Valkas pirmsskolas izglītības iestādē pilnībā atsācies darbs

Pieejamie Slimību profilakses un kontroles centra oficiālie dati liecina, ka Valkas novadā joprojām pieaug saslimstība ar “Covid-19”, kur konstatēti 35 saslimšanas gadījumi. Pieaug saslimušo skaits arī Smiltenes novadā, kur reģistrēts 21 saslimšanas gadījums, un arī Strenču novadā, kur ir 19 gadījumi.

“Ziemeļlatvija” jau vēstīja, ka aizvadītajā nedēļā darbu pārtrauca Valkas pirmsskolas izglītības iestādes ēka Puškina ielā, jo viena darbiniece bija kontaktā ar “Covid-19” inficētu personu. Šī kontaktpersona (darbiniece) aizvadītā gada 23. decembrī bija kontaktā ar visiem Puškina ielas ēkā strādājošajiem 15 darbiniekiem un sešiem bērniem, kuri tajā dienā apmeklēja bērnudārzu, tāpēc tika pieņemts šāds drošības pasākums. 

Valkas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Inta Kruška informē, ka vakar visas trīs grupas ir atsākušas darbu bērnudārza ēkā Puškina ielā. Visi tur strādājošie darbinieki ir nodevuši “Covid-19” testu, un dažiem darbiniekiem tests ir pozitīvs. Diemžēl I. Kruška neatklāja, cik darbinieku vēl ir inficējušies ar “Covid-19”, vien norādīja, ka visi, kam ir jābūt mājās,  tur arī uzturas. Pirms darba atsākšanas bērnudārza telpas ir izdezinficētas.  

Darbs turpinās arī bērnudārza ēkā Ausekļa ielā, kur aizvadītajā nedēļā vienai darbiniecei bija konstatēta saslimšana. Pēc fakta konstatācijas šajā bērnudārza ēkā darbs netika pārtraukts, jo saslimušajai nebija kontaktu ar pārējiem darbiniekiem, vien ar septiņiem bērniem, kuri tagad atrodas mājās. Šajā ēkā strādājošie vēl nav nodevuši “Covid-19” testus, jo iestādei nav piegādāti siekalu testi.

Valkā praktizējošais ģimenes ārsts Māris Nātra “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka pēdējā laikā arī viņa praksē pieaug ar “Covid-19” saslimušo pacientu skaits. Par laimi, cilvēki slimo vai nu bez simptomiem, vai vieglā formā. Pašlaik neviens no daktera pacientiem neārstējas ārstniecības iestādē, visi to dara mājas apstākļos, saņemot ģimenes ārsta ieteikumus.

Valka