Valkas rajona ugunsdzēsēji saņēmuši jaunu automašīnu 4

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Valkas brigāde saņēmusi jaunu ugunsdzēsēju autocisternu "Renault Kerax", kuras vērtība ir 340 000 eiro jeb 238 000 latu, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Šo automašīnu Valkas brigāde saņēmusi no valsts. Pērn LETA jau ziņoja, ka par jaunas tehnikas iepirkšanu tika izsludināts atklāts konkurss un līdz ar to iepirkta 71 automašīna. Šis VUGD tehnikas iepirkums ir lielākais visas neatkarīgās Latvijas laikā.

 

 

Automašīna, kas nonākusi Valkā, aprīkota ar nedaudz lielāka tilpuma ūdens cisternu - citās autocisternās tā ir 2,4 kubikmetri, bet jaunajā - trīs kubikmetri. Jaunajai automašīnai ir jaudīgāks dzinējs un augstspiediena sūknis, kvalitatīvi glābšanas instrumenti "Holmatro" ceļu satiksmes negadījumiem, elektrostacija, dūmsūknis telpu piespiedu ventilēšanai ugunsgrēka gadījumā, un automašīnā ir uzstādīta videonovērošanas kamera un navigācijas sistēma.

 

 

Kā aģentūra LETA uzzināja sarunā ar VUGD Valkas brigādes komandieri Andri Vējiņu, jaunā automašīna Valkas brigādei ļaus atbrīvoties no vienas vecas automašīnas, kura jau sen savu laiku nokalpojusi.

 

 

"Šīs automašīnas mums tika solītas vēl pirms visām reformām un krīzēm. Valkas brigādei tagad kopumā ir desmit automašīnas. Piecas atrodas Valkā, trīs Strenčos un divas Smiltenē. Ar šīm automašīnām tiek apkalpoti 17 pagasti un četras pilsētas. Mašīnu skaits it kā būtu pietiekams, bet lielākā daļa no tām ir vecas un līdz ar to ekspluatācijas izmaksas ir lielas.

 

 

Jaunu mašīnu 5.februārī ieguva arī Strenču brigāde. Vienu no savām vecajām viņi atsūtīja mums, mēģināsim no divām vecām mašīnām vienu sataisīt, otra tiks norakstīta," stāsta Vējiņš.

 

 

Pašlaik, kamēr vēl daudzviet Valkas pusē saglabājies sniegs, izsaukumu ir maz, tādēļ brigādei atliek laiks pašai nodarboties ar sīkiem automašīnu remontdarbiem.

 

 

"Paši meklējam pa dažādām noliktavām nepieciešamās detaļas. Dažās vietās vēl šo to var atrast. Ja vajadzīgi nopietnāki remontdarbi, tos veic Rīgā. Tikko par automašīnas "ZIL 131" motora kapitālo remontu samaksājām vairāk nekā 400 latus. Iepriekšējais remonts bija apmēram pirms gada, un nevar paredzēt, kad būs vajadzīgs nākamais. Vecās tehnikas remonti ievērojami patērē mūsu jau tā samazināto budžetu."

 

 

Brigādes rīcībā ir arī automašīna no Vācijas, kas iegūta kā humānā palīdzība. Ražota 1977.gadā, un Latvijā tai rezerves daļas nav iespējams atrast.

 

 

"Kopumā ar finanšu līdzekļiem Valkas brigādē ir smagi, taču pozitīvi ir tas, ka izdevies saglabāt visas darba vietas - Valkas rajonā strādā 66 ugunsdzēsēji. Samazināts ir viss, ko vien var samazināt, - papīrs, elektrības patēriņš, telefona sarunas, mēneša nobraukuma limiti, atalgojums.

 

 

Ceram, ka otrais samazinājuma vilnis mūs neskars, jo tad vairs nebūs nekā cita, ko samazināt, kā vien darbiniekus, bet mums nav nevienas liekas štata vietas, visi darbinieki ir vajadzīgi. Īpaši jau pavasarī un vasaras sezonā, kad izsaukumu skaits būs nesalīdzināmi lielāks nekā ziemas mēnešos," stāsta Vējiņš, piebilstot, ka līdz ar administratīvi teritoriālo reformu, neskatoties uz pagastu pārvietošanos novados, ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbi būs jānodrošina līdzšinējā teritorijā.

Komentāri 4

Intars

Mman sanāk šādi: 340000.00 EUR (Euro) = 238953.36 LVL (Latvia Lati)

gandrīz tūkstotis latu ir nesvarīgi ja, Ingūn?

pirms 12 gadiem, 2009.03.23 12:53

Intars

Labi, tad es esmu akls arīdzan, jo "...aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne."

pirms 12 gadiem, 2009.03.23 13:30

OzolaS

Jā, tur informē Inguna, bet pirmajā komentā teikts "Ingūn..". Tāpēc centos paskaidrot! :)

pirms 12 gadiem, 2009.03.23 14:04

Valka