Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada skolu kori un deju kolektīvi gatavojas svētkiem

11. martā Valka pamatskolā notiks kārtējais Valkas novada koru kopēģinājums. Pavisam Valkas novadā ir divi kori - ģimnāzijas jauktais koris un apvienotais 5. - 9. klašu, kurā dzied vairāku skolu kora grupas.

25. martā paredzēts kopmēģinājums, kurā piedalīsies arī Dziesmu svētku virsdiriģents Gints Ceplenieks. Viņš nepieciešams tādēļ, lai labāk varētu sadziedāt visas koru grupas. Uz šo kopmēģinājumu ieradīsies arī Strenču vidusskolas koris Ineses Niklavičas vadībā.

Valkas novada korus vada diriģenti Aivars Trēziņš, Ināra Vītola un Liene Skruode. Šie mūzikas pedagogi uz katru mēģinājumu sagatavo noteiktu dziesmu skaitu.

"Kad pārējiem skolēniem būs pavasara brīvlaiks, koristi 29. un 30. martā mēģinās dziesmas no pulksten 11.00 līdz 15.00, jo koru skate tuvojas, bet neizdarītā vēl daudz," skaidro novada bērnu un jauniešu centra izglītības metodiķe Inese Lečmane. 31. martā paredzēts dziesmu un deju svētku novada ieskaņu koncerts. Tajā piedalīsies arī novada deju kolektīvi - Skaidras Smelteres vadītais 1. - 2. klašu un 3. - 4. klašu "Vainadziņš" un Valkas ģimnāzijas "Vendīgs", kuru vada Aija Sallu.

Savukārt 19. martā Valkas kultūras namā notiks Tālās Gaujmalas folkloras kopu koncerts - kopmēģinājums. Tajā piedalīsies trīs kopas no Valkas novada, Burtnieku novada Ēveles un Beverīnas novada Kauguru pagasta folkloristi. Šo saietu, kā allaž, organizē Tālās Gaujmalas folkloras kustību koordinatore S. Smeltere.

Valka