Valkas pašvaldība aicina valdību pievērsties Valkas un Valgas problēmu risināšanai 5

Valkas novada dome ir nosūtījusi vēstuli Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai un Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei ar aicinājumu veikt izņēmuma regulējumu normatīvajos aktos.


Valkas novada budžeta prognoze 2016. gadam paredz iedzīvotāju ienākuma nodokļa pieaugumu tikai par 5,47 %, kas būtiski atpaliek no citiem reģionālās attīstības centriem.


 Kā galveno iemeslu tam, analizējot cēloņus, pašvaldība min nesakārtotas attiecības ar Igauniju. Pašvaldībai nav iespējams iegūt precīzus datus, cik Valkas iedzīvotāju strādā Valgā, jo šāda datu apmaiņa starp valstīm nenotiek. Aptaujājot Valgas uzņēmējus, ir skaidrs, ka šādu cilvēku ir ap 400. Viņi izmanto Valkas infrastruktūru, bet viņu maksātais IIN nenonāk ne Valkas, ne Valgas budžetā, kas Valkas novada pašvaldības budžetu samazina aptuveni par 500 000 eiro gadā.

Pašvaldība norāda, ka Valkas novadā visspilgtāk var sajust Eiropas Savienības brīvā tirgus, pārvietošanās brīvības, kopīgas valūtas pozitīvās un arī negatīvās puses, jo vēsturisku apstākļu dēļ valcēnieši dzīvo vienā pilsētā, kura izvietota divās valstīs.


Šobrīd Igaunijā, Valgā ir deklarējušies 999 Valkas iedzīvotāji, lai varētu saņemt veselības pakalpojumus un sociālo palīdzību, kaut arī faktiski turpina dzīvot Valkā. Tas ir ļoti nozīmīgs skaits, un tas turpina augt. Šī iemesla dēļ Valkas novada pašvaldības budžeta ieņēmumi samazinās par aptuveni 500 000 eiro gadā. Tā rezultātā iespējas ieguldīt līdzekļus novada attīstībā būtiski pasliktinās, no kā cieš gan uzņēmēji, gan visi novada iedzīvotāji.


Tā ir neordināra, izņēmuma situācija, un tāpēc prasa arī īpašu, izņēmuma regulējumu normatīvajos aktos, uzskata pašvaldība, piebilstot, ka līdz šim visi pūliņi visdažādākajos līmeņos to panākt nav bijuši sekmīgi (izņemot glābšanas dienestu sadarbību).


Tāpēc pašvaldība aicina nopietni un neatliekami pievērsties Valkas/ Valgas problēmu risināšanai un pilsētā sarīkot valdības izbraukuma sēdi.


Bez augstāk minētajām problēmām novadā ir gadiem neatrisinātas problēmas arī sabiedrības drošības, izglītības un transporta jomās. Pēc izbraukuma sēdes būtu iespējams izstrādāt rīcības plānu ar konkrētiem termiņiem, lai varētu veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos.

Komentāri 5

bezugunsnavdumu

Kurš izstāstīs deklarēšanas principu? Jābūt īpašumam?

pirms 5 gadiem, 2015.11.25 15:18

nirvana8

Tad lūgtums, lai mērs un citi domes deputāti mazliet pastrādā pie tā, lai Valkas slimnīcā būtu iespējams saņemt normālu ārstniecisko palīdzību un radīt attiecīgi labvēlīgāku vidi jauniešiem un citiem cilvēkiem, kas izvēlas deklarēties Valgā. Kaut vai dzemdības-kādēļ Valkas novads nevarēja noslēgt līgumu ar Valgas slimnīcu? Slinkums vai gribas trūkums? Kad reāli nauda sākt plūst prom, tad tikai sāk uztraukties un interesēties. Jācīnās ir ar cēloni, nevis ar sekām.

pirms 5 gadiem, 2015.11.25 21:18

Gunarsons

Labrīt, vai šī ir tā pati Valkas pašvaldība, kura kādreiz aicināja rīdziniekus pamest Rīgu un pārcelties uz Valku, lai nebūtu pustukšas ielas, lai nebūtu daudzstāvenes jāapkurina, kurās puse tukšu dzīvokļu?
Tātad, ko tad zaudē Valkas pašvaldība, jāmēģina saprast?
Droši vien Valkā trūkst strādnieku un speciālistu jaunatvērtajam uzņēmumiem un pašvaldības dienestos?
Iespējams, ka lielākā bēda ir tā, ka valcēnieši nopelna igauņu euro naudu un izpērk latviešu veikalu preces. Bet varbūt nelaime ir tā, ka tie spēj nomaksāt komunālos maksājumus, spēj audzināt bērnus, ir paēduši un pagaidām netaisās pamest Valku?
Ak, es tagad kaisu pelnus uz galvas, jo arī es nestrādāju Valkā, bet deldēju Valkas bruģi, jāapsver pārcelties tuvāk darbavietai...

pirms 5 gadiem, 2015.11.26 00:33

bezugunsnavdumu

Izstāsti, kas vajadzīgs deklarēšanai. Kur jāiet? Cik maksā? Vari ēpastā niks šeit suns inbox lv.
Ja Valka nepiedāvā nekādu bonusu, piemēram kā Siguldā esot siguldieša karte ar atlaidi visam kam pilsētā, lai nodokļu nauda strādā Valgā, nevis tiek notrallināta kraukļa megaidejās.

pirms 5 gadiem, 2015.11.26 23:57

bezugunsnavdumu

Kas ir? 1000 laužu deklarējas un neviens nevar izstāstīt noslēpumu, kā deklarēties?

Kāda kartība vismaz? Jābūt īpašumam, vai tikai caur precībām?

Partizāņu pilsēta.

pirms 5 gadiem, 2015.11.30 04:32

Valka