Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada pašvaldībai pagaidām nav plāna, kā novērst iedzīvotāju deklarēšanos Igaunijā 3

Valkas novada pašvaldībai vēl nav plāna, kā rīkoties, lai risinātu šobrīd aktuālo problēmu ar Valkas novada iedzīvotāju dzīvesvietas deklarēšanu Igaunijā, jaunās ārzemēs reģistrēto automašīnu nodevas dēļ, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča.

Liela daļa Valkas novada iedzīvotāju strādājot Igaunijā un ikdienā pārvietojoties ar kaimiņvalstī reģistrētām automašīnām. Šogad pieņemtās nodevas, kas paredz, ka Latvijas iedzīvotājam, iebraucot Latvijā ar ārzemēs reģistrētu automašīnu jāmaksā nodeva 10 eiro dienā vai 1000 eiro gadā, lielai daļai Valkas iedzīvotāju liek deklarēt savas dzīvesvietas Igaunijā. Tādejādi Valkas novada pašvaldība zaudē nodokļu ienākumus.

"Mums nav konkrētu datu par to, cik daudz Valkas novada iedzīvotāju šajā laika posmā savas dzīvesvietas deklarējuši Igaunijā, taču ir skaidrs, ka šāda problēma pastāv. Iedzīvotāji arī vēršas pašvaldībā jautājot, kas jādara, lai dzīvesvietu deklarētu Igaunijā," aģentūrai LETA atklāj Markoviča.

Pagaidām gan pašvaldībai neesot skaidrs, ko darīt, lai novērstu Valkas iedzīvotāju masveida deklarēšanos uz kaimiņvalsti.


Komentāri 3

tofiks4x4

Kāpēc ceļ paniku par dažiem gudriniekiem, kuri mašīnas reģistrējuši Igaunijā? Nemaksā nodokli Latvijā, lai domā, kur un kā tiem tagad izdevīgāk. Man pilnīgi vienalga, es maksāju Latvijā!

pirms 3 gadiem, 2017.01.13 22:10

tovalga

Pareizi, atbalsti zagļus kuri ignorēja petīciju ar 23000 ievāktām balsīm. Kuri netaisās atjaunot ceļa fondu, un kuri apzināti rāda spriedzi sabiedrībā.

pirms 3 gadiem, 2017.01.17 13:23

tovalga

Mēs visi akcīzē maksājam virs 0.5 miljarda eiro. Katru gadu. Ceļa nodokļa iekasēšana esot divkāršais nodoklis. Tas esot aplami un absurdi. Un tas tiks atcelts. Lai arī šobrīd petīcija esot nozagta, jo manabalss.lv nav sabiedrības pusē, bet esot Saeimas noziedznieku bandas atbalstīts projekts demokrātijas inscenējumam. Nozagta un iznīcināta Saeimā.

Agrākais un īstais petīcijas īpašnieks un autors Voldemārs Mellups neplāno padoties. Tas kandidēs Saeimas vēlēšanās ar mērķi būt par Satiksmes ministru, lai ar savām rokām mainīt esošo kartību.

Ja visi autoīpašnieki nobalsos par viņa pārstāvēto partiju, esot izredzes ievākt 51% bez koalīcijas ar esosiem zagļiem.

pirms 3 gadiem, 2017.01.17 13:40

Valka