Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novadā pieaug trūcīgo skaits 3

Valkas novadā kopš gada sākuma ir ievērojami palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri ieguvuši trūcīgās personas statusu.

Novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece Natālija Dubrovska informē, ka janvārī novadā bija 900 trūcīgo, bet marta beigās jau 1300. "Martā bija reģistrēti 904 trūcīgie, bet pieteikumus ir iesniegušas 396 personas. Visticamāk, ka tām arī tiks piešķirts trūcīgā statuss. Pieteikumu iesniegšana turpinās," saka N. Dubrovska.

Par iemeslu trūcīgo skaita pieaugumam viņa min bezdarbu. Pašlaik bijušā Valkas rajona teritorijā bezdarba līmenis sasniedzis 19 procentus. "Mēs vairs nemudinām cilvēkus enerģiskāk meklēt darbu, jo liela daļa to jau veltīgi ir meklējusi ilgāku laiku un arī mēs skaidri apzināmies, ka jaunu darbavietu nav," atzīst N. Dubrovska.

Trūcīgā statusu piešķir personām, kura mēneša ienākumi nepārsniedz 90 latu.

Komentāri 3

Zobens

Ziniet, ne vienmēr tā saucamie trūcīgie dara kaut ko, lai uzlabotu savu dzīvi un izkļūtu no šīs bedres. Reizēm šķiet, ka viņiem ir ērti katru mēnesi saņemt šos pabalstus un kā karogu pa priekšu vicināt trūcīgā statusa izziņu... Nezinu, varbūt kļūdos...

pirms 9 gadiem, 2010.05.03 16:55

Kora

Dod Dievs tev to karogu nedabūt! Šodien tev ir darbs,bet varbūt rīt vairs ne....

pirms 9 gadiem, 2010.05.03 20:35

....

pilnīgi piekrītu Korai... tiešām, neviens nevar būt pārliecināts par savu rītdienu, jo tā var būt pati sāpīgākā.

pirms 9 gadiem, 2010.05.04 13:42

Valka