Valkas rajona pašvaldība cer no zviedriem iegūt labu pieredzi

Šonedēļ Valkā viesojās Zviedrijas pilsētas Uddevallas pašvaldības delegācija, lai pārrunātu tālāku sadarbību ar mūsu rajonu. Vakar rajona padomē viesus pieņēma izpilddirektors Kārlis Albergs un vadošie lēmējvaras speciālisti.

 

Rajona padomes Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Gunta Smane "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka pērn Uddevallu apmeklēja Valkas rajona pārstāvji un tagad zviedri ieradušies atbildes vizītē.

 

"Pagājušajā gadā Ziemeļu valstu Ministru padomei uzrakstījām vēstuli ar lūgumu palīdzēt atrast partnerus vides sakārtošanas jomā. Mums ieteica Uddevallas pilsētu. Tā sākās iepazīšanās ar tagadējiem partneriem. Pie mums ir ieradušies četri Uddevallas lēmējvaras politiķi Stures Svennberga vadībā ar speciālistiem," saka G. Smane.

 

Kopā ar Uddevallas deputātiem Valkā ir ieradies arī uzņēmuma "Energi AS" prezidents Rodžers Johansons. G. Smane stāsta, ka zviedru pilsētas pašvaldībai ir interesanta pieredze atkritumu pārstrādē. "Minētā firma ir pašvaldības uzņēmums. Tajā, sadedzinot pilsētā savāktos atkritumus, ražo siltumenerģiju.

 

Mums tas pašlaik nav vajadzīgs, jo ir izveidota sadarbība ar Ziemeļu atkritumu apsaimniekošanas organizāciju. Šo faktu pieminu tādēļ, lai parādītu, cik lielu uzmanību vides apsaimniekošanai pievērš Uddevallā. Mums noderēs uzzinātais, kā šajā zviedru pilsētā kopumā risina vides jautājumus, jo Uddevallai ir piešķirts Vides pārvaldības un audita sertifikāts. Latvijā tāds ir tikai septiņām pašvaldībām," informē G. Smane.

 

Interesantu pieredzi no zviedriem varētu pārņemt tūrisma attīstībā. Uddevallā šo jomu koordinē pašvaldība, cieši sadarbojoties ar uzņēmējiem.

 

 

Zviedru delegācijas vadītājs Sture Svennbergs "Ziemeļlatvijai" atzina, ka Latvijā ir gandrīz tāda pati daba kā Zviedrijā, tādēļ noderīgi sadarboties vides apsaimniekošanā. "Domāju, ka šajā jomā dziļāka sadarbība izveidosies arī starp mūsu pilsētu un Valku," apliecina S. Sennbergs.

 

Viesi apmeklēja SIA "Pepi Rer", Strenču kokaudzētavu un Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju.

Valka