Valkas teritorijā virszemē nonāk visai smakojošs ūdens 2

Vakar un šodien Valkā notiek maģistrālā ūdensvada skalošana, kas daudziem iedzīvotājiem izraisījusi neizpratni. Lai gan iedzīvotāji pirms tam bija saņēmuši informāciju, daudziem šķita, ka notikusi kārtējā ūdens sistēmas avārija.

 

Vakar priekšpusdienā netālu no redakcijas ēkas - Tālavas un Ausekļa ielas krustojumā - virszemē caur šļūteni izplūda smirdīgs ūdens. Valkas domes Attīstības un projektu vadības nodaļas Ūdenssaimniecības projekta vadītājs Jānis Galgāns informē, ka pavisam sešās vietās pilsētā ūdens nonāca virszemē.

 

Lielas ūdens peļķes izveidojās netālu no bērnudārza "Pasaciņa", pie stadiona pirms dzelzceļa sliedēm, Rūjienas un Ausekļa ielas krustojumā un Rīgas ielā 3. J. Galgāns skaidro, ka ūdens ar dzelzs nogulsnēm apkārtējai videi neesot kaitīgs. Tas drīz vien iesūcās zemē, neradot dubļus vai citas neērtības.

 

 

J. Galgāns atklāj, ka pilsētas ūdensvada caurules ir pilnas ar nosēdumiem - galvenokārt ar dzelzi, tāpēc divas dienas pilnā jaudā darbojas jaunās dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtas Tālavas ielā 67. Līdztekus ūdenasvada maģistrālo tīklu skalošanai notiek arī jauno iekārtu testēšana.

 

 

J. Galgāns sola, ka pēc tam iedzīvotāji saņems attīrītu dzeramo ūdeni. Šajās dienās iespējams, ka daudzdzīvokļu namu augšējo stāvu iemītnieki pietiekamā daudzumā var nesaņemt karsto ūdeni, jo trasē būs pazemināts aukstā ūdens spiediens.

 

Šomēnes redakcijā vērsušies vairāki lasītāji, kuri izteikuši savu neapmierinātību par to, ka viņu mājokļos brīvdienās zemā spiediena dēļ pa krānu netek ne aukstais, ne karstais ūdens. Ūdens trūkumu galvenokārt izjūt augšējo stāvu iemītnieki.

 

"Svētdien aptuveni līdz pulksten 10.00 varējām pagatavot brokastis, bet pēc tam līdz pat vakaram dzīvojām bez ūdens. Kaimiņi ar kannām brauca uz avotiņu. Arī tuvējā veikalā nevarēja nopirkt dzeramo ūdeni, jo tas bija beidzies," stāsta Ausekļa ielas 26. nama iedzīvotāja. Ģimene līdzīgu situāciju piedzīvojusi arī iepriekšējās brīvdienās.

 

Valkas domes Ūdensapgādes un kanalizācijas nodaļas vadītāja vietniece Brigita Miķelsone skaidro, ka šādos gadījumos brīvdienās un darba dienās pēc pulksten 17.00 jāzvana uz tālruni 64722503.

 

 

Pēc tam šī informācija nonāk pie attiecīgās nodaļas dežuranta, kas savukārt izsauc speciālistu, lai tas varētu novērst bojājumus. Bieži vien ūdens trūkums ir tehnisku iemeslu dēļ. Piemēram, aizvadītajā svētdienā automātiski bija izslēgusies Domes bulvāra ūdens sūknētava.

 

Komentāri 2

piksi

Tādas tukšas atrunas, darījām visu, bet izrādijās , ka nedarījām neko.

pirms 12 gadiem, 2009.05.22 10:16

johns

Afrika pat krānu nav. ko nu raudat buus smukas un tiiras caurules es saprastu ka shimejaas ka pa tik netiiraam caurulem uudens uz majam plust ....

pirms 12 gadiem, 2009.05.22 10:20

Valka