Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novadā: Peldvietu un Zāģavota ūdens kvalitāte atbilst normai

Valkas novada iedzīvotāju apmeklētākās peldvietās (Zāģezers, Cepšu ezers, peldētava (Ērģemes ciemā), Bērzezers, ezers Valdis,  ezers Salainis, Vijas upe) 15. jūnijā  tika ņemti peldūdens un Zāģavota ūdens paraugi, veikta to testēšana. Paraugu ņemšanu un testēšanu veica Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”.

20. jūnijā saņemtie ūdens testēšanas rezultāti sniedz informāciju, ka ūdens paraugos testējamie rādītāji atbilst pieļaujamām normām.

Peldvietas vizuālā pārbaudē netika konstatēta netipiska ūdens krāsa vai smarža, zilaļģu un citu fitoplanktona aļģu ziedēšana, kā arī netika konstatēts naftas produktu, virsmas aktīvo vielu piesārņojums.

Valkas novada dome informē, ka pamatojoties uz veiktajiem peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultātiem, peldūdens kvalitāte Zāģezerā, Bērzezerā, ezerā Valdis, Cepšu ezerā,  Salaiņa ezerā, Vijas upē un peldētavā (Ērģemes ciemā) atbilst MK 2010. gada 6. jūlija noteikumu Nr. 608 “Noteikumi par peldvietu ūdens monitoringu, kvalitātes nodrošināšanu un prasībām sabiedrības informēšanai”  prasībām.

Veiktie Zaģavota ūdens paraugu rezultāti apliecina, ka avota ūdens atbilst LR Ministru kabineta 2005. gada 23. augusta noteikumu Nr. 634 “Noteikumi par dabīgā minerālūdens un avota ūdens obligātajām nekaitīguma un marķējuma prasībām un kārtību, kādā atļaujas dabīgā minerālūdens izplatīšanai un sedz izsniegšanas izmaksas” prasībām. Valkas novada domes 


Valka