Valkas pilsētā pieaug ūdenssaimniecības tarifi 3

 Valkas pilsētā stājas spēka jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.


Ūdensapgādes tarifs Valkas pilsētā sasniegs 0,78 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu cenu būs 1,22 eiro bez PVN par kubikmetru, bet kompleksās ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojuma cena sasniegs divus eiro bez PVN par kubikmetru.


Līdz šim šie pakalpojumu Valkā maksāja attiecīgi 1,5 eiro par kubikmetru ūdensapgādei, 0,67 eiro par kubikmetru kanalizācijai un 1,72 eiro par kubikmetru kompleksajam ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumam


Pēdējo reizi tarifi ir mainīti 2009.gadā un kopš tā laika ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas ir uzlabotas, tādēļ nepieciešams celt arī pakalpojumu cenas, aģentūrai LETA paskaidroja Valkas novada pašvaldības Grāmatvedības un finanšu nodaļas speciālists Viktors Kaņepe.

Komentāri 3

biedriba.latvija1918

Ja sistēmas ir uzlabotas, (avāriju un plīsumu vairs nevajadzēt būt), turklāt par ES naudu, likmēm būtu jāsamazinās, arī lai veicināt privātmāju pieslēgšanos tīklam, bet pašvaldībai akūti trūkst naudas megaprojektiem, tāpēc ja varētu arī par gaisu iekasētu. Privātmājas divas reizes apdomās ierīkot tualeti, vai pa vecam apmeklēt mazmājiņu.

pirms 3 gadiem, 2018.01.02 10:56

nazis.ass

Jums, kā uzņēmējam un biedrības vadītājam, būtu vismaz elementārā līmenī jāzina grāmatvedības uzskaites pamati. Ja sistēmas ir uzlabotas, tad ir veikti kaut kādi būvdarbi, un, neatkarīgi no finansējuma avota, bilancē tiek iekļauta objekta patiesā vērtība un no šīs patiesās vērtības rēķināti amortizācijas atskaitījumi, kas arī ir jāiekļauj tarifos. Vienmēr jauniem un renovētiem objektiem ekspluatācijas izmaksas būs augstākas kā veciem, arī apkalpošanas izmaksas pieaugs, jo būs jāceļ darbinieku kvalifikācija, un tos nevar apkalpot cilvēki par minimālo algu (arī tā šogad pieaug), tāpēc dzīve kļūst dārgāka, cerams arī labāka.

pirms 3 gadiem, 2018.01.02 16:23

biedriba.latvija1918

Priekškam man būtu jāzin grāmatvedību? Pats sev režisors tas lai paliek kakta komersantiem,. Es vados pēc loģikas, nevar īstenojot kautko par ES naudu, iedomāties to atgūt. Eiropai plāno atdot? Vai izterēs megaprojektiem?

pirms 3 gadiem, 2018.01.02 22:09

Valkas pilsēta