Valkas pilsētas apkures nodrošināšanai tika iekurinātas abas rezerves katlumājas. 9

Sakarā ar gaisa temperatūras pazeminājumu un koģenerācijas stacijas remonta darbiem, apkures nodrošināšanai Valkas pilsētā tika palaistas divas rezerves katlu mājas - Raiņa 12b un Rūjienas 5. Abas katlu mājas strādā ar pilnu jaudu, lai varētu pietiekamā apjomā nodrošināt apkuri Valkas pilsētai.

Tā kā pēc meteoroloģiskajām prognozēm tuvākajās dienās gaidāms āra gaisa temperatūras pazeminājums, iespējams, ka dažās dzīvojamas mājās iekštelpu temperatūra nedaudz pazemināsies.

SIA „Enefit Power and Heat Valka“ atvainojas par iespējamām sagādātajām neērtībām.

Koģenerācijas stacijā pašlaik notiek garantijas remonta darbi , kuras veic Niderlandes kompānija Imtech Industry International B.V.

SIA „Enefit Power and Heat„ koģenerācijas stacija tiks palaista pēc tehnisko problēmu atrisināšanas.

Komentāri 9

Sals

Valkas dzivoklos tikai +12 gradi, bet Albergs atpusas Egipte pie +30, terejot Enefit naudu. Vinam ir silti un labi!

pirms 8 gadiem, 2013.01.19 10:29

Jānis

Ko tu mūldi par tiem +12 grādiem. Ja ir, tad droši vien dzīvoklī nēsi neko darījis, lai siltums turētos dzīvoklī. Man dzīvoklī ir ap +20 grādiem.
Ir jau labi, ņemot vērā, ka arā temperatūra zemāka par -20 grādiem.

pirms 8 gadiem, 2013.01.19 16:04

:)

tur nu taisnība, pašam ari japarupējas lai piegādātais siltums silda dzīvokli ne atmosferu
dzīvoklī +21

pirms 8 gadiem, 2013.01.20 00:57

Ausekļa 46

mūsu mājā šodien +25. Varētu drusku ietaupīt. arī +20 jau būtu dikti labi.

pirms 8 gadiem, 2013.01.19 12:10

Hr

Tāpēc jau jūs ar visu siltināšanu maksāsiet vairāk kā tie, kas dzīvo neiepakotajās mājās, jo viņiem vismaz nav kredīti jāmaksā. :D

pirms 8 gadiem, 2013.01.19 18:32

kā parasti

Kas tad Albergam-silti un jauka kompānija...

pirms 8 gadiem, 2013.01.19 13:55

iedzīvotājs

Tas nu gan ir ārprāts, ka mums jāsalst,bet novada mērs atpūšas karstajā Ēģiptē...

pirms 8 gadiem, 2013.01.21 19:32

Hmm

Kad sākās visa šī epopeja, kuru var raksturot ar lozungiem, ka "siltināšana ir panaceja visiem dzīves gadījumiem", "visiem apsaimniekotājiem jāsiltina", "siltināšana (divas kājas) - tas ir labi, nesiltināt (četras kājas) - tas ir slikti", savukārt apšaubīt siltināšanu skaitījās vēl lielāka ķecerība, nekā pie padomju varas slikti par Dižo Ļeņinu izteikties - tomēr tam visam nenoticēju un parēķināju ieguvumus no šī pasākuma. Rezultātā sanāca, ka vienīgais, kas tiek "siltināta", ir ekonomika banku sistēmas un "siltināšanas" biznesa izskatā. Jautājumi, par kuriem "pieklājīgā pārvaldnieku sabiedrībā" kategoriski aizliegts runāt, ir sekojoši:

1. Tie, kas redzējuši māju termogrāfijas, noteikti ir ievērojuši, ka galvenās siltuma noplūdes vietas ir logu šķirbas, ieejas mezgli, pagrabi (īpaši, ja aktuāla kaķumīļu problēma), bojātas paneļu šuves. Paneļu un ķieģeļu sienas nemaz tik ļoti cauri nesalst, tādēļ būtiskus siltuma ietaupījumus var iegūt jau ar minimāliem ieguldījumiem, sakārtojot minētos elementus.

2. Projektējot padomju laiku mājas, ventilācijas sistēmas netika paredzētas, vadoties no apsvēruma, ka gaisa apmaiņa dzīvojamās telpās notiek pa logu šķirbām. Daudzi ir ievērojuši, ka, ieliekot pakešu logus, šie logi visu laiku ir jātur ziemas vēdināšanas režīmā, pretējā gadījumā telpās veidojas mitrums un sasmacis gaiss. Tātad, ja māja tiek hermetizēta - aplikta ar vati un nomainīti logi, siltuma zudumi būs pa atvērtajiem logiem (nu vai arī mitrums bojās mājas konstrukcijas). Ja mājai, kopā ar termosa apvalku, netiek ieviesta ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, lielas jēgas (iedzīvotājiem) no šī pasākuma nav.

3. Pats garšīgākais. Mājas aplīmēšanai ar vati tiek rīkots IEPIRKUMS. Tie, kas ir saskārušies ar veiktiem darbiem "Publisko iepirkumu likuma" rezultātā, zina, ka tā ir iespēja izvēlēties visnekvalitatīvāko un neprofesionālāko darbu izpildītāju. Iepirkuma specifikācijā nedrīkst neatļaut piesaistīt apakšuzņēmējus, tā ir nepamatota konkurences ierobežošana (kas netic, aizejiet ar savu specifikāciju uz LIAA), tad nu rezultātā - darbus veic kāds piektais vai pat septītais apakšuzņēmējs, par naudu, kas palikusi pāri pēc visas starpnieku ķēdītes.

4. Dārgā (un parasti nekvalitatīvā) "kompleksā siltināšana" teorētiski atmaksājas, ja prognozē tiek ielikta nepārtraukta apkures cenas celšanās, un arī tad ekonomiskais efekts parādās tikai apmēram pēc 16 gadiem (ja tas termoss tik ilgi nostāv un mājas konstrukcijas zem tā). [Saskaņā ar Eiropas Padomes (EP) jaunākajiem pētījumiem – ekonomiskais efekts jeb siltināšanas atmaksāšanās var būt sagaidāma pašā ideālākajā gadījumā tikai pēc 50 gadiem, un arī tad tikai teorētiski, bet vidēji - tikai pēc līdz pat 150 gadiem.] Savukārt, ja apkures cenu pieaugums nepārsniedz 3%, kredīta atmaksas laikā (vidēji 20 gadi) līknes tā arī nekrustojas.

Nenoliedzami, par savu kopīpašumu ir jārūpējas, tai skaitā, jādomā par apkures izmaksu samazināšanu. Taču - šeit būtu jādomā par savām, nevis banku, "siltināšanas" biznesmeņu un to lobiju interesēm.

pirms 8 gadiem, 2013.01.25 13:38

Valka