Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā un Valgā svinīgi sagaidīts "Latvijas ekspresis simtgadei" 3

Svētdien pirms pulksten 19 Valgas dzelzceļa stacijā uz perona pulcējās ļaudis, lai sagaidītu "Latvijas ekspresi simtgadei". Ar to uz vēsturisko inspirāciju "Zvaigznes pār Valku" ieradās 300 dziedātāji un dejotāji no visiem Latvijas reģioniem. Pasākums Valgas dzelzceļa stacijā noslēdza kolektīvu trīs dienu garo braucienu ar vilcienu. 

Tā laikā kolektīvi sniedza 12 koncertus. Savukārt ar Valgas dzelzceļa stacijā notiekošo unikālo muzikālo uzvedumu "Zvaigznes pār Valku" dvīņupilsētās sāka svinēt simtgadi Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei. Tie Valkā noslēgsies 2. decembrī ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, pieminekļa un izstādes atklāšanu.

 Uzvedumā piedalījās komponists Mārtiņš Brauns, kurš uzvedumam radīja jaunu kompozīciju "Latvijā" ar Jāņa Akuratera dzeju. Koncertā Valgā skanēja tās pirmatskaņojums. Savukārt deju studijas "Dzirnas" dalībnieki horeogrāfa Agra Daņiļēviča vadībā veidoja īpašu kustību partitūru, bet Latvijas Kultūras akadēmijas studenti - topošie leļļu teātra aktieri - nokļuva teatrālu gidu lomās.

Komentāri 3

tevs.pestitajs

Kas nepatīka man. Latvijai. 100. gadei veltītā pasākumā neatradās Latviskiem ornamentiem vai vismaz krāsas izgreznota vilciena? Nākās dzīt maskavas virziena grabažu? Tas bija mājiens uz ko? Uz okupantu sapni atvērt kustību ar leningradu? Lai tē brauktu un runātu krieviski? Tieši dēl vilciena pasākumu neskatījos un aizgāju līdz ieraudzīju prokrievisko vilcienu. Tāds izgāziens no organizatoru puses. Varēja kaut ar vinīlplēvi aplīmēt uz vienu dienu.

pirms gada, 2017.05.29 12:52

tevs.pestitajs

Kaut no vienas puses aplīmēt, nevis lasīt krieviski MECT - 54 un parējos ķeburus svešvalodā.

pirms gada, 2017.05.29 12:57

tevs.pestitajs

Pretīgā oranžā kolorado vāboļu krāsā.

pirms gada, 2017.05.29 12:57

Valkas pilsēta