Aicina piedalīties Valentīna dienas akcijā Valkā 5

Šonedēļ biedrības “Atbalsts Valkas ģimenēm”  bērnu rotaļu centrā “Mana kabatiņa” ikvienam apmeklētājam ir iespēja piedalīties akcijā “Mīlestība mums ir visapkārt”. Biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Bondare-Petersena stāsta, ka akcijas mērķis ir rosināt ikvienu, kuram, iespējams, ikdienas aizņemtībā pietrūkst laika, saviem tuviniekiem un mīļajiem cilvēkiem pateikt skaistos vārdus: “Es tevi mīlu!” 

To varēs izdarīt ar īpašo Valentīndienas pastu, kurā sūtījumus varēs iemest līdz 7. februārim. Lai adresātiem nogādātu sūtījumus, vēstuļu rakstītāji aicināti norādīt precīzu adresi. Savukārt akcijas noslēguma pasākums notiks 14. februārī pulksten 17. Uz to mīļi aicināti bērni kopā ar vecākiem, vecmāmiņām un vectētiņiem. 

Komentāri 5

nesaprotu

Kāpēc jaucat Valentīna dienu ar Mātes dienu? Cik es zinu, tā ir mīlētāju diena! Vajag vēsturi palasīt!

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 07:41

Jānis

Atkal man uzspiež svinēt kaut kādu Valentīndienu pēc svešzemju parauga! Mums ir savi svētki, tos tad arī svinēsim.

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 10:46

lasītājs

Vikipēdijas raksts
Svētā Valentīna diena, sarunvalodā vienkārši Valentīna diena, ir mīlestības svētki, kas katru gadu tiek svinēti 14. februārī. Šajā dienā mīļotie cilvēki ar apsveikumiem un dāvanām pastiprināti pauž savu mīlestību vienam pret otru.
Lai gan ir bijuši vairāki kristiešu mocekļi, kuriem vārds bija Valentīns, visticamāk Valentīna diena ir nosaukta par godu priesterim, kas bija moceklis aptuveni 270. gadā imperatora Klaudija II valdīšanas laikā. Saskaņā ar leģendu, priesteris rakstīja vēstules cietuma uzrauga meitai, ar kuru viņš bija sadraudzējies un kurā bija iemīlējies. Vēstules viņš esot parakstījis ar frāzi "no Tava Valentīna". Svētku pirmsākumi tiek saistīti ar romiešu svētkiem Luperkālijām (Lupercalia), kas svinēti februāra vidū. Šajos svētkos svinēja pavasara atnākšanu, tika veikti auglības rituāli, kā arī salozēja pa pāriem sievietes ar vīriešiem. 5. gadsimta beigās pāvests Gelasijs I pārdēvēja Luperkālijas par Svētā Valentīna dienu. Aptuveni 14. gadsimtā Svētā Valentīna diena kļuva par romantikas dienu un ieguva tradīcijas, kas vairāk līdzinās mūsdienu Svētās Valentīna dienas svinēšanas tradīcijām.

pirms 7 gadiem, 2014.01.28 15:54

wes

Labak iemaciet jaunatnei svinet Ziemassvetkus un Jāņus , nevis kautkadus aizgūtos svetkus atkal!

pirms 7 gadiem, 2014.01.28 21:49

Valkas pilsēta