Valkā, Varoņu ielā maina siltumtrasi 3

Šobrīd Valkas pilsētā, Varoņu ielā notiek remontdarbi – siltumtrases vecā posma nomaiņa. Kopumā paredzēts nomainīt posmu 200 metru garumā. Šobrīd notiek rakšanas darbi un veco trubu demontāža, izolācijas savākšana, un tiek uzstādītas jaunās rūpnieciski izolētās trubas, kas jau ir ar rūpnieciski izolāciju un atbilst visiem Eiropas standartiem.

Skaidro Siltumapgādes nodaļas vadītājs Dzintars Rudzītis: “Šogad plānojam nomainīt 200 metru vecās siltumtrases posmu. Veco posmu kopējais garums Valkas pilsētā ir aptuveni 1 kilometra garumā. 2 – 3 gadu laikā plānojam nomainīt arī pārējos 800 metrus, līdz ar to, pilsētā veco posmu vairs nebūs. Salīdzinājumam – trases kopējais garums ir 6,7 kilometri, tuvu pie 7 kilometriem”.


“Tas būs liels ieguvums iedzīvotājiem, būs krietni mazāki siltuma zudumi trasēs, jo to izolācija ir kvalitatīvāka. Siltuma zudumi samazināsies un līdz ar to uz tā rēķina siltumenerģijas maksa jāpalielina nebūs, jo izmaksas nemitīgi pieaug, tai skaitā elektrībai. Tas nozīmēs arī to, ka būs stipri mazāka avāriju iespējamība ziemā apkures sezonas laikā, kad notiek avārijas un nereti nākas atslēgt siltumapgādi mājām”, uzsver Rudzītis.


Tāpat, Varoņu ielas katlu mājā ir nomainīts siltumtrases cirkulācijas sūknis, kas, salīdzinot ar veco, ir trīsreiz ekonomiskāks un automātiski regulējams. Ja vecais sūknis patērēja vidēji ap 80 kubiem ūdens un tā motors bija 10 kW, tad jaunajam ir 5,5 kW motors ar regulējamo jaudu un vasarā tas patērē tikai 25 kubus, kas samazina izdevumus.

Komentāri 3

berzs

veco trubu;
rūpnieciski izolētās trubas; ap 80 kubiem

pirms 7 gadiem, 2014.07.23 13:50

Vairis D.

Droši vien ka vecas tantiņas drusku noticēja šim murgam.

pirms 7 gadiem, 2014.07.23 22:14

anna

maini ko mainīdams,nekas lētāks nebūs,iemeslu atradīs,lai savu alkatību apmierināt.

pirms 7 gadiem, 2014.07.27 14:15

Valkas pilsēta