Par VID tematiskajām pārbaudēm organizētajās  brīvdabas pasākumu vietās, tostarp Valkā 10

 Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) no šī gada 18.jūnija rīkoto organizēto masu pasākumu vietās: Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jēkabpilī,  Salacgrīvā, Kuldīgā,  Saulkrastos, Siguldā,  Ogrē, Valkā, Saldū  un  Daugavpils novadā veicis kopskaitā  40 kontroles pasākumus.

 Veicot pārbaudes izklaides pasākumu un masu pasākumu vietās tika pārbaudīts, vai, saņemot samaksu par izklaides pasākuma apmeklējumu, apmeklētājiem tiek izsniegtas VID reģistrētas biļetes. Kopskaitā veiktas 10 pārbaudes, kuru laikā pārkāpumi konstatēti piecos gadījumos – vienā  gadījumā pasākuma apmeklētājiem tika realizētas ieejas biļetes, kuras nav reģistrētas VID; vienā gadījumā saņemot samaksu par ieeju pasākumā, biļete vai cits darījumu apliecinošs dokuments pasākuma apmeklētājam netika izsniegts;  vienā gadījumā tika konstatēts naudas iztrūkums par jau realizētām ieejas biļetēm. 

Tāpat tika konstatēts, ka biļešu realizācijā tiek iesaistītas brīvprātīgās personas, kā arī biļetes realizēja persona, par kuru VID savlaicīgi nav sniegtas ziņas. Tāpat veicot pārbaudes organizēto masu pasākumu vietās īpaša uzmanība tika pievērsta  pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietām, sniegtajiem apsardzes un citiem pakalpojumiem. VID iepriekšminētajā periodā ir veicis 30 pārbaudes. 28 no tām konstatēti pārkāpumi.

Pasākuma vietā, veicot pārbaudes pārtikas un nepārtikas preču mazumtirgotājiem, kā arī sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzēja uzņēmumiem, tika veikti kontrolpirkumi un pārbaudīts, vai tiek ievēroti  elektroniskā kases aparāta lietošanas noteikumi, preču pavaddokumentu noformēšanas un aprites kārtība, kā arī, vai ar mazumtirdzniecībā vai pakalpojuma sniegšanas vietā nodarbinātajiem ir noslēgtas darba tiesiskās attiecības.

 Būtiskākie pārkāpumi, kas tika konstatēti , veicot kontroles pasākumus masu pasākumu vietās, ir – vienā gadījumā tika veikta alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība bez licences, septiņos gadījumos par veikto kontrolpirkumu netika izsniegts darījumu apliecinošs dokuments – elektroniskā kases aparāta čeks vai VID reģistrētā kvīts.

 Pārkāpumi elektroniskā kases aparāta lietošanā konstatēti 22 gadījumos – vienā gadījumā elektroniskais kases aparāts nebija uzstādīts, pārkāpumi preču un preču pavaddokumentu apritē konstatēti 11 gadījumos, savukārt darba tiesiskās attiecības nebija noformētas ar 11 nodarbinātajiem. Par pārbaudēs konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsākta lietvedība un atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktajam, tiks pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpumu lietās.

 Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu (turpmāk – LAPK) kodeksa 166.2 pantu par komercdarbību bez reģistrēšanas vai bez speciālās atļaujas (licences), izziņas vai atļaujas un komercdarbības veikšana, pārkāpjot speciālajā atļaujā (licencē), izziņā vai atļaujā minētos nosacījumus paredz naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim no EUR 280 līdz 700, konfiscējot administratīvā pārkāpuma priekšmetus un izdarīšanas rīkus vai bez tā.

Saskaņā ar LAPK 156.1 panta pirmo daļu par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtības neievērošanu paredzēts naudas sods juridiskajām personām no EUR 140 līdz 700, savukārt LAPK 156.1 panta otrā daļa par normatīvajos aktos noteikto nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietotāju pienākumu nepildīšanu paredz naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām no EUR 140 līdz 700.

Saskaņā ar LAPK 156.2 panta pirmo daļu par normatīvajiem aktiem atbilstošu nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu neuzstādīšanu un neizmantošanu paredzēts piemērot naudas sodu fiziskām personām no EUR 140 līdz 700, juridiskām personām no EUR 140 līdz 1400.

Saskaņā ar LAPK 155.1panta pirmo daļu par noteiktās preču saņemšanas dokumentu noformēšanas vai preču uzskaites kārtības neievērošanu uzglabāšanas, tirdzniecības vai pakalpojumu sniegšanas vietās paredzēts naudas sods līdz EUR 210, savukārt LAPK 155.1 panta otrā daļa par noteiktās preču pavadzīmju vai pavaddokumentu uzskaites, saglabāšanas, noformēšanas vai lietošanas kārtības neievērošanu, kā arī par normatīvajos aktos noteikto preču pavadzīmju vai pavaddokumentu aprites kārtību reglamentējošo prasību neievērošanu paredz piemērot naudas sodu līdz EUR 280. 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai arī sūtīt savu jautājumu, izmantojot VID mājaslapas sadaļu “Uzdot jautājumu VID”.

Komentāri 10

Mr Čeks

Neizdeva čeku par nopirkto aliņu vai ēdienu? Ārprāc, man kā pircējam viņu arī nevajag, tā pat viņš tiktu izmests misenē vai nomests zemē. Nav ko drukāt čekus tādiem sīkumiem, taupīsim dabu, netērēsim papīru lieki.

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 13:20

āzis

Ne jau par to te ir runa...mūsu visucienītā valsts vnk stingri pieskata savu kabatu, lai tas aliņa un uzkodiņu tirgotājs vai citu nieku pārdevējs neuzvārās, paliks vēl pārāk turīgs. No tava aliņa un čipsiem tomēr kāds kriksis nodokļos atlec, ja viss ar čeku, ja bez, ta nekā...A kur tad valsts lai naudiņu ņem, ja visi tik rausīs sev....pārticis pilsonis te nav vēlams, nabagos vieglāk ***.

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 14:13

..

Piekrītu. Es vienmēr paņemu čeku. No kā tad maksās izglītības un veselības aprūpes budžetā, ja pārdevēji/pakalpojumu sniedzēji visu paņems sev...

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 14:27

ir ok

nē nu interesanti, kad kontrolē vids slikti, kad neceļ algas valsts sektoram un nedod naudu budžetiestādēm slikti... cilvēki mīļie,tak tā naudiņa rodas maksājot nodokļus... Un par samaksāto 2 eur par aliņu 0.42 tu maksā valstij... (manuprāt tas nemaz nav maz!!!)
Iespējams jo godīgāki būsim, jo labāk ies mums visiem!!!

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 19:39

ir ok

nē nu interesanti, kad kontrolē vids slikti, kad neceļ algas valsts sektoram un nedod naudu budžetiestādēm slikti... cilvēki mīļie,tak tā naudiņa rodas maksājot nodokļus... Un par samaksāto 2 eur par aliņu 0.42 tu maksā valstij... (manuprāt tas nemaz nav maz!!!)
Iespējams jo godīgāki būsim, jo labāk ies mums visiem!!!

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 19:39

brinums

vai tad neviens nezin musu vietejos vid darbonus? redzi nak, nepardod neko.

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 14:16

zurka

īpašu uzmanību Valkas VID "galvai",kura sveicināties pat neprot

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 14:24

xxxx

To VID "galvu"vajag parūpēties noņemt....Tāds iespaids,ka sēž aiz galda un knibina nagus....Tukša vieta un galviņā arī nekā nav....,kur nu no tādas sagaidīt loģisku domāšanu un darbošanos....Un jūs vēl gribat lai sasveicinās????Ha,ha,ha..viņa taču ir priekšniece!!!!Bet jūs visi???Nekas!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.09.13 18:34

nesapratu

ja ir kases aparāts, tad čeks ir jāizdrukā obligāti. Ja tāda nav un nevajaga, tad kvīts ir jāraksta tikai uz pieprasījumu.

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 14:43

Ilze

arī frizierus un manikierus vajadzētu kontrolēt neviens čeku nedod

pirms 6 gadiem, 2014.08.12 14:25

Valkas pilsēta