Valkas novada pašvaldība pirmā Baltijā pievienojas iniciatīvai “Mayors Adapt” 8

25.jūnijā Valkas novada pašvaldība parakstīja Mēru apņemšanos par pievienošanos iniciatīvai “Mayor Adapt”. Valkas novada pašvaldība šobrīd pirmā pašvaldība Baltijā, kura ir pievienojusies šai iniciatīvai.


Mayors Adapt iniciatīva ir radīta, lai aktivizētu un iesaistītu pilsētas pielāgošanās klimata pārmaiņām procesā, un sniegtu tām nepieciešamo atbalstu. Šī ir pirmā visas Eiropas atbalsta iniciatīva tām pilsētām, kas aktīvi darbojas ceļā uz pielāgošanos klimata pārmaiņām. Tās mērķis ir iedvesmot pilsētas, reģionus un vietējās pašvaldības kļūt par līderiem šajā jomā, izcelt labās prakses piemērus un atbalstīt pilsētu pielāgošanās klimata pārmaiņām stratēģiju izstrādi, kas paredz konkrētus pielāgošanās pasākumus. 

Iniciatīva arī nodrošina iespējas zināšanu un pieredzes apmaiņai pilsētu starpā. Pielāgošanās klimata pārmaiņām pasākumu ieviešana pavērs jaunas izdevības uzlabot pašvaldības dzīves kvalitāti, veicinās ilgtspējīgu attīstību, stimulēs investīcijas un inovācijas, stiprinās ieinteresēto pušu iesaisti un sadarbību.


Mayors Adapt iniciatīvu Eiropas Komisijas uzdevumā īsteno organizāciju grupa, kas ietver Ecofys, CCRE/CEMR, Climate Alliance, EUROCITIES, Fresh Thoughts un IFOK GmbH.


Vairāk informācijas par Mayors Adapt iniciatīvu, kā arī politiskās Mēra apņemšanās teksts latviešu valodā, ir pieejami tās mājas lapā www.mayors-adapt.eu.

Komentāri 8

adapteris

Diez vai autore pati saprot,ko te šinī rakstā ir samurgojusi.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 16:23

Daudzdzīvokļu māju īrnieki Valkā, jau sen ir iesaistījušies- pilsētas pielāgošanās klimata pārmaiņu procesā. To pierādīja iepriekšējā ziema. Iedvesmojamies un kļūstam par līderiem šajā jomā
Nez kā, Valku, prezentēs Kopenhāgenas konferencē?
Iesaku: Dzīvojam sūdos-maksājam zeltā.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 18:03

daudzstavenes dzivo psrs atbiras

janojauc ar buldozeru, kam nav un negrib buvet privatmajas lai vale prom.

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 01:27

grama(ne)tika

1)vienošanās nosaukta Bilskas pag. Mēru ciema vārdā;
2)ja vienošanās nosaukums - nav pēdiņu;
3)ja vienojas mēri -ar mazo burtu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 20:05

novēroju

Šitas izklausās pēc pilnīga s...... Valka rullzzzz!

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 00:58

Valka