Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novadā vieniem algas atņem, citiem - pieliek 94

Pagājušonedēļ Valkas novada deputāti apstiprināja novada domes administrācijas un iestāžu štatu sarakstu un darbinieku atalgojumu. Lielākoties visiem darbiniekiem šogad alga samazināta par 25 procentiem.

Rūpīgāk izpētot darba samaksas sarakstu, atklājās, ka dažiem darbiniekiem alga ir palielināta nevis samazināta.

Nedraud algas samazinājums"Ziemeļlatvija" atklāja, ka novada domē ir daži kadri, kuriem pagaidām algas samazināšanas dēļ būs jāsavelk ciešāk josta.

Izsverot par un pret, deputāti nobalsoja palielināt algu arhivārei par 37,50 latiem. Līdz šim arhivāre saņēma Ls 337,50, turpmāk - Ls 375 pirms nodokļu nomaksas. Savukārt personāla speciālistam alga palielināta par Ls 82,50. Līdz šim speciālists savus pienākumus veica par 300 latiem mēnesī, bet turpmāk savu darbu darīs par 382 latiem un 50 santīmiem pirms nodokļu nomaksas.

Novada deputāts Aivars Sjademe "Ziemeļlatvijai" atklāj, ka novada domē strādā virkne speciālistu, kuriem pēc novada izveidošanas pērn augustā algas palielināja un tās nav samazinātas nevienā no reizēm, kad notika algu "apcirpšana" pārējiem darbiniekiem.

Finanšu nodaļas vadītāja, strādājot bijušajā Valkas pilsētas domē, saņēma 735 latus (pirms nodokļu nomaksas), bet augustā algu viņai palielināja līdz 780 latiem, tā kā arī pēc šī samazinājuma ienākumi speciālistei paliekot nemainīga. Algas samazinājums neattiecoties arī uz iepirkumu speciālisti, finanšu analītiķi, bāriņtiesas priekšsēdētāju un bāriņtiesas sekretāri. "Ziemeļlatvija" gan pārliecinājās, ka deputāti nobalsoja par darba algas likmes samazinājumu arī šiem speciālistiem.

Palielinājies darba apjoms Novada domes Finanšu nodaļas vadītāja Iveta Markova apstiprina, ka darba alga tik tiešām dažiem darbiniekiem ir palielināta. Tas noticis tāpēc, ka šiem speciālistiem esot būtiski pieaudzis darba apjoms un klāt nākuši veicamie pienākumi.

Viņa skaidro, ka pašlaik arhivārs veic visa novada arhivāra pienākumus, kā arī papildu piecām pagasta pārvaldēm nodošanai sagatavo arhīvu par 2008. un 2009. gadu, gatavo nodošanai četru mēnešu privatizācijas lietas un bijušās rajona padomes Izglītības pārvaldes arhīvu, kā arī likvidējamās rajona padomes arhīvu. Iestāde darbojas vēl līdz aprīlim.

Savukārt Personāla speciālista darba samaksa līdz šim bija neatbilstoša amata pienākumu veikšanai nepieciešamai kvalifikācijai. Šim darbiniekam ir jāpārzina un jāprot pielietot likumu normas, izstrādāt personāla dokumentus un jāspēj konsultēt novada darbiniekus personāllietu jautājumos.

"Darba algas paaugstināšana līdz 2010. gadā paredzētam līmenim tikai izlīdzina starpību ar citiem līdzīga līmeņa darbiniekiem," norāda I. Markova. Viņa atgādina, ka Personāla nodaļa pilnībā sagatavo, formē un atbild par 162 darbiniekiem. Novadā kopējais amatu skaits ir 649.

Grāmatvežiem daudz darbaA. Sjademe ''Ziemeļlatvijai" pauž neizpratni, kāpēc tik mazā novadā jābūt tik lielam grāmatvežu skaitam. Pašlaik novada domē strādā 12 grāmatveži, tostarp galvenā grāmatvede, viņas vietniece un vecākā grāmatvede.

I. Markova atklāj, ka līdz centralizētās grāmatvedības ieviešanai Valkas novada esošās iestādes un struktūrvienības apkalpoja 29 grāmatvedības darbinieki.

"Darba apjoms novadā nav samazinājies. Visas struktūras turpina darbu. Saistībā ar vairāku projektu īstenošanu darba apjoms tikai palielinās," skaidro Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs.

Viņš atgādina, ka pērn novembra sēdē deputāti vienbalsīgi apstiprināja centralizētās grāmatvedības nolikumu un struktūru, kuru līdz šim neviens nav lūdzis skaitliski mainīt. Deputāta arguments, ka, piemēram,

Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvajā sabiedrībā Rīgā, ar divu miljonu apgrozījumu, kur ik mēnesi izraksta 1800 rēķinu ir tikai divi grāmatveži, pēc K. Alberga domām nav salīdzināmas lietas. K. Albergs norāda, ka grāmatvedības uzskaiti uzņēmējsabiedrībā ir grūti salīdzināt ar valsts un pašvaldību iestāžu grāmatvedību, kurā grāmatvedības uzskaite ir daudz sīkāka un komplicētāka.

Painteresējāmies, cik šādu speciālistu ir līdzīgās institūcijās. Smiltenes novadā ir izveidota Budžeta un grāmatvedības sagatavošanas nodaļa, kurā strādā tikai deviņi darbinieki. Nodaļas vadītāja un galvenā grāmatvede Līvija Trapane stāsta, ka nodaļas darbinieki veic iekšējo auditu, gatavo budžeta projektu, veic finanšu analīzi, kā arī veic grāmatvedības atskaites un kontroli. "Ziemeļlatvija" atgādina, ka Valkas novada domē ir izveidota arī Finanšu nodaļa, kurā strādā četri darbinieki, kā arī ir iekšējā audita speciālists.

Savukārt Valmieras novada domē nodarbināti 15 grāmatveži.

Aicina izvērtēt deputātu pienākumus Opozicionārs A. Sjademe ierosina pārskatīt ne tikai novada domes institūciju darbinieku pienākumus un atalgojumu, bet arī novada deputātu pienākumus un viņu spēju tos visus paveikt. Kā piemēru viņš min deputāti Ernu Pormeisteri. A. Sjademe šaubās, ka viens cilvēks var kvalitatīvi veikt tik daudz darbus. Tā rezultātā cietēji esot novada iedzīvotāji - gan kā vēlētāji, gan kā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) klienti.

"Valkas novadā jau ilgu laiku darbojas Betmens - deputāte Erna Pormeistere, kura vienmēr visur ir klāt un visur piedalās, visus glābj un pamāca pareizi dzīvot. Internetā publiski ir pieejami šādi viņas amati: Valkas novada domes deputāte, Sociālo lietu komisijas priekšsēdētāja, Finanšu un attīstības komitejas locekle, Valkas novada Sapulču, gājienu un piketu komisijas priekšsēdētāja, Pašvaldības īpašuma, privatizācijas un atsavināšanas komisijas priekšsēdētāja un Iepirkumu komisijas locekle, NVA Valkas filiāles vadītāja, Latvijas pašvaldību savienības Veselības un sociālo jautājumu komitejas locekle, veic būvuzrauga praksi Trikātas izgāztuves rekultivācijai un citur, pārstāv komersantus pašvaldībās, lai piedalītos iepirkumu konkursos. Deputāte paspēj vēl aktīvi darboties Pilsoniskās savienības Valkas nodaļas un Rotari kluba darbībā," raksta A. Sjademe.

Pirms kāda laika līdzīgas diskusijas par vairāku amatu apvienošanu skāra bijušo Valkas pilsētas domes priekšsēdētāju Undu Ozoliņu.

Deputāte Erna Pormeistere uzskata, ka A. Sjademe kārtējo reizi tiecas pēc lēta populisma. Viņa skaidro, ka tiešais darbs dēļ deputātes pienākumiem necieš, jo NVA Valkas filiāles plāna rādītāji, salīdzinot ar kaimiņrajoniem, ir labāki.

"Cilvēkiem dēļ manām aktivitātēm neērtības nav sagādātas," uzskata deputāte. Viņa neattaisnojas, jo uzskata, ka ir ievēlēta, lai darbotos, nestu labumu sabiedrībai un valstij, nevis sēdētu un gaidītu, ka kāds cits darītu.

Komentāri 94

zinātāja

Kārtējā nepatiesība.Nav Smiltenes novadā tikai 9 grāmatvedības darbinieki.Deviņi darbinieki ir Smiltenes novada domē.Noskaidrojiet cik vēl Smiltenes novada pārvaldēs un pakļautajās iestādēs ir grāmatvedības darbinieku , un tad salīdziniet.Šīs lietas nav salīdzināmas , divi atšķirīgi darba organizācijas veidi : centralizēta un decentralizēta.Veiciet analīzi un tad rakstiet.Žurnāliste nekompetenta , bet vēlas tāda būt.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 17:07

G

Katrā pagastā jau arī ir vēl pa vienam grāmatvedim plus tie, kas strādā pilsētas domē un plus vēl arī tie, kas apkalpo novadu. Cik tad kopā?

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 17:18

vasilits

А Эрна ,так просто ударница коммунистического труда. Врач от всех болезней. Как в анекдоте. Петька у Чапаева- Василь Иванович,а чем будешь после войны заниматься. Врачом буду от всех болезней. ВЫойна закончилась. Приходит Петька в больницу ,читает- хирург ,терапевт,онколог. ВРАЧ ОТ ВСЕХ БОЛЕЗНЕЙ. Заходит. - Привет Василий Иванович.
- Привет. Что случилось?
-Да вот обоняние потерял.
Анка таблетку номер 9. Петька глотает таблетку.
_ Так это же дерьмо.
Вот видишь обоняние вернулось. Следующий.
Петька приходит через неделю.
- Ну думает накажу,поймаю шарлатана.
_ Привет Петька ,что опять.
- Да вот память подводит.
_Анка таблетку номер 9.
_ Так это же дерьмо.
- Видешь память вернулась. Следущий...

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 18:21

grāmata 2

Grāmatai.
Gudra gan tā grāmata. Kāpēc vispār vajag grāmatvežus.Varbūt pietiek ar programmu.'Tā visu izdarīs.Tikai piespied pogu.Nu sapņotājs un fantazētājs.Varbūt nākotnes vīzija.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 19:00

zinatajs

Nevar salīdzināt divas dažāda veida struktūras, un ja tās cenšas salīdzināt, tad nepieciešams iegūt pilnīgu informāciju. Nosaukto Smiltenes grāmatvežu skaitu vajag pareizināt ar koeficientu no 1.5 līdz 2, un tad noteikti iegūsiet patieso skaitli pa visu Smiltenes novadu, kur grāmatvedība ir katrā pagastā.
Bet šeit rakstīt ir bezjēdzīgi, jo cilvēkiem netīk uzklausīt patiesību, bet tikai preses pīles, un jo nepatiesāk uzrakstītas, jo vairāk patīk....

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 19:10

smieklīgi

Jo cilvēks mazāk zina jo vairāk pārliecināts par savu viedumu.To nu te var redzēt uzskatāmi. Kronis visam ir teksti par grāmatvežiem. Nu ja neko nesaprotiet,nesmīdiniet tos,kas saprot!

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 19:42

paskaidro

Grāmata 03.02.2010. 17:29:00
Visus grāmatojumus normāslās iestādēs vēc datorprogrammas un pietiek ar vienu rēķinveri, kas savada datus datorā un vienu grāmatvedi, kas veic īpatnējus grāmatojumus. Vairāk jāapgūst jaunās tehnoloģijas, tās jāizmanto darbā, nevis jāturās pie vecās padomju kārtības. Kaut gan- kāds priekšinieks, tāds grāmatvedis...
--------
Un tagad,Grāmatiņ, izstāsti man, kādas iestādes ir NORMĀSLAS, vai VĒC ir darbības vārds, kas par zvēru ir RĒĶINVĒRIS, kādi grāmatojumi ir ĪPATNĒJI? Kāds PRIEKŠINIEKS tevi tur darbā, ja pat rakstīt neproti? Vai tās ir tās jaunapgūtās tehnoloģijas? Paskaidro lūdzu un ja vari, tad latviski.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 19:48

Rēķinvedis varbūt ir kasieris? Tādi jau arī ir vēl pagastos.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 20:19

Red Buls

Smiekli nāk, lasot Grāmatu, kura ir Tekstā minētā autora -sūdzībnieka teksta kopija, bet te diemžēl pat nemāk bez 5 kļūdām uzrkastīt pat teikumu.Par maz skolā gājis, ko lai dara, zaušnaja izglītība un kaut kur dzirdēju citātus par tām pāris rievām.Ja no grāmatvedības neko nesaprot, būtu paklusējis, nevis bārstījies ar asprātībām.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 20:21

gribu

Grāmatai
Gribu tādu programmu,kur var dabūt - ziņojiet.Varbūt dome varēs pārņemt vai iegādāties.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 20:46

Baiba

Grāmatas teiktais protam ir galīgi garām, bet par tiem pārāk daudziem grāmatvežiem taisnība vien ir. Vispār daļa domes grāmatvežu sevi jau uzskata par īpašu (augstāku) kārtu.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 21:16

zīlīte

Cik precīzi par Pormeistares kundzi ir uzrakstīts, bet nav vēl visi amati. Par ko viņa NVA saņem algu, jo viņas vietā strādā citi par mazām algām. Ko var gausties par algam, jo lielāka daļa strādā amatus apvienojot citur. Cik bieži pateicība Līgai Veinbergai par izvadīšanu, laikam jau pa naktīm viņa to dara.
Smieklīgi, ka tādā mazā novadā ir tik daudz darbinieku, vai tad kārtīgām datorprogrammām nauda neiznāk?

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 21:34

interese

būtu interesanti, ja kāds zinātu salīdzināt, cik domes darbinieku ir uz vienu iedzīvotāju Valkas novadā un citos, tikpat mazos novados! un cik grāmatvežu!!!

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 22:33

vanags

Zīlīte tev saceltos visas spalvas, kad uzzinātu, cik domē izmaksāja datorprogramma.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 22:52

Domes štatu sarakstam jābūt pieejamam www.valka.lv!

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 23:02

Cik šausmīgi, ka šajā pilsētā cilvēkam jājūtas vainīgam par to, ka viņš strādā, ka viņam ir izglītība, uzņēmība un smadzenes........ jo tas šeit skaitās trūkums. Ja citur Latvijā ir tikai apsveicami, ja cilvēks sevi pilnveido profesionālā jomā, tad šeit "darboņi", kuru vienīgais amats un prasmes ir ķengāties un aprunāt citus, zinošus un kvalificētus cilvēkus veikli aizbaidīs no Valkas tā patālāk.
Varbūt atļausim strādāt tiem, kas to dara!

pirms 9 gadiem, 2010.02.04 06:22

....

Nedomāju, ka cilvēki ir vienkārši skaudīgi, nē, satraukums ir par to, ka arī paši novada domes darbinieki savā lokā runā, ka ir mākslīgi uzpūsti štati, un nav reizēm saprotams, ar ko tieši kolēģis nodarbojas un kam viņs vajadzīgs. Un, ja tu redzi, ka viens pa blatam ticis pie amata un vālē gurķi, bet tev jāstrādā tā, ka darbs uz māju jāņem, bet algas starpība par sliktu tev, tad tā nav skaudība, tā ir vēlme, lai ir taisnība. Pilsēta taču maza! Pat adatu te noslēpt pagrūti!

pirms 9 gadiem, 2010.02.04 08:33

kārlīc

Es savā prātā iedomāju ,vai nebūtu prātīgāk noslēgt līgumu ar kādu privātfirmu kura sniedz grāmatvedības pakalpojumus.Varbūt sanāktu lētāk un būtu mazāk kašķa.

pirms 9 gadiem, 2010.02.04 09:45

apelsīns

Kabineti ir jāaizpilda ar kadriem. Abām Semināra ielas ēkām ir būt apgūtām.

pirms 9 gadiem, 2010.02.04 09:52

F8

Nodaļas vadītāja un galvenā grāmatvede Līvija Trapane stāsta, ka nodaļas darbinieki veic iekšējo auditu, gatavo budžeta projektu, veic finanšu analīzi, kā arī veic grāmatvedības atskaites un kontroli
=============
audits - 1cilv.
budžets - 1cilv.
finanšu analīze - 1cilv
atskaites - 1.cilv (heh, laikam vēl komandrindā tiek veidotas, itkā programma taču dod jau definētas atskaites,bet nu labi )
kopā 4 cilvēki, tas jau tā ir par daudz , bet nu ok , bet ko dara pārējie 8?

pirms 9 gadiem, 2010.02.04 10:22

Valka