Valkas pilsētas ainava mainīsies 3

Nākotnē būtiski pārvērtīsies Valkas pilsētas ainava. Tā taps bagātāka ar jaunu ledus halli, labiekārtotu Pedeles upes krastmalu un tūrisma objektiem. Tas paredzēts Igaunijas un Latvijas kopējā projektā "Valkas - Valgas atraktivitātes uzlabošana".

 

Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne informē, ka pašlaik notiek sarunas par halles tehniskās dokumentācijas sagatavošanu. Ievērojot iedzīvotāju ieteikumus, šobrīd ir iecere ledus halli celt pie Valkas pamatskolas.

 

"Projektu nolemts izstrādāt vairākās kārtās, lai tāpat varētu veikt arī būvniecību. Iespējams, vispirms izveidos tikai laukumu ar ledus segumu un tad pavērosim, kāda par to ir iedzīvotāju interese. Jādomā arī par to, kā halli varētu izmantot visu gadu, jo slidošanai ir sezonas raksturs," saka I. Medne. Lai pieņemtu galīgo lēmumu, decembrī grupa speciālistu apmeklēja jau uzceltās ledus halles Jūrmalā, Valmierā un Olainē.

 

Vēl projektā ir paredzēta skiču izstrādāšana un tehniskās ekspertīzes veikšana pazemes bunkuru rekonstrukcijai pie Tālavas un Ausekļa ielas krustojuma. Domes izpilddirektors Valdis Rogainis stāsta, ka plānots bunkurus padarīt par tūrisma objektiem. PSRS laikos tos savām vajadzībām izveidoja padomju armija.

 

 

"Apmeklējot šos objektus, tūristi uzzinātu informāciju par pilsētas vēsturi. Bunkuros varētu organizēt arī dažādas spēles jauniešiem," saka V. Rogainis. Lai variantu par bunkuru izmantošanu būtu iespējami vairāk, 14. janvārī dome uzaicināja tos apskatīt un izteikt savu viedokli arī Rīgas Tehniskās universitātes studentus. Nākamā darba grupas tikšanās notiks 3. februārī un tad tiks izklāstītas radušās idejas.

 

Ir ieplānota arī tālāka Pedeles upes krastmalu labiekārtošana. Pirmajā darbu posmā paredzēta apgaismojuma izveide un skatu platformas izbūve. Tiek izstrādāts arī tilta rekonstrukcijas projekts Sēlijas ielā. Projektēšanu dome veic par saviem līdzekļiem, bet pati būvniecība notiks par projektā ieplānoto finansējumu.

 

Projekts "Valgas - Valkas atraktivitātes" ilgs līdz 2010. gada 30. septembrim.

Komentāri 3

valceniete

Nu peldbaseinu jau ari vajadzeja ieplanot,tas tiktu vairak izmantots ka ledus halle!!

pirms 12 gadiem, 2009.01.18 23:04

Linda

Mums ir viena kultūras un sporta pasākumiem bagāta pilsēta! Arī izglītota! Tik daudz iespēju mācīties un pilnveidoties, tikai pēc tam savas zināšanas nav kur pielietot. Kur meklēt darbu?Un prezentāciju pasākumi notiek ar vērienu! Tikai bezdarbs palielinās, pensionāriem ir arvien grūtāk izdzīvot, ceļi katastrofālā stāvokli, daža laba piecstāvu māja gatava sabrukt, jo gadus 30 vismaz nav remotēta. Toties mums būs studentu pilsētiņa, ceru, ka arī studenti būs.
Kurš apmeklēs visus tos kultūras un sporta pasākumus, ja cilvēkiem elementāri paēst nepietiek naudas? Kā lai samaksā par dzīvokli un nepaliek uz ielas - tas ir jautājums par ko domā vairums valcēniešu. Kā lai atdot kredītus, kuri ņemti studijām, ja esi bez darba?
Domāju kā šo problēmu risināšanai līdzekļi ir nepieciešami vairāk nekā vecu bunkuru restaurācijai, studentu pilsētiņas celtniecībai u.c. šobrīd neaktuālām lietām. Maslova piramīda ir zināma katram, vispirms jebkurš cilvēks vēlas apmierināt savas pamatvajadzības. Diemžel paēdušais ņeēdušo nesapratīs.

pirms 12 gadiem, 2009.01.20 09:48

Liiga

Linda!!
Jebkurā budžetā ir ailīte, kuras nevar miksēt un jaukt.
Ja Tu esi ieplānojusi pirkt maizi, tad pa to naudu nevajadzētu pirkt šampūnu un otrādi, jo tad sanāks ka vai nu nebūsi ēdusi, vai mati netīri..
Tā arī par Valkas nākotni- ir jāturpina sapņot un organizēt sapņu īstenošanos, lai nākotnē šeit būtu jaunieši un tūristi, uzņēmējiem draudzīga vide.
Gan taču tāpēc badā nemirsim, ka Dome organizē kultūras pasākumus, kas lielākoties apmeklētājiem ir bez maksas.

p.s. neēdušais bieži vien ir pats vainīgs pie bada- izņēmums varētu būt kustībnespējīgs, akls, kurls cilvēks, kuram nav variantu, kā maizītei nopelnīt!!

p.s. mani vienmēr ir fascinējis kā trūcīgie, badainie tiek pie interneta, lai izteiktu savas negācijas. Pa to naudu, kas iztērēta datooram un interneta abonēšanai var taču arī maizi nopirkt :)

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 15:58

Valka