Valkas novadā sāksies apjomīga kultūras un folkloras vērtību vākšanas ekspedīcija 5

Līdz 14.jūlijam Valkas novadā notiks Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes rīkota tradicionālās kultūras un folkloras vākšanas ekspedīcija, kas būs turpinājums jau notikušajām Latvijas novadu izzināšanas ekspedīcijām profesores Janīnas Kursītes-Pakules vadībā, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Ekspedīcijas dalībnieki šodien no Rīgas uz Valku izbrauks plkst.11.

LETA jau ziņoja, ka pēdējo desmit gadu laikā Kursīte-Pakule sadarbībā ar Filozofijas un socioloģijas institūta Nacionālās mutvārdu vēstures projekta "Dzīvesstāsts'' koordinatori Māru Zirnīti un citiem zinātniekiem ir veikusi folkloras un dzīvesstāstu vākšanas ekspedīcijas dažādās Latvijas vietās - Turlavā, Alsungā, Dagdā un citur -, norādīja ekspedīcijas koordinatore Rūta Jirgensone.

Pēc ekspedīcijas koordinatores teiktā, šogad par ekspedīcijas norises vietu ir izvēlēta Valka un tās apkārtne, jo novada ļaudis ir bagātas kultūras, valodas un pieredzes glabātāji, kā arī Valkas novadā saskaras divu valstu robežas un atšķirīgas valodas.

Viņa arī norādīja, ka šī būs pirmā tik apjomīga kultūras vērtību vākšanas ekspedīcija Ziemeļvidzemē - tajā piedalīsies gan pieredzes bagāti folkloristi, etnogrāfi, valodnieki un arheologi, gan arī jaunā paaudze - LU Humanitārās fakultātes studenti un Valkas novada jaunieši. Ekspedīcijas dalībnieku interešu lokā būs folkloras vērtības, teikas, nostāsti, tautas dziesmas, izlokšņu bagātība, personīgās pieredzes jeb dzīvesstāsti, etnogrāfiski priekšmeti un citas kultūras vērtības, atzīmēja Jirgensone.

Komentāri 5

...........

Apsveicu ar ieskaitīšanu mežoņos, Valkas novada ļaudis. Kursīte laikam izpētījusi visu par Zilākalna Martu, ka pa Latviju klejot sākusi. Kādu folkloru pēc kara un pēckara posta un ļaužu pārvietošanās kāds te vēl cer atrast?

pirms 7 gadiem, 2013.07.08 15:15

aaaa

Kas pa sviestu kadi mezoni bbrbrb atkal kads stulbs koments tiesam malaci ipasi Valka ergeme ergemes veca bazniva pilsdrupas valkas plancu kalns vesture bagata

pirms 7 gadiem, 2013.07.08 22:29

bbbb

Tu, rīdziniek, galīgi pillā te komentē, ko?

pirms 7 gadiem, 2013.07.09 14:32

dziedniece

interesanti cilvēki, interesantas sarunas

pirms 7 gadiem, 2013.07.09 17:29

Valka