Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielās talkas laikā Valkā plāno izveidot jaunos stādījumus Ausekļa ielas garumā

Laikā no 2016. gada 4. janvāra līdz 23. janvārim notika Valkas novada domes rīkotā publiskā apspriešana iecerei par koku ciršanu trīs publisko apstādījumu vietās: Ausekļa ielā virzienā no Smilšu ielas līdz Rūjienas ielai (ošlapu kļavas), Indriķa Zīles skvērā gar Semināra ielas malu (ošlapu kļavas) un atsevišķi bojāti un daļēji augstspēju zaudējuši koki Lugažu laukumā. Valkas pilsētas iedzīvotāji tika aicināti izteikt viedokli par koku ciršanu visos trijos objektos.

2016. gadā Latvijas Dendrologu biedrība ošlapu kļavu bija izvēlējusies par gada koku, kas savas plašās invāzijas dēļ ir ieguvusi visai negatīvu slavu. Šādā veidā dendrologi pievērš sabiedrības uzmanību uz invazīvām koku sugām un cer iesaistīt sabiedrību šīs sugas izplatības ierobežošanā.

Lai novērstu ošlapu kļavas izplatību vai vismaz samazinātu to, tiek ieteikts izvairīties no šīs kļavas sugas izmantošanas apstādījumu veidošanā, bet jau izveidojušās audzes maksimāli ierobežot.

Valkas pilsētā augošās ošlapu kļavas ir sasniegušas vecumu, kad daļēji sākušas zaudēt augtspēju, tām ir daudz stumbru bojājumi, ir nolūzuši lieli zari. Koki kļūst apdraudoši.

2016. gada 25. februāra domes sēdē tika apstiprināti publiskās apspriešanas rezultāti. 

2016. gada pavasarī tika nocirstas ošlapu kļavas Indriķa Zīles skvērā un veikta skvēra rekonstrukcija, izveidojot jaunus dekoratīvos stādījumus.

Šī gada sākumā tika nocirstas ošlapu kļavas Ausekļa ielā. Pavasarī notiks jaunu stādījumu ierīkošana. Vecie celmi tiks safrēzēti, augsne planēta un tiks iestādītas liepas. Liepu stādīšanu plānots veikt Lielās talkas laikā.Valkas pilsēta