Valkas novada vadība nesniegs atbildi Osipova partijai 90

"Ziemeļlatvija" saņēma Valkas novada domei adresētu Osipova partijas Valkas nodaļas iesniegumu ar virkni jautājumiem par Valkas novada administratīvā aparāta struktūru un noteiktajām darba algām darbiniekiem.

 

Osipoviešu vēstuli portālā komentējuši vairāk nekā 90 reizes, kas pierāda, ka šie jautājumi interesē novada iedzīvotājus. Šī iemesla dēļ vakar ar iesniegumu devāmies pie novada priekšsēdētāja Kārļa Alberga, bet viņš atteicās sniegt atbildes, savu rīcību pamatojot ar likumu, kas nosakot, ka pašvaldībai nav pienākums atskaitīties un sniegt pārskatu politiskai partijai.

 

"Es to viņam( Osipova partijas pārstāvim Ziemeļaustrumos Sergejam Titovam - I. K.) esmu paskaidrojis un rakstiski uzrakstījis," uzsver K. Albergs.

 

Pašvaldībai atbilde ir jāsniedz Ielūkojoties likumā "Par pašvaldībām", 69. pantā norādīts - pašvaldības pieņem iesniegumus, sūdzības un priekšlikumus no attiecīgajā teritorijā dzīvojošajiem iedzīvotājiem un tajā reģistrētajām juridiskajām personām, organizē atbildes sagatavošanu iesniedzējiem.

 

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Juridiskā departamenta Pašvaldību pārraudzības nodaļas vadītājs Aivars Mičuls skaidro, ka reģistrējusies partija ir juridiskā persona, tāpēc pašvaldībai, ievērojot likuma par iesniegumiem un informācijas atklātību, ir jāsniedz atbilde.

 

K. Albergs pārmet "Ziermeļlatvijai" partijas rekalmēšanu un jautā, cik Osipoviešu partija ir samaksājusi laikrakstam par politisko reklāmu.

 

"Te ir tas sliktums. Avīze reklamē Osipova partiju un ieliek portālā reklāmu bez maksas. Tas ir pretrunā ar likumu. Es gribētu redzēt, cik ir samaksāts par šo reklāmu," tā K. Albergs.

 

Viņam neesot nekādu noslēpumu. Osipova partija šos jautājumus esot "izrāvusi" no novada domes sēdēs izskatītajiem jautājumiem. K. Albergs esot S. Titovam skaidrojis, ka novada domē lēmumus pieņem ievēlētie deputāti, kas pārstāv piecas partijas. Starp tām nav Osipova partija.

 

Redakcija var paskaidrot, ka šādas vēstules publicēšana politiskā reklāma nebūtu pat pirmsvēlēšanu laikā. Likums regulē partiju aģitācijas iespējas pirms vēlēšanām, taču partiju viedokļu paušana sabiedriski aktuālos jautājumos masu medijos ir demokrātijas pazīme, ne reklamēšana.

 

 

Gandrīz visos mediju portālos ir atvērtas blogošanas iespējas, kur katrs politiķis, katra partija, tāpat kā ikviens aktīvs cilvēks, var paust savu pārliecību, uzdot jautājumus utt. Tā nav reklāma, un tas nav aizliegts, tieši otrādi - tāda ir mediju sūtība. Jo plašākas būs cilvēkiem iespējas brīvi izteikties, jo lielākā atklātība un kārtība valdīs.

 

 

Redakcija ne portālā, ne laikrakstā nepublicētu partijas uzsaukumus balsot vai atbalstīt viņus, taču šajā gadījumā osipovieši ir uzdevuši konkrētus jautājumus par novada pārvaldi un atbildes uz tiem interesē ne tikai partijniekus, bet ikvienu šeit dzīvojošo.

 

 

Mēs neprasām un nesaņemam samaksu ne par šādam vēstulēm, ne par informācijām, ko mums piesūta novada domes, citu institūciju preses dienesti. Laikraksta uzdevums ir rosināt viedokļu apmaiņu, dodot iespēju gan jautāt, gan atbildēt.

 

Priekšsēdētāja vietniece sniedz atbildesUz jautājumiem, kas ietilpst Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieces Undas Ozoliņas kompetencē, atbildes saņēmām.

 

Nadežda Blūma ieņem sporta darba organizatores amatu Valkas novadā. Viņas pakļautībā ir arī Valkas pilsētas stadions, kurā direktora amatu ieņem viņas vīrs Ainis Blūms. Kāpēc netiek risināts jautājums par interešu konfliktu dotajā situācijā, kas ir arī tiešs Latvijas Republikas likuma pārkāpums?

U. Ozoliņa: - N. Blūma nepieņem lēmumus saistībā ar stadionu, tāpēc arī nav nekāda interešu konflikta. N. Blūma var ierosināt, bet lēmumus pieņem domes komitejās vai novada domes sēdēs. Nav īsti korekti rināt arī pa to, ka A. Blūms darba alga ir 500 lati mēnesī. Sen jau pieņemts lēmums, ka domes administrācijā strādājošajiem algas ir samazinātas par 25 procentiem. Stadiona direktors strādā arī kā visu sporta pasākumu saimnieciskais un tehniskais apkalpotājs, un viņam neviens papildus nemaksā par darbu brīvdienās un virsstundām. Pārsteidz tas, ka tiek ķidāti cilvēki, kas strādā ar iniciatīvu

 

Viena no novada priekšsēdētāja vietniekiem ir Unda Ozoliņa, kura ieņem desmit amatus dažādās organizācijās. Kā notiek viņas darba laika kontrole, veicot vietnieces pienākumus Valkas novada domē? Vai laiks, kuru U. Ozoliņa pavada, veicot citus darbus, nesaistītus ar ieņemamo amatu domē, tiek atskaitīts no kopējām darba stundām novada domē?

U. Ozoliņa: - Ja apskatās aizvadītā gada amatpersonas deklarāciju, tad tā izskatās. Ieņemot pilsētas domes priekšsēdētājas amatu automātiski nācās veikt arī citus pienākumus, piemēram, Valkas rajona padomes locekles un Vidzemes reģiona padomes locekles pienākumus. Tādā veidā izveidojas arī šis amatu saraksts. Pašlaik ieņemu divus amatus - novada domes priekšsēdētāja vietnieka un Latvijas Universitātes Valkas filiāles direktores vietu. Esmu arī Latvijas - Igaunijas institūta valdē.

 

Starp Valkas novada domes administrācijas darbiniekiem ir Dace Resele. Viņa ieņem Vidzemes reģiona un Francijas Elzasas reģiona sadarbības koordinatora amatu. Ko ietver šī sadarbība? Kāds finansiāls labums ir no šīs sadarbības Valkas novadam? Kāpēc darba samaksa D. Reselei tiek noteikta no novada līdzekļiem, nevis no kādas reģionālās struktūras?

U. Ozoliņa: - Mums ir jālepojas ar to, ka šāds speciālists ir Valkā, jo tikpat labi viņa varēja strādāt Cēsīs, Valmierā vai kādā citā Vidzemes pilsētā. Šis sadarbības līgums paredz to, ka franču puse atmaksā darba algu, bet mēs nodrošinām darba vietu.

Komentāri 90

L. M.

Nu ar šo, tad Dome ir parādījusi savu attieksmi pret Valkas iedzīvotājiem, vēlētājiem un vispār visu notiekošo. Tātad- mēs kungi, liekat mūs mierā, nav jūsu darīšana. Brīnišķigi, tālāk nav kur.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 09:37

vilma

Kā visās iestādēs un visās jomās - kad uzdod jautājumu par govīm, tad atbild par ledusskapi.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 10:18

Nekādas cieņas pret iedzīvotājiem, kas šos ļautiņus ievēlēja. Skumīgi.
Varbūt kāds var noorganizēt piketu?

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 10:58

PVN

Es atbildes sapratu, žēl, ka daži vēl neprot lasīt, tikai maļ veco dziesmu!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 11:20

PVN

Es atbildes sapratu, žēl, ka daži vēl neprot lasīt, tikai maļ veco dziesmu!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 11:20

QQQ

Nu,valcēnieši,ko ievēlējāt,to dabūjāt! bet,ja nopietni,tad viss rāda uz to,ka nekas nemainās,tie paši vecie vēži maļ savu dziesmu un viss.
Izlasot šo rakstu var secināt,ka Alberga kungam vajadzētu pārlasīt likumus,bet par Ozoliņas kundzi vispār nav ko teikt..- Mums ir jālepojas ar to, ka šāds speciālists ir Valkā, jo tikpat labi viņa varēja strādāt Cēsīs, Valmierā vai kādā citā Vidzemes pilsētā,bet kur ir atbildes uz jaut.?Ko ietver ši sadarbība,kāds Valkas nov. no tā labums utt.!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 11:33

valak

Žel ka mees nevaram lepoties ar tādām amatpersonām,kā juus,daargie deputaati!

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 11:35

123

Gribat vēl Bez Tabu? Bonusā dabūsiet arī Degpunktu. Lai brauc vēl uz Valku,domāju ,ka Latvijas iedzīvotāji un paši valcēnieši uzzinās daudz ko jaunu.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 11:38

Manuprāt, U.Ozoliņas atbildes ir labas, tikai dažiem laikam gribējas dzirdēt kaut ko citu un taisīt lielu ambrāžu.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 11:40

QQQ!! Ir tačy teikts- franču puse atmaksā darba algu speciālistei!!
ko cepies??

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 11:54

Miza

Intereanti, kas ir Alberga kunga konsultants juridiskajos jautājumos? Un kādas zināšanas ir šai personai... Stagnāts... Atvainojos, bet tik klaji paust savu attieksmi pret sabiedrību.. Ciniķis..

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 12:37

lasitaja

Vai ta drikst rikoties pasvaldibu ietade?!
Uz oficialu vestuli IR JASNIEDZ ATBILDE - patik tas kadam, vai ne.
Izsakatas, ka 'sadi pasvaldibu vaditaji un darbinieki sabiedribai nav nemaz vajadzigi!! Ja var nereaget uz sabiedribai tik nozimigam lietam, tad tiesam - jataisa ta bodite pavisam ciet! Kur nu vel no veletaju maciniem viniem maksat tik MILZIGAS ALGAS!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 12:47

pele

Ja jums liekas Ozoliņas k. atbildes ir labas,tad paskaidrojiet viņas vietā,kāpēc uz dažiem redakcijas uzdotajiem konkrētajiem jaut. viņa atbildes vispār nesniedza.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 12:49

8

Neiet runa ,kurš kam ko atmaksā,bet kāds tieši valkas nov. no tā labums.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 12:52

to QQQ

Vai bija citi par ko balsot? Jā, paši ievēlējām, bet ar cerību, ka KALPOS tautai, kas ir viņu pienākums. Bija cerība, ka nekuls tukšus salmus, nezags, nelobēs savējos...bet ir kā ir. Ko tagad, ir kāds padoms?

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 12:55

Piedāvājums Osipova partijas pārstāvjiem- vairāk iesaistīt šo problēmu risināšanā TV un presi,mediji ir vienīgie no kuriem šie domes kungi nedaudz iežmiedz astes.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 12:57

Padoms

Es neatbalstu un nekad neesmu atbalstijis Osipova partijas ideoloģiju,taču šobrīd izskatās,ka šī ir vienīgā partija,kurai kaut cik rūp Valkas iedzīvotāji.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 13:00

:)

Vajadzēja tagad šo visu Osipam kādai TV nosūtīt. Īstenībā mēzs vēlētāji tiekam ***i un Albergs nerēķinās ar mums. Undas atbildes ir ne parko. Kā viens jau teica jautā par desu atbild par ledusskapi:).Skumji. A.Sjademam ar vajadzēja pieslēgties. Albergs vispār bailes pazaudējis. Bet TV vajag iesaistīt

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 13:13

Jānis

Es domās vienmēr atbalstīju K.Albergu,likās gaišas domas,bet nu klaji iespļāva visiem sejā.Vecs cilvēks,lai iet pensijā.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 13:17

Valka