Valkas pašvaldībā beidzot saņemta ministriju atbilde 17

Valkas pašvaldība saņēmusi vairāku ministriju atbildes uz februārī nosūtīto vēstuli par smago ekonomisko stāvokli pilsētā, kura ietekmē paaugstinātais pievienotās vērtības nodoklis.

 

"Turpmākajā darbībā izskatīsim iespēju vaidot atbalsta programmas pierobežas teritorijas ekonomiskās attīstības veicināšanai," raksta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija, norādot, ka šādu programmu ieviešana būs iespējama tikai pēc nodokļu ieņēmumu palielināšanās valsts budžetā.

 

 

Izprotot situāciju, ka pašvaldībām ir būtiski samazināts finansējums ielu un ceļu uzturēšanai, ministrija iesaka meklēt citus resursus transporta infrastruktūras sakārtošanai.

 

Finanšu ministrija attiecībā uz vēstulē minēto pievienotās vērtības nodokļa likmju paaugstināšanas negatīvo ietekmi uz uzņēmējdarbību Valkā informē, ka šis lēmums pieņemts Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmas īstenošanai.

 

Savukārt Satiksmes ministrija informē, ka lemt par finansējuma atjaunošanu 2008. gada līmenī tiesīga ir tikai valdība un Saeima, norādot, ka pašlaik tas nav iespējams, jo finansējums ir samazināts visās nozarēs.

Komentāri 17

Malači brāļi igauņ!Lai izdodas nosmelt krējumu...

pirms 12 gadiem, 2009.05.06 14:39

lasitaja

CITĒJU-šis lēmums pieņemts Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmas īstenošanai. Un tagad jautājums.Kādā mēs esam "izaugsmē"? Tālāk vairs nav kur augt.

pirms 12 gadiem, 2009.05.06 16:15

Ceļu nodoklis gan nav samazināts,bet finansējums ceļu uzturēšanai ir samazināts.Kur tad paliek ši nauda?....

pirms 12 gadiem, 2009.05.06 16:20

Verotajs

Un kur gan dome bija decembrii, kad leemumu par PVN paaugstinashanu pienjeema valdibaa? Vai tad vajadzeeja bankroteet paaris veikaliem, lai saprastu tikai februarii, ka suudi buus?

pirms 12 gadiem, 2009.05.06 16:29

londa

Varēja tak ekonomēt un nemaz neatbildēt, tā pat nekas netika pateikts. Kā visā valsts pārvaldē- vienu lēmumu, pavēli, rīkojumu muļļā uz riņķi vien, saņemot par to algu!

pirms 12 gadiem, 2009.05.06 18:19

Skatītājs

Par lēmuma pieņemšanu PVN likmes paaugstināšanai valstī un Saeimā, tika diskutēts jau ļoti sen, bet, tā kā pārstāvis no mūsu rajona arī tur itkā darbojās, tad jautājums: Kāpēc šī problēma par pašvaldības budžeta iespējamo krahu netika pacelta jau izskatīšanas un likumdošanas sagatavošanas sākuma procesā. Vajadzēja enerģiski aizstāvēt valcēniešu un citu pierobežas teritoriju intereses, bet... sākam brēkt tikai pēc tam, kad kauja jau zaudēta. Bet jproblēma jau pastāv un, cik saprotu, netiks risināta... Skumji, ka mēs tik nevarīgi:((

pirms 12 gadiem, 2009.05.06 19:24

skatītājam

Nu redz, ka ir: optimists teiktu,labi ka kāds ko mēģina darīt, pesimists- es jau teicu ka nekas nebūs, kur jūs bijāt agrāk u.tt. Man gan simpātiskāki tie pirmie...

pirms 12 gadiem, 2009.05.06 19:34

Līga Bērziņa

Nu nav taču cenu starpība PVN starpības rezultātā radusies..
Nu nav taču viss Igaunijā lētāks..
Dažas vaikalos ejošās preces varbūt lētākas, jo apgrozijums (pirkstspēja) lielāka..
Dažām precēm (piemēram kafijai) cena atšķiras dēļ akcīzes..

Un nav tā, ka parasti veikali liek milzīgu (50% un vairāk) uzcenojumu, vienkārši bāzes dod pa cenām dažādām tiem, kas ņem 10 gab un tiem kas vienu pozīciju 1000-šos ņem. Tad nu tā ir, ka lai dabūtu piemēram akcijā makaronus, veikalma būti jāņem milzīgi daudz iepakojumu, bet kur garantija, ka pircējs tos izpirks..

Nesaku, ka klientam nav tiesības izvēlēties, bet es zinu, kamēr savu naudu LV iedzīvotāji atstās Valgā, Valkā nekāda dižā tirgošanās nesanāks..
Un ja pat Valkas domas preikšsēdētāja zefīriņus pērk (es parasti tos pērku akciju laikā, jo tad tie lētāki nekā Valgā un katru dienu tak zefīrus needu) Valgā, kur tad vairs tālāk!!

pirms 12 gadiem, 2009.05.07 06:23

Brigita

Piekrītu,Skatītāj,ka daudz ko nokavējam.Arī V.A.Krauklis nav attaisnojis valcēniešu uzticibu...Viņam bija vislielākā pieredze par situāciju pierobežā! Pīekrītu arī Līgai Bērziņai,ka Valkā ekonomiskā situācija neuzlabosies,kamēr neaizsargāsim vietējo tirgu...Esmu pārliecināta,ka Undai nav zināšanu kā to veikt...Ar konsultantiem ekonomiskajos un tirgus aizsardzības jautājumos arī pašvaki.Neesam tik lieli patrioti,ka iedragāsim savu maciņu saturu un ignorēsim Igaunijas veikalus.Un kāpēc gan to darīt,ja vietējā vara nedomā ne par Valkas iedzīvotājiem ne par ekonomisko situāciju attiecīgajā teritorijā?Cik ilgi var izbraukt uz nabadzīgo iedzīvotāju rēķina!

pirms 12 gadiem, 2009.05.07 08:43

pirceja

Situacija mainas tik strauji, ka patiesam Igaunija cenas vairs vairs nav tik patikamas, ka bija. Mums ekonomika ripo leja parak strauji, viniem stav uz vietas.

pirms 12 gadiem, 2009.05.07 08:58

map

Paskatieties kartē kur ir Valka.Nomalē,pierobežā,apkārt meži,līdz ar to nav īsts centrs,,,Vai no tā ir kādas priekšrocības,vai tikai trūkumi?Teorētiski jau, ja skatam kopā ar Valgu,kaut kad varētu būt labāk.Bet kamēr ir reāla robeža un atšķirīga likumdošana,diemžēl,viss notiekošais ir atkarīgs no ekonomiskajām realitātēm.Var jau tas nepatikt,bet doma,ka valsts līdzekļi šādā vietā tāpēc būtu jāiepludina speciāli arī liekas nepareiza,jo tad sanāk ka jāatņem citiem.

pirms 12 gadiem, 2009.05.07 09:54

dusma

Brigita, ja tu esi tik pārliecināta, ka Undai nav zināšanu, tad pasaki, kuram šeit tās zināšanas ir? Pasaki,kas ir tavi draugi un es pateikšu, kas esi tu pati!

pirms 12 gadiem, 2009.05.07 21:12

krokuss

Redzēju, kā Unda pērk ne jau tikai zefīriņus Igaunijā. Abi ar dēlu Rimi 2 lielos maisus bija piepirkuši. Secinājums- dažiem vārdi nesaskan ar darbiem.

pirms 12 gadiem, 2009.05.08 08:27

Patiesība

Atkal jau parādījusies daļa kritizētāji : vēstule nelaikā, Vents nav attaisnojis un Unda ne tā izdarījusi. Es gan vērtēju šo lietu reāli - vēstuli iepriekš nevarēja rakstīt, jo jāraksta bija par konkrētām lietām -faktiem nevis varētu būt tā un varbūt šitā; krīzes apstākļos valdība veic daudzas nepopulāras lietas, kas cilvēkiem nepatīk un ja mēs visa Valka aizbrauktu uz Rīgu, ne jau mums tajā reizē izņēmumu pieņemtu, par šo pierobežu teritoriju lietām būs ilgi, grūti un neatlaidīgi jācīnās, jāpierāda, jāpārliecina. Nu nenotiek tas tik vienkārši, kā dažam liekās un ir labi, ka dome ir uzsākusi šo ceļu. Lai veicās !!!

pirms 12 gadiem, 2009.05.08 15:30

cik labi, ka man nav mašīnas un ir slinkums vilkties līdz Valgas Rimi - visa naudiņa paliek Valkas pusē :D

pirms 12 gadiem, 2009.05.08 18:25

b

CITĒJU-šis lēmums pieņemts Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmas īstenošanai.
Interesanti gan kādu izauksmi var stimulēt apliekot ar augstākiem nodokļiem.:)) Formulējums pašā būtībā ir nepareizs un to zina visi. Kad iestājas krīze, lai stimulētu uzņēmējdarbību un patēriņu nodokļi ir jāsamazina. Jo lielākus nodokļus uzliek, jo mazāki ieņēmumi, nodokļi netiek maksāti, sākās ēnu ekonomika, aplokšņu algas, uzņēmēj darbība tieši tiek bremzēta. No tā, ka liksim lieākus nodokļus patēriņš tikai samazināsies un mērķis nebūs sasniegts. Tirgotājiem aŗi būtu jāpadomā. Nevar likt gurķim cenu 5 Ls, ja ir iespēja nopirkt par 10 reizes lētāku cenu. Lielot lielāku uzcenojumu peļna samazināsies, jo cilēkiem nav naudas un viņi nepirks, pirks lētāku un vairāk. Var izdzīvot uz apgrozījumu. Kāpēc to rakstu? Tāpēc, ka tad kad pēc ilgiem laikiem biju Valkā un iegāju veikalā sapratu, ka jums tur ir viss 3X dārgāks. Kā tas var būt? Ko tad jūs brīnaties, ka pircēji nepērk? Lielās peļnās nebūs ilgi, bet arī maza peļņa ir peļņa īpaši šajos laikos. Valdībai jānovēl beidzot sākt kustināt smadzenes un strādāt ātrāk ar veselo saprātu, neviss vilkts gumiju garumā. Pašlaik izskatās, ka tas arī notiek.

pirms 12 gadiem, 2009.05.08 19:10

Valka