Vai Valkā sācies mazais ledus laikmets? 7

Sociālajā tīklā fecebook vairāki valcēnieši ceļ trauksmi, ka vairākas dienas nākas salt un iztikt tikai ar auksto ūdeni. "Mikrorajonā arī šonakt auksti radiatori un nav siltā ūdens! Priekš kam ir namsaimnieka mājaslapa,ja tur nav iedzīvotajiem svarīgs info par to,kāpēc tāda situācija?!" vaicā valcēniete Madara Ozoliņa.

Arī ziemellatvija.lv ieskatījās šajā interneta vietnē, kur aktuālākais teksts šobrīd ir sekojošs: 

Siltumenerģijas izmaksas

"Siltumenerģijas patēriņš katrai mājai un katru mēnesi var būt atšķirīgs. Tas veidojas no vairākiem faktoriem – āra gaisa temperatūras, vēja stipruma un virziena, ieregulētā siltuma padeves režīma siltummezglā, ēkas ārējo konstrukciju siltumnoturības, korekti nodotā karstā ūdens patēriņa un citiem. Patērētais siltumenerģijas daudzums ēkā tiek aprēķināts, ņemot vērā turpgaitas un atpakaļgaitas temperatūru starpību un caurplūdi.

Siltummezglā atrodas sensori, kuri regulē siltumenerģijas patēriņu atkarībā no āra gaisa temperatūras, atbilstoši uzstādītiem parametriem. Ja ārā būs auksts un temperatūra noslīdēs ievērojami zem nulles, tad siltumenerģijas patēriņš būs lielāks, bet ja būs silts tas samazināsies. Āra temperatūrai palielinoties virs +15 grādiem pēc celsija – siltummezgls izslēgsies vispār. Tas ir normāli, ka dienā, kad gaisa temperatūra ir augstāka, dzīvoklī radiatori var būt tikai remdeni, bet naktī, kad kļūst aukstāks, siltummezgls palielinās siltumenerģijas padevi un radiatori dzīvoklī kļūst daudz siltāki."

"Ziemeļlatvijas" korespondente sazinājās ar Valkas novada domes izpilddirektoru Aināru Zāberu. Viņš skaidro, ka siltuma piegādātājiem – SIA “Enefit”– ir radušās problēmas ar kurināmā materiāla – šķeldas – kvalitāti. Proti, šķelda ir slapja, sajaukta ar sniegu un ledu. Kurinot ar šādas kvalitātes kurināmo, siltuma piegādātājs nespēk nodrošināt vajadzīgo siltuma atdevi. 

Vairāk par šīs situācijas izklāstu lasiet 13. februāra laikrakstā “Ziemeļlatvija”!

Komentāri 7

biedriba.latvija1918

Valcēnieši neesot gatavi salt par Kraukļa megaideju likvidēt pašiem savu katlumāju? Protams ka nav siltumatdeves, jo tas esot blakusprodukts, jo tas nav katlumāja, bet elektrostacija, un gan jau kilovati tiek saražoti arī ar slikto šķeldu.

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 10:20

biedriba.latvija1918

Un elektrībai šķelda gan jau pareiza, jo iepērkot tajā bāž speciālo ierīci, lai saprast kravu placī vai grāvī. Nekad neticēšu, ka firma spēj nopirkt nelietderīgo šķeldu un vēl mest to krāsnī.

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 11:14

nazis.ass

Laikam jau "speciālās ierīces" vietā būs aiz pārskatīšanās iebāzuši ko pavisam citu. Ja šķelda nedod siltumu, tad elektrību ar tādu ne tik nesaražos.

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 14:03

biedriba.latvija1918

Es domāju, ka ledus un sniegs šķeldā nav šķērslis iegūt elektrību. Viņiem placī kalni ar šķeldu zem sniega kupenas. Mežos šķelda tikai ar sniegu kopā. Neviens šķeldas tirgotājs ar savu gribu kravā sniegu nemetīs.

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 19:11

biedriba.latvija1918

Ņemot vērā ka šķeldas cenas aug. Igauņi izķer visu un brauc pa visu Latviju ar pašiem saviem smalcinātājiem, paredzu ka drīz krāsnī tiks mests viss kas dos elektrību, bet iedzīvotājiem būs jāsalst.

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 11:17

veletajsv

Diezgn neticams skaidrojums 2018. (!) gadā.
Domājams, ka tam ir pavisam cits iemesls.
Rēķinam gan, vajadzētu būt draudzīgam. Ja ļaudis ir dzīvojuši bez apkures.

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 16:31

biedriba.latvija1918

Sākuši likt mīnusus. Oranžā troļļu armija pamodās pēc brīvdienām?

pirms 3 gadiem, 2018.02.13 11:06

Valkas pilsēta