Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novadpētniecības muzejā

Saistībā ar Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes un “Deklarācijas ārvalstīm” 100.gadadienu Valkas novadpētniecības muzejs piedāvā

 

2017.gada 2.decembrī 

Atvērts plkst. 17:00–19:00. 

Muzejā ieeja bez maksas

Plkst. 16:00–18:00

Uguns skulptūras “Likteņlaivas”.

Autori rēzeknieši: tēlnieks Norberts Kudiņš, Vitālijs Zinkēvičs, Gunārs Klaučs un Dāvis Ieviņš. 

Katra uguns skulptūra darināta ar savu simbolisko nozīmi. Tā saistās ar laika ritējumu, ar mūžības lietām, gaismu. Laiva ir simbols tādai pāriešanai no vienas pasaules uz otru.

Plkst. 17.00–17:15 

Ekspozīcijas “Valka – Latvijas neatkarības šūpulis” svinīgā atklāšana.

Ekspozīcija veidota kā hronoloģisks stāsts par sabiedriski politiskajiem notikumiem Valkā no 1914. līdz 1920.gadam, īpaši akcentējot Latvijas valsts organizēšanas priekšdarbus un Ziemeļlatvijas brigādes veidošanu Valkā. Blakus tradicionālajiem krājuma priekšmetu eksponēšanas veidiem ekspozīcijā izmantoti interaktīvi multimediju risinājumi.

Ekspozīcija iekārtota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valkas novada domes finansiālu atbalstu. Ekspozīcijas “Valka – Latvijas neatkarības šūpulis” projektētājs un izgatavotājs SIA MF7.

 

 

2017.gada 4. – 9.decembrī

Jaunās ekspozīcijas “Valka – Latvijas neatkarības šūpulis” apskate bez maksas.

Iespēja noskatīties Latvijas televīzijas filmu “Valka * 1917”. 

Dokumentāla filma par Latvijas valsts pamatu likšanu 1917.gada novembrī Valkā, kad nodibināja Latviešu Pagaidu Nacionālo padomi.

Muzeja darba laiks: 

Pirmdiena-piektdiena plkst. 10:00–17:00

Sestdiena plkst. 10:00–16:00

 


Valkas pilsēta