Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā pirms Lieldienām poš, tīra un krāso

Lieldienās ne tikai jāripina krāsotās olas, bet arī jāšūpojas. Valcēnieši un pilsētas viesi to varēs darīt atjaunotās un pārkrāsotās šūpolēs Pedeles upes krastā netālu no bērnu rotaļlaukuma Beverīnas ielā.

Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi stāsta, ka pirms krāsošanas šūpolēm nomainīti savu laiku nokalpojušie dēļi. Turklāt šūpoles ieguvušas jaunu izskatu - tās pārkrāsotas, izmantojot oranžu, zaļu un dzeltenu krāsu. Šīs pārvērtības pamanījuši arī portāla www. ziemellatvija.lv apmeklētāji, kuri izveidojuši jaunu diskusiju forumu “Šūpoles pie Pedeles Lietuvas karoga krāsās. Par godu kam?”. Foruma diskutētāji uzskata, ka pārkrāsotās šūpoles atgādina Lietuvas valsts karoga krāsas. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka Lietuvas karogs sastāv no trim vienāda platuma horizontālām joslām. Augšējā josla ir dzeltenā, vidū zaļā, bet apakšējā - sarkanā krāsā. Savukārt I. Vehi skaidro, ka šūpolēm izmantota oranža, nevis sarkana krāsa. Triju krāsu salikums izveidots ar ieceri veidot kopēju atpūtas ainavu, kurā iekļaujas ne tikai atjaunotā atpūtas vieta upes krastā, bet arī rotaļlaukums, kurā redzamas daudzkrāsainas rotaļierīces. 

Diemžēl līdz svētkiem pagaidām vēl upes krastā nebūs uzstādīti soliņi. Pērn tos nenoskaidroti postītāji bija ieripinājuši upē, un tie pa straumi aizpeldējuši. I. Vehi spriež, ja gadījumā soliņi tiks uzstādīti, tie būs jānostiprina tā, ka postītāji tos tik viegli nevarēs pacelt un sabojāt. 

Šūpoļu atjaunošana neesot vienīgais paveiktais darbs. Visā pilsētā tiek atjaunots soliņu krāsojums. Darba kārtībā ir jautājums arī par puķu dobju veidošanu. I. Vehi atklāj, ka šovasar pilsētā nebūs jaunu apstādījumu vai dobju, mainīsies tikai stādu šķirnes un krāsas. 

Pašlaik laiku un spēku prasa ielu un zālāju sakopšanas darbi. Ikdienā pilsētas teritorijā strādā vismaz 15 šīs pašvaldības struktūrvienības strādnieki, kā arī četri pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātie. 

Valkas pilsēta