Valkas pašvaldība rosina novadā izveidot zemessardzes un jaunsardzes atbalsta centru

 Valkas novada dome ir nosūtījusi vēstuli aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim un Nacionālo bruņoto spēku komandierim ģenerālleitnantam Raimondam Graubem ar ierosinājumu novadā izveidot ģenerāļa Pētera Radziņa zemessardzes un jaunsardzes atbalsta centru, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Pašvaldība uzskata, ka, ņemot vērā novada īpašo ģeogrāfisko stāvokli, ciešo sadarbību ar igauņiem un vēsturisko aspektu, iespējams izveidot loģisku, dzīvotspējīgu struktūru un stiprināt Latvijas aizsardzības spējas reģionā.

Valkas pašvaldība no savas puses nodrošinātu telpas, kur ikdienā varētu strādāt zemessargu rotas vienība. Darbinieki vadītu nodarbības uz vietas, rekrutētu jaunus zemessargus, veidotu ciešu sadarbību ar igauņu kolēģiem, nepieciešamības gadījumā palīdzētu jaunsardzes un citās patriotiskās aktivitātēs.

Turpat būtu mītnes vieta vismaz diviem jaunsardzes vadītājiem (instruktoriem), lai jaunsardzes vienības varētu izveidot visās novada skolās un palīdzētu arī blakus esošo mazāko novadu skolām.

Savukārt ģenerāļa Radziņa dzimtas māju vietā tiktu izveidota treniņu vieta jaunsargiem ar šķēršļu joslu. Aktivitātēs tiktu iesaistīta arī pašvaldībai piederošā, labi aprīkotā šautuve.

Pašvaldība ar iepriekš minētajām institūcijām ir gatava apspriest arī citus sadarbības variantus.


Valka