Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas dīķus apsēduši bebri 4

Vairāki valcēnieši izteikuši satraukumu par to, ka pilsētā pie dīķiem, kas atrodas netālu no poliklīnikas, sākuši uzdarboties bebri, sagraužot vairākus kokus.


Uz saliņas dīķos ir gandrīz līdz stumbra vidum iegrauzts liels bērzs, bet mazāks bērziņš jau nograuzts un iekritis novadgrāvī, pa kuru ūdens plūst uz dīķi. Cilvēki ir nobažījušies par jauno ozoliņu likteni, kuri aug starp dīķi un Valkas pamatskolu. Savulaik tos novada pašvaldība kopā ar Zemnieku savienības pārstāvjiem iestādīja pirmās Latvijas brīvvalsts prezidenta Kārļa Ulmaņa piemiņai.


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas komandiera pienākumu izpildītājs Salvis Stepiņš, kurš ir arī mednieks, atzīst, ka vienīgā izeja ir pastāvīgi jaukt nost bebru mājokļus un sakrautos zarus pēc principa – kurš kuru. Medīt šos dzīvniekus pilsētas teritorijā ir aizliegts, tādēļ cita varianta nav.


 Jānožogo arī bebru saimniekošanas zonā augošo koku stumbru apakšējā daļa. Tas jādara arī ap jaunajiem ozoliņiem, jo bebrs, pēc mednieka vārdiem, nešķiro, kurš jauns, mazs, vecs vai liels koks. Ap vienu no bērziem tas jau izdarīts.

Komentāri 4

.....

Pagājušajā gadā jau bija bebru sagrauzti koki mežmalā....

pirms 6 gadiem, 2013.11.29 09:24

vērotājs

Ja atbildīgās personas nenāks pie konkrētas nostājas un neuzņemsies atbildību, dzīvnieki arvien vairāk nāks pilsētvidē un okupēs to, jo viņiem vairošanās instinkts ir ļoti stiprs, bet tad jau atbildīgajiem problēmas būs daudz lielākas un neatrisināmākas...Tā kā lūdzu atbildīgie padomājiet, kā šo problēmu atrisināt tagad, nevis tad, kad viņa jau būs nekontrolējama. Katram dabā sava vieta...

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 20:49

Urmass

cik dzirdēts no agrāko laiku zemju īpašniekiem, ka vienīgais kas līdz, esot metāla siets ap stumbru. Upju krastos un dīķu tuvumā vispirms jāapliek koku stumbrs ar režģi. Katrā ziņā, tas neglābs visus kokus, bet vismaz tos, kuri vietās, kur veido pilsētainavu. Galvenais- nevajag gaidīt, kad nu būs bebrs jau iegrauzis stumbrā..

pirms 6 gadiem, 2014.01.06 13:36

kur bomzi palika?

nevar medit medniekam, bomzis var. lai policija liek bomziem nokert, vares medijumu ari paturet sev.

pirms 5 gadiem, 2014.11.26 12:22

Valkas pilsēta