Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novadā samazinās iedzīvotāju skaits 7

Valkas novada Dzimtsarakstu nodaļa ir apkopojusi iepriekšējā gada statistikas datus. Tie parāda, ka pērn novadā gandrīz par trešdaļu samazinājies dzimušo bērnu skaits.

 

Jaundzimušo var reģistrēt arī viņa dzimšanas vietāValkas novada Dzimtsarakstu nodaļa sniedz pakalpojumus Valkas pilsētas, Valkas, Ērģemes, Kārķu, Vijciema un Zvārtavas pagasta iedzīvotājiem. Nodaļas vadītāja Māra Zeltiņa informē, ka pērn novada teritorijā piedzimuši tikai 60 mazuļi.

 

Salīdzinot ar 2008. gadu, tas ir gandrīz par trešdaļu mazāk. Piemēram, ja 2008. gadā Ērģemes pagastā veikti deviņi dzimšanas reģistri, tad pērn - tikai trīs; Vijciema pagastā 2008. gadā - 8 reģistri, 2009. gadā - uz pusi mazāk. M. Zeltiņa skaidro, ka vecāki savu bērni var reģistrēt ne tikai savā dzīvesvietā, bet arī bērna dzimšanas vietā.

 

Diemžēl Valkā nav vairs dzemdību nodaļas, tāpēc vecāki savu mazuli var reģistrēt arī, piemēram, Valmierā, kur mazulis nācis pasaulē. Gadījumā, ja novada iedzīvotāja izmantojusi Valgas dzemdību nodaļas pakalpojumus, tad viņai būs jāizmanto notāra pakalpojumi, kuram ar parakstu jāapstiprina Igaunijas valsts izdotā izziņa par bērna piedzimšanu, kā arī tā ir jāiztulko latviešu valodā. Savukārt bijušajā Valkas rajona teritorijā piedzimuši 255 bērni.

M. Zeltiņa secina, ka ir samazinājies to vecāku skaits, kas saviem bērniem liek divus vārdus. Pērn - tikai desmit. Vispopulārākais vārds zēniem ir bijis Aleksandrs - trīs puikām ir dots šis vārds. Ir arī viena Aleksandra. Divi puisēni ir nosaukti par DāvidU, divi - par EduardU. No meiteņu vārdiem vispopulārākais vārds ir Amanda. Tā sauc trīs pērn piedzimušās meitenītes.

 

Mirst mazāk, jo cilvēku skaits sarucis Novada teritorijā ir samazinājies arī mirušo skaits - pērn nomiris 141 cilvēks. Salīdzinot ar pēdējiem pieciem gadiem, tas ir par vismaz 40 cilvēkiem mazāk. M. Zeltiņa skaidro, ka pēdējos gados laukos reāli samazinās iedzīvotāju skaits - vai nu cilvēki pārceļas uz dzīvi pilsētās, vai arī aizbrauc uz citām valstīm.

Savukārt bijušajā Valkas rajona teritorijā pērn nomiruši 440 cilvēki.

Komentāri 7

Zinot ,ka igaunijā nav mājokļa nodokļa,tad droši vien daudzi aizies uz Valgu!

pirms 9 gadiem, 2010.01.14 09:03

labums

viss ir ok, novada sociālajiem speciālistiem būs mazāk darba

pirms 9 gadiem, 2010.01.14 12:25

vellss

Domāju, ka es arī tulīt izdeklarēšos no Valkas novada, jo pašvaldība ilgstoši par mani saņem iedziivotaaju ienaakuma nodokli, kas nav mazinnss.
Negribu, lai Albergs ar savu harēmu to notrallina.

pirms 9 gadiem, 2010.01.14 15:11

vellss

Domāju, ka es arī tulīt izdeklarēšos no Valkas novada, jo pašvaldība ilgstoši par mani saņem iedziivotaaju ienaakuma nodokli, kas nav mazinnss.
Negribu, lai Albergs ar savu harēmu to notrallina.

pirms 9 gadiem, 2010.01.14 15:11

Valka