Valkas pašvaldība vēlas aizņemties vairāk nekā miljonu latu dažādu projektu īstenošanai 1

Valkas domes sēdē vakar, 28.janvārī, deputāti lēmuši par vairāku aizņēmumu izdarīšanu vairāk nekā viena miljona latu apjomā dažādu projektu veikšanai.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valkas pašvaldības preses sekretāre Inguna Medne, 295 000 latu kā pašvaldības līdzfinansējuma daļu paredzēts aizņemties Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos" līguma "Dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtu izbūve Valkā" izpildei.Gandrīz 300 000 latu paredzēts aizņemties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta par dalītās atkritumu vākšanas un kompostēšanas sistēmas izveidi īstenošanai.

Bet vairāk nekā 260 000 latu Valkas pašvaldība gatavojas aizņemties ERAF līdzfinansētā projekta "Valkas pilsētas atkritumu izgāztuves rekultivācija" finansēšanas nodrošināšanai. Izgāztuves rekultivācija sākās pērn novembrī, un to veic uzņēmums "Valkas meliorācija".

Vēl 42 860 latu nepieciešams aizņemties investīciju projektam par Valkas pilsētas Starptautiskā studiju centra izveidi. Centram šogad apstiprināta valsts budžeta mērķdotācija 100 000 latu, kas ir 70% no kopējām projekta izmaksām. Studiju centru veido tā sauktajā Tēraudskolā blakus Valkas ģimnāzijai.

35 000 latu plānots aizņemties ugunsdrošības signalizācijas uzstādīšanai Valkas pamatskolā, pirmsskolas izglītības iestādē "Pasaciņa" un Valkas pilsētas domes ēkā.

100 000 latu aizņēmums nepieciešams Rīgas ielas un Vienības gatves krustojuma rekonstrukcijai. Šo projektu uzsāka pērn jūlijā, uzbūvējot gājēju ietves, bet šogad notiks ielu seguma atjaunošana.

No ERAF projektam apstiprināts līdzfinansējums gandrīz 65 000 latu apjomā, bet valsts dotācija ir 8590 latu.

Valkas domes sēdes lēmumos pausts, ka daļu no aizņēmumu summas varēs dzēst pēc projektu pabeigšanas un valsts un Eiropas Savienības līdzfinansējuma saņemšanas.

Komentāri 1

Jānis

Vai jūs parēķinājāt kā pārējo naudu varēsiet atmaksāt?Jeb uzgrūdīsiet visu smagumu uz iedzīvotāju pleciem?

pirms 13 gadiem, 2008.02.03 18:51

Valka