Ja dara, tad var izdarīt! 5

Šovasar Valkā tik tiešām krāšņi zied puķes. Pilsētas centrs izskatās labi. Īpaši man patīk puķu torņi. Vai esat ievērojuši, ka pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, kas atrodas Lugažu laukuma malā tuvāk Beverīnas ielai, vienā no torņiem puķes sastādītas sarkanās un baltās joslās? Tās atgādina Latvijas valsts karogu. Forša ideja ar patriotisku ievirzi. Priecē arī apgaismes stabos iekārtās pelargonijas, kas sakuplojušas kā siena gubas. Arī nofrizētās liepas centrā rada sakoptības sajūtu un cerību, ka koki tiks frizēti ne tikai pašā centrā, bet visā Rīgas un Raiņa ielas garumā.  

Īpaši priecājos par Lugažu laukuma rekonstrukciju, jo beidzot vismaz puse no pilsētas galvenā laukuma būs sakārtota un nebūs vairs jāskatās uz izdrupušajām padomju laika nepievilcīgajām betona plāksnēm. Un ja vēl nākamgad, turpinot laukuma rekonstrukciju, būs vēl viena strūklaka, tad patiešām varēsim būt lepni, ka pilsēta iegūs tik pievilcīgu un, atzīsim, arī dārgu vides “odziņu”. 

Centra un Rūjienas ielas mikrorajona apkārtni varam slavēt, bet, protams, vēl ir uz ko tiekties, tad Tirgus ielas rajons ir gandrīz bez apstādījumiem un puķu dobēm. Kādu vakaru pastaigājoties, Raiņa un Puškina ielas krustojumā ieraudzīju pamatīgu betona stabu, kas tur stāv pamests un neizmantots. Domāju, ka to izkustināt no vietas un aizvest būtu ļoti sarežģīti, tāpēc vajadzētu mēģināt, kā tautā saka, defektu pārvērst par efektu. Prātā ienāca doma, ka šo afišu stabu varētu pārvērst par robežstabu, uzlikt robežstaba cepurīti, apkārt izveidot daudzgadīgo puķu dobi Latvijas un Igaunijas valsts karoga krāsās, un pilsēta iegūtu vēl vienu vides “odziņu”. Varbūt ir vēl kāda cita ideja, kā varētu “atdzīvināt” šo stabu, bet skaidrs ir viens, kaut kas ir jādara, lai arī šajā pilsētas daļā parādītos krāsas. Zem katras kritikas ir arī Tirgus ielas ietve, kas ieaugusi zālē un, ja netiks atjaunota, pazudīs vispār. Pašvaldībai vajadzētu atcerēties, ka arī šajā rajonā dzīvo cilvēki un to skaits tikai pieaugs, jo Domes bulvārī taču tiek būvēts jaunais ģimnāzijas internāts. Gādājot par bērnu drošību, noteikti ir jādomā par ietvju un apgaismojuma sakārtošanu. Darāmā daudz, bet, ja dara, tad var izdarīt! Es tā domāju.


Komentāri 5

bezugunsnavdumu

Betona stabs esot parasta betona drenāžas caurule. Lai stāv kā ir, vai izmest. Apnikat ar to robežu un stabiem. Ir būda Sopruse ielā, pietiks. Tirgus ielu vajadzētu pārvest par dzīvojāmo zonu, bet dome to stūrgalvīgi negrib, tur izbrauc 3 mašīnas dienā, toties cilvēku x10 vairāk. Un būs vēl vairāk bērnu no internāta.

pirms 2 gadiem, 2018.07.31 13:54

veletajsv

Tiešām? “Šovasar Valkā tik tiešām krāšņi zied puķes”? Izskatās, ka tālāk par Valku nav būts. Nebrauc tālu. Pietiks ar Strenčiem. Nav laika uz ceļu skatīties, cik krāšņi apstādījumi ir ne tik bagātai pašvaldībai! To dārznieku uz Valku vajag paaicināt, ja paši neprot. Jā, uzskaitītais ir izdarīts, bet nav padomāts par pilsētas koptēlu, kompozīciju un krāsu saskaņu. Viss ar stagnātisku, vienveidīgu piesitienu. Pat krāšņās pelargonijas laternu stabos vienas skumst. Ir taču tik dažāds vīteņaugu piedāvājums ko piestādīt klāt. Karogu un robežstabu tēma, diez vai vairs ir aktuāla. Rodas iespaids, ka citas Latvijas pilsētas ir pavisam citā līmenī, bet Valka kā paliek gadsimta sākumā, tā paliek. Pieminētā liepu apcirpšana un Tirgus ielas rajons – tur tiešām dzīvo cilvēki un arī liepas, kas būtu jāapcērp, tur ir!!!
Un nevajag man teikt, lai nerakstu, bet pats kaut ko izdaru! Man profesija ir un to cik spēju, labi daru. Ja gribētu būt ainavu arhitekts vai dārznieks, to būtu mācījies. Es apzinīgi maksāju nodokļus un man ir tiesības izteikt savu viedokli, jebkādā cilvēcīgā veidā.
Es tā domāju!

pirms 2 gadiem, 2018.08.01 16:17

bezugunsnavdumu

Nav tak laika, jāraksta twitterī. Arī draugu dārznieku laikam nav, jo Krauklim viss pa draudzībai. Pat mega konkursā vinnēja personas par kurām nekas nav zinām iepriekš, bet alūksniešus, kuri entos gadus daiļo Alūksni nostuma pedējā vietā.

Valka grimst, be ko var gribēt ja tai tāds saimnieks. Zivs pūst no galvas.

pirms 2 gadiem, 2018.08.01 23:33

bezugunsnavdumu

Es gribēju Tirgus ielā pārveidot par dzīvojamo zonu iepērkot arī zīmes, par savu naudu, jo domei tak nekad nav, ūbago Valsts kasē ka nabags, bet dome aizliedza pirkt, uzstādīt un atteikusiess pati izveidot no ielas dzīvojamo zonu.

Oficiāls atteikums man jau ir.

Krauklis nav pilsētas saimnieks, bet izsaimniekotājs, parādā dzinējs.

pirms 2 gadiem, 2018.08.01 23:36

bezugunsnavdumu

Labāk Kraukli ej Saeimā, nebūšu svešs starp 99 liekežiem.

pirms 2 gadiem, 2018.08.01 23:37

Valkas pilsēta