Viedokļi ir ļoti atšķirīgi. Rakstījuši arī igauņi, kuri uzskata, ka dzīvošana Valgā nav nekāda Leiputrija, un, ja saskaitītu visus plusus un mīnusus, nevar zināt, vai Valgā būtu labāk. Citi komentētāji ir pārliecināti, ka šo piedāvājumu noteikti pieņemtu, ja tur būtu darbs, un atzīst, ka uz igauņiem raugās ar baltu skaudību.

Komentāri 20

zivis2

kā vienmēr, redzam sekas un bļaujam, cēloņi paslīd garām. jācenšas draugi ir , lai vismaz pēc kaut 2 gadiem saniegtu igauņu līmeni, nevis gausties.

pirms 8 gadiem, 2010.12.16 13:14

ivcuks

uzskatu, ka Alberga kungs šoreiz varēja paklusēt un nerunāt par starptautiskiem skandāliem nedz presē, nedz TV.
cilvēkiem ir tiesības izvēlēties, kur deklarēt savu dzīvesvietu un, ja kāds strādā Valgā un viņam ir iespēja arī dzīvesvietu tur deklarēt, tad kādēļ to nedarīt? cits jautājums - ko viņš no tā iegūs un ko ne. bet, katrā ziņā, šo deklarēšanu cilvēks neveiks pirms nebūs aprēķinājis visus plusus un mīnusus.

ja runājam par patriotismu, tad, atvainojiet, kuram tas patriotisms ir vajadzīgs, ja ir tukšs vēders un apgādājamie, kuriem arī pārtika jāsarūpē?

tāpat, rodas jautājums, kāpēc Alberga kungs skaļi nebļauj par tiem tautiešiem, kas arvien vairāk un vairāk no Valkas dodas prom uz Angliju, Iriju un citām zemēm? ir taču viena daļa šo cilvēku, kuri tur paliek uz krietni ilgu laiku un, ja iekārtojas itin labi, tad par atgriešanos nedomā? vai šajā gadījumā tas nav viens un tas pats?

cilvēks izvēlas to, kas viņam un viņa ģimenei ir labāk...

pirms 8 gadiem, 2010.12.16 13:48

savanna

Man gan Valgas mērs dikti patīk. :) Sakarīgs, gudrs, mūsdienīgs cilvēks.

pirms 8 gadiem, 2010.12.16 13:53

laukos

Sekas ir tādas kādām tām jābūt.Nav liettderīgi šobrīd kaut ko pārmest, bet gan samierināties ar pašu neizdarībām, ko kungs Albergs var piedāvāt un kā ir centies risināt problēmas iedzīvotāju labklājības celšanai?
Es arī labprāt pieņemtu minētos piedāvājumus bez sirdsapziņas pārmetumiem un patriotisms šeit nenospēlēs nekādu lomu, jo arī es gribu ēst un nomaksāt komunālos maksājumu.
Bija laiki, kad vairums vēlējas brīvu Latviju kaut pastalās, bet kur tad palika tie pastalnieki???
Vairums ārzemēs, ne mazums pārvērtās par bomžiem, kāda daļa palika par noziedzniekiem un tā var šo ķēdi papildināt ar negatīvo uzskaitījumu.
Vēlos teikt, ja pats neko nedari lietas labā, ļauj darīt citiem...

pirms 8 gadiem, 2010.12.16 19:42

zzs

Par šīm lietām ir skaļi jārunā, īpaši par nodokļu likmju atšķirībām starp kaimiņvalstīm.It sevišķi pierobežās, jo cilvēki, tiešām izvēlas, kur viņam labāk, kur šajos krīzes apstākļos var saekonomēt.Daudzi latvieši iepērkas Valgā, jo ir lietas(kā kafija), kas kaimiņiem ir stipri lētākas un tā nodokļi aizceļo pie kaimiņiem, bet Valkas novada budžets samazinās.Tā ir valsts un valdošo nesapratne un nereaģēšana uz šīm lietām.Unda savulaik arī rakstīja, lūdz valdību pieņemt lēmumu par īpašiem noteikumiem pierobežas iedzīvotājiem, bet kas tika panākts, kaut viņu Kalvītis stūrēja valsti.

pirms 8 gadiem, 2010.12.16 20:55

iza

Zelta vārdi Trīna! Visam savs laiks... Un labi, ja paši protas.

pirms 8 gadiem, 2010.12.16 22:06

ivcuks

zzs...
var jau arī nebūt kaut kādas īpašas privilēģijas pierobežā, ja cilvēkiem būtu darbs ar tādu atalgojumu, ka būtu iespējams nomaksāt komunālos maksājumus, pietiktu pārtikai, apģērbam un mazliet sev, tad arī cilvēki neplēstos pāri robežai, ne tikai Igaunijas. tā visa vienkārši šeit nav...
un runāt skaļi par to visu? jā, var jau runāt, bet tik tālu jau mēs esam nonākuši, ka tikai runājam...

pirms 8 gadiem, 2010.12.17 09:20

Pasaku teicējs

Šajā gadījumā ir jāpiekrīt "ivcukam" . Tad jau par "kliedzošu starptautisku skandālu" ir jāsauc Latvijas iedzīvotāju masveida izbraukšana uz Īriju, Angliju un citām valstīm. Jāsaka , ka tas taču ir vēl trakāk, bet par to Alberga kungs klusē, bet redz tikai to problēmas pusi , kas ir saistīta ar nodokļu ieplūšanu Valkas novada kasē un konsolidācijas draudiem savos uzpūstajos štatos. Tā ir tuvredzīga domāšana , nemeklējot izeju un neko nedarot, lai radītu apstākļus jaunu darba vietu radīšanai. Valkas novada dome rada jaunas darba vietas tikai savos uzpūstajos štatos un īstenībā parazītē uz nodokļu maksātāju rēķina. Neesmu nekāds Tautas partijas un Venta Kraukļa piekritējs, bet uzskatu , ka jau tagad viņam vajadzētu atrotīt rokas un nākt ar saviem priekšlikumiem, ko darīt situācijas uzlabošanā. Un nevis maisīt gaisu Šķēles labā , bet tiešām domāt par savu pilsētu un tās likteni un esmu pārliecināts , ka viņš to arī varētu, jo galva Ventam strādā tikai žēl , ka reizēm ne pareizajā virzienā.

pirms 8 gadiem, 2010.12.17 10:34

Avots

atmiņai
Novadā vajadzīgas gudras un domāt spējīgas galvas.
--------------------------------
Un kāds tam sakars ar šķēlistiem Kraukli, Ozoliņu un citiem "nasing spešaliem"?:)

pirms 8 gadiem, 2010.12.17 17:03

Avots

fanei
Un galvenais igauņi prot nebūvēt gaismas pilis, nepirkt džipus un nekustamos īpašumus, un neglāb Parexus uz nodokļu maksātāju rēķina.

pirms 8 gadiem, 2010.12.17 17:28

laukos

bija jau arī tālredzīgi cilvēki, kas centās atbalstīt gan Undu, gan viņas iesāktos darbus, bet viens jau laukā nav karotājs un tagad nu redzam, kas notiek un kas barojās pie šīs siles - Bašķis,Albergs, Pormeistare...lielais " palīgs" Gudrinieks, žēl tikai,ka Sjadems nolaidis rokas...

pirms 8 gadiem, 2010.12.17 21:52

vēsture

patiesībā jau labāk igaunija latvijai varēja pieprasīt tagad atdot arī valku a rvisiem iedzīvōtājiem par aizdotajiem miljoniem, jo tāpat jau nebūsim spējīgi tos atdot...un albergam būtu mazāk iemesla cepties,vis būtu oficiāli. Unts varētu arī šito nostūri sakopt...

pirms 8 gadiem, 2010.12.17 22:57

tā lūk

atmiņai
Novadā vajadzīgas gudras un domāt spējīgas galvas.
--------------------------------
Un kāds tam sakars ar šķēlistiem Kraukli, Ozoliņu un citiem "nasing spešaliem"?:)
=======================
Elementārs - Krauklis un Ozoliņa lietoja savas smadzenes Valkas attīstībai.
Ieteikums: nekārt klāt birkas, ja ir runa par konkrētu cilvēku darbu. Es varu nosaukt Albergu par lemberdzistu, Zariņu par kristovskistu, atrast Dombrovska neveiklu izteicienu u.tt.
Bet kāds tam sakars ar Valkas novada vadīšanu? Vari nīst konkurentus, bet tās etiķetes pielīmē labāk sev. Un atceries, baidās tikai vājie!

pirms 8 gadiem, 2010.12.18 11:07

Avots

tā lūk
Krauklis un Ozoliņa lietoja savas smadzenes Valkas attīstībai.
-------------------------------
Konkrēti piemēri no Valkas attīstības arī būs?

pirms 8 gadiem, 2010.12.18 19:17

Avots

Unts varētu arī šito nostūri sakopt...
-----------------------------
Paši strādāt neesat mēģinājuši? Laimes lāci vajag kā Sūnu ciemam?

pirms 8 gadiem, 2010.12.18 19:44

Pasaku teicējs

Neesmu no Valkas novada, bet, Cienījamie Valcēnieši ! Nemazgājiet nu veļu un necīnieties savā starpā. Tas ir viens no iemesliem kāpēc Valkā ir tādas problēmas .Jums ir jāatrod pašiem šie cilvēki, kas ir spējīgi Valku izvest uz sakārtotības ceļa. Man arī riebjas Tautas partija un oranžo domāšana , bet tādā gadījumā jums ir jāpasaka saviem tautpartijiešiem skaidri un nepārprotami; Mēs jūs cienām un augsti vērtējam , bet izbeidziet ar to Šķēles bodīti un nāciet sakārtot mūsu visu Valku ! Vēlēšanas gan ir tikai pēc diviem gadiem, bet kaut ko uzsākt vajag jau tagad, citādi jūs mīlīši ar saviem strīdiem būsiet dziļā pakaļā !!!! Atvainojiet !

pirms 8 gadiem, 2010.12.19 16:08

he he

Valkas pašreizējais mērs pats ir gatavais skandāls!

pirms 8 gadiem, 2010.12.19 17:03

avotam

vājie!
Avots 18.12.2010. 19:17:26
tā lūk
Krauklis un Ozoliņa lietoja savas smadzenes Valkas attīstībai.
-------------------------------
Konkrēti piemēri no Valkas attīstības arī būs?
===============
Tu par nākotni? Es ļoti ceru, ka būs!
Bet ja par pagātni, Tu neesi no Valkas, jeb arī kaut kādas problēmas ar redzi? Nemaz nav jārakājas tālā pagātnē -arī tagad tiek nodoti ekspluatācijā objekti, kurus uzsāka Vents un Unda. Jaunā vara vēl neko savu nav parādījusi.

pirms 8 gadiem, 2010.12.19 17:22

Avots

arī tagad tiek nodoti ekspluatācijā objekti, kurus uzsāka Vents un Unda
--------------------------------
Ko tu neteiksi:) Tik pat labi var teikt, ka sporta zāli pie skolas uzsāka Laganovska vai pat padomju laikos:)

pirms 8 gadiem, 2010.12.19 19:28

kas zin

kas vecam vīram iešaujas prātā? Ka tik nesāk aust "priekškaru" ,tur lejā, pie upītes...Saka jau, ka "bijušie" ņebivajet. Priecīgus Ziemsvētkus!

pirms 8 gadiem, 2010.12.23 09:44

Valka