Valkas pilsētas teātris piedalīsies XII Starptautiskā teātru festivālā Izraēlā

Pēc Ebreju universitātes Jeruzalemē un Teātra mākslas fakultātes ielūguma Valkas pilsētas teātris piedalīsies XII Starptautiskajā teātru festivālā "Thespis", kas Izraēlā norisināsies no 25.maija līdz 29.maijam un ir veltīts Izraēlas Valsts pastāvēšanas 60 gadu jubilejai, aģentūru LETA informēja Valkas pilsētas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Valkas pilsētas teātris festivāla dalībniekiem izrādīs latviešu dramaturģes Agitas Dragunas 2005.gadā uzrakstīto monodrāmu "Plaisa", kurā galveno lomu izpilda Aleksandrs Primaks, bet izrādes režisors un scenogrāfs ir Aivars Ikšelis. Kā stāsta Ikšelis, šī ir monoizrāde un tajā tiek runāts par ebreju 613 baušļiem, līdz ar to tas sasaistās ar vietu, kur notiek festivāls.

 

 

Šī būs pirmā reize latviešu teātra vēsturē, kad latviešu teātris Izraēlā izrādīs savu iestudējumu latviešu valodā. Valcēniešu izrāde paredzēta 28.maijā un tā tiks tulkota krievu, angļu valodās un ivritā, izrādes laikā rādot uz ekrāniem slīdošo tekstu.

 

 

Izrāde "Plaisa" ir par jauna vīrieša grēksūdzi sev un Dievam. Režisors Ikšelis savā iestudējumā akcentē to, ka neviens nevar palikt tīrs, ja tam nākas brist pa dubļiem. Lai cik uzmanīgi laiposim, netīri būsim tik un tā. Mēs ātri tiekam psiholoģiski, morāli un garīgi notašķīti un diemžēl arī paši gribot vai negribot notraipām citus.

 

 

 No visām pusēm, no ārienes un, pats ļaunākais, arī no iekšienes (!) mums uzmācas, vilina, kārdina, mudina, uzbrūk, čukst visādas aplamas, riebīgas domas un iedvesmas. Tām pakļaujoties, itin ātri varam nonākt stāvoklī, kad izmisīgi jājautā sev: "Kādēļ es tā sacīju, kāpēc es tā darīju? Kaut tas tā nebūtu noticis! Vai ir iespējams ko labot?" Mēs katrs esam staigājošs grēku katalogs. Nav nozīmes spēlēt paslēpes ar sevi un Dievu. Mēs esam vainīgi. Mūsu sirdsapziņai ir pietiekošs pamats bīties Dieva, un Viņš nemīl grēku.

 

 

Valkas pilsētas teātris ir projektu teātris, kas saviem skatītājiem piedāvā gudru, atraktīvu un neparastu repertuāru - mūsdienīgu skatījumu uz klasiku, latviešu oriģināldramaturģiju un ārzemju autoru darbiem. Režisora Aivara Ikšeļa iestudētās izrādes atzinīgi novērtētas Starptautiskos festivālos Latvijā, Bulgārijā, Vācijā, Lietuvā, Austrijā, Igaunijā, Krievijā un Gruzijā

Valka