Valkas novada populārākais sportists – Mareks Cibuļskis

Valkas novada populārākais sportists noskaidrots publiskā balsojumā un šo laureātu ieguva Mareks Cibuļskis. Mareks plašākam lokam ir pazīstams kā futbolists, tad nu neliels ieskats viņa veikumos.

Futbola gaitas uzsācis 10 gadu vecumā pie Johana Iossa un pirmie ievērojamie sasniegumi jau trīs gadus vēlāk - 1989. gadā uzvarēts prestižais turnīrs “Ādas bumba” un iespēja doties ar komandu uz Kazahstānu, kur norisinājās PSRS finālsacensības. Komandā spēlēja arī citi futbola sabiedrībai pazīstami vārdi – Dzintars Kazaks, Jānis Stepītis un Ģirts Kriķis.

17 gadu vecumā uzsāka gaitas pieaugušo futbolā - 2. līgā komandā "Valkas meži", bet vēlāk pārstāvējis "FC Valga Warrior", "Lokomotīvi" un "Akora" ar ko uzvarēta 2. līga un pēc tam startēts 1. līgā. Divas nozīmīgākās un ilgstošākās pieturvietas karjerā bijuši tieši vietējie klubi - "FC Valga Warrior" un futbola klubs "Valka". Igaunijas augstākajā līgā izgājis laukumā vienā spēlē un 14  laukumā pavadīja minūtes. Kopš 2006. gada, kad tika dibināts futbola klubs "Valka" atgriezies Valkas pilsētas kluba rindās un aktīvi arī tajā darbojas. Precīzs spēļu skaits FK "Valka" komandā Marekam nav fiksēts, bet vārtu guvumu skaits gan – 60! Šis sasniegums ierindo Mareku otrajā vietā visu laiku rezultatīvāko FK "Valka" spēlētāju sarakstā. Sasniegums, ko noteikti nevar aprakstīt ar nekādiem skaitļiem un cipariem ir tas, ka Mareks pēdējos gados spēlē komandā ar savu dēlu Rodrigo Cibuļski un sievas brāli – Robertu Teteri.

Daudzo gadu laikā varbūt vari izcelt kādu spēlētāju ar ko bijusi vislabākā sinerģija laukumā?

Agnis Kārkliņš – visu laiku esam spēlējuši un trenējušies kopā. Kā arī pēc viņa piespēlēm gūts ļoti daudz vārtu.

Esi daudz pielicis pirkstu pie Valkas futbola attīstības un dzīves, varbūt ir kāds notikums ko vēlies izcelt arī šajā sakarā?

Savulaik pirmo reizi uz stadionu atvedu Edgaru Pukinsku, kurš pēdējos gadus ieņem vadošos amatus futbola federācijā (šobrīd – ģenerālsekretārs).

Valka