Valkas novada pašvaldība ņems aizdevumu Lugažu laukuma rekonstrukcijai 2

Aizvadītajā piektdienā notikušajā novada domes ārkārtas sēdē deputāti nobalsoja par aizņēmuma ņemšanu 400 tūkstošu eiro apmērā prioritārā investīciju projekta “Lugažu laukuma labiekārtošana Valkā” īstenošanai.

“Ziemeļlatvija” jau ir rakstījusi, ka, apstiprinot šīgada novada pašvaldības budžetu, tika pieņemts konceptuāls lēmums par
ilgi gaidītā un svarīgā projekta īstenošanu, izmantojot iespēju ņemt aizņēmumu Valsts kasē.

Novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis informē, ka 25. augustā pašvaldība saņēma pozitīvu atzinumu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kas ļāva ņemt aizņēmumu šī projekta īstenošanai. 

Kopējās investīciju projekta izmaksas ir 547299 eiro. Lai īstenotu  šo projektu, nepieciešams ņemt aizņēmumu Valsts kasē 400 tūkstošus eiro. Savukārt novada pašvaldība no pamatbudžeta nodrošinās atlikušo summu 147 299 eiro.

Ir noslēgušies arī pašvaldības izsludinātie būvniecības iepirkumu konkursi un ir jau noslēgti līgumi:par Lugažu laukuma pārbūvi ar SIA “VN Bruģis” par 535234,34 eiro, autoruzraudzības līgums ar SIA “Ceļu komforts” par 2 625,70 eiro, kā arī būvuzraudzības līgums ar SIA “Fortum” par 9 438,98 eiro.

Vakar “Ziemeļlatvija” sazinājās ar novada pašvaldības izpilddirektoru Aināru Zāberu. Viņš neņēmās nosaukt konkrētu laiku, kad sāksies ilgi gaidītā Lugažu laukuma rekonstrukcijas otrā kārta. Vēl ir jānotiek pirmajai būvsapulcei, kurā izrunās visus jautājumus. Pagaidām vēl nav zināms, kad tā būs. 

Uz jautājumu, kad sāksies Ausekļa ielas rekonstrukcija, jo bija teikts, ka ceļu būvnieki SIA “8.CBR” darbu uzsāks jau 15. augustā, A. Zābers atbild, ka ielas remontdarbi sāksies pirmdien, 13. septembrī. Viņš mierina valcēniešus, skaidrojot, ka visi ieplānotie darbi tiks paveikti. Vispirms tie notiks ielas posmā, sākot no Tālavas ielas un Smilšu ielas. Pašvaldība jau ir saplānojusi, kā rekonstrukcijas laikā tiks organizēta transportlīdzekļu kustība. Par to informēs tuvākajā laikā.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Priekškam, ja ir jaunais pie robežas laukums?

Iesēt zālīti un nobruģēt tur kur ierasts iet ietves un ar to apstāties. Parējo teritoriju par mauriņu ar zāli pa kuru var bradāt un sēdēt uz tās.

Kur var izmest pusmiljonu laukuma izveidei?

No zelta viss būs?

pirms 10 dienām, 2021.09.09 22:52

bezugunsnavdumu

Tautas ticējums - ja kautkur uzsākti ceļa remonti - ir iestājies rudens.

pirms 10 dienām, 2021.09.09 22:54

Valka