Valkas un Valgas ikmēneša sanāksme 12

Pirmdien, 7.februārī pulksten 13.00 Valkas novada domē (Valkā, Semināra ielā 9) būs kārtējā ikmēneša Valkas - Valgas sanāksme. Kā jau ierasts, tajā piedalīsies pārstāvji no Valkas novada domes un Valgas pilsētas valdes un reģiona padomes.

Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne informē, ka darba kārtībā būs šādi jautājumi:

• Jaunās koģenerācijas stacijas būvniecība Valkā (uzņēmums SIA „Enefit Heat & Power Valka"). Informē Kārlis Albergs.• Informācija par pabeigtajiem projektiem („IAVV-Increasing the Attractiveness of Valga-Valka" un „Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība"). Informē Ernests Libietis.• Latvijas un Igaunijas turpmāka sadarbība.

Komentāri 12

robeža

Latvijas un Igaunijas turpmākā sadarbība - izklausās kā kad sāktu kaut ko no sākuma. Nervajag nojaukt iesākto un tad mākslīgi sākt savu. Igauņi jau sākuši izturēties piesardzīgi un paļaujas tikai uz saviem spēkiem kopējos plānos.

pirms 10 gadiem, 2011.02.05 16:09

grāmata

šodien notiek LU Valkas filiāles lietu nodošana. Universitāte aizvdīs prom arī izveidoto bibliotēku. Bija sakrājušās patiešām labas grāmatas, jo tās katru gadu tika iegādātas par projektu un universitātes līdzekļiem. Izmantoja daudzi studenti referātiem zinātniski pētnieciskajiem darbiem, diplomdarbiem. Žēl.

pirms 10 gadiem, 2011.02.05 16:16

pārmaiņas

Protams,ka žēl. Tāda sajūta, ka tiek iznīcināts viss, kas vilka ārā Valku no sūnu ciema statusa. Ir arī objektīvi iemesli un Universitātes filiāles likvidācija nosacīti ir starp tiem, bet tikai nosacīti. Jo kā iznāk- nav kas mācās,bet kāpēc nav kas mācās? Tāpēc,ka tie ,kas gribēja , jau izmācījās, tāpēc, ka nav naudas studiju maksai, tāpēc, ka jauni un ne tik jauni cilvēki dodas projām no Valkas,no novada. Un tad veidojas situācija,ka paliek tie, kam vairāk neko nevajag,kas kaut kā ir iekārtojušies. Uz lielākām vai mazākām aldziņām, bez iespējas sasniegt kaut ko vairāk profesionālajā un materiālajā ziņā. Priekšniekos tiek veci vai netalantīgi cilvēki ( nerunāju par privāto biznesu-tur citi stimuli), kas blakus necieš personības. Lai mēģinātu situāciju mainīt, būtu jāpieņem likumi, kas vispār pensionāriem atļauj valsts iestādēs un pašvaldībās i par vadītājiem strādāt tikai izturot speciālu pārbaudi-pierādot savu kvalifikāciju kā profesionālim un kā vadītājam. Tātad ar mūsdienu izglītību, attiecīgiem papildus kursiem, prasmi strādāt ar cilvēkiem u.tt. Ja cilvēks pensijas vecumā pārbaudi nevar izturēt, viņš jānomaina, bet viņam jāpiedāvā darbs, ja viņš vēlas turpināt strādāt. Tikai tā var cerēt uz pārmaiņām.

pirms 10 gadiem, 2011.02.06 10:19

pārmaiņai

Katra vieta ir sūnu ciems ja un kamēr grib tāda būt.
Kāda,dritvaj bitvaj,Universitātes filiāle.Nu padomājiet godīgi,kas tur ''pasniedza''.No kurienes tad Valkā varēja raut kaut vienu cilvēku ar atbilstošu kvalifikāciju?Rīgas naudas taisīšanas shēma,kas uzkārās,tiklīdz beidzās finansējums.
Kāpēc no Valkas aizbrauc uz neatgriešanos,ko?Da paskataties tak mūsējo puišeļu mūļos,kad šie slāj pa ielu.Skolā un vecāku samācīti,ka ir labākie uz pasaules,lecas un sprēgā un tēlo kundziņus,kaut ne santīmu paši vēl nav nopelnījuši.Skolu beidzot tas dzeltenais šķidrums jau galvā sakāpis tiktāl,ka Valka un Valmiera šiem par sīku un tuvāk par Rīgu nav jēgas kaut ko meklēt.
Patīk vai nē,agri vai vēlu pēc latviešu apmiršanas šo vietu paņems igauņi.

pirms 10 gadiem, 2011.02.06 11:05

pārmaiņa

Nu par to jau ir stāsts- tos labākos jauniešus jau mēs neredzam pa ielām slājam, viņiem nav tam laika. Un skolu pabeidzot prom ir. Parunā ar jebkuru no vecākiem,kam maciņā kāds lieks latiņš vēl pieturas un kuru bērni labi mācījušies ģimnāzijā - kur šie bērni ir tagad un kad viņi dzīvos un strādās Valkas novadā?
Par filiāli- pasniedzēji nebūt ne sliktāki kā ir tā saucamajā Psiholoģijas augstskolā (tagad saucas kaut kā savādāk), bijušajā Krievu institūtā. Universitāte tomēr ir valsts augstākās izglītības iestāde un standarti ir augstāki- pat provincē.
Iepriekšējam autoram 100% pievienojos pirmajā teikumā: katra vieta ir sūnu ciems ja un kamēr grib tāda būt. Jautājums: kam par to "sāp galva", kurš var ko mainīt un kas to spēj mainīt? Un vai ir cilvēki, kam pārmaiņas ir vajadzīgas?

pirms 10 gadiem, 2011.02.06 12:45

Avots

pārmaiņai
Redzējām tos jūsu "talantīgos jauniešus" pilsētas vadībā. Paldies nevajag. Lai pasēž kopā ar savu "talantīgo" bosu Šķēli opozīcijā un nodemonstrē savus "talantus", netiekot klāt pie nodokļu maksātāju naudas.

pirms 10 gadiem, 2011.02.06 14:04

avotam

Tu esi apmierināta ar pašreizējo dzīvi Valkā? Par tikšanu klāt pie nodokļu maksātāju naudas mēs varētu parunāt šodienas kontekstā tepat, tuvāk par talantīgā Šķēles "kantori". Bet tev nepatiks...

pirms 10 gadiem, 2011.02.06 19:25

Avots

Kopš kura laika tevi uztrauc, kas man patiks?

pirms 10 gadiem, 2011.02.06 19:36

AJZ

Nezin, vai par sadarbību ar igauņiem kāds runā ar tik pat apbižotu skatu, kā visu LV televīziju sižetos par ļaunajiem kaimiņiem

pirms 10 gadiem, 2011.02.07 09:03

cerība

Redz, tos kuri iestājās par Valkas un līdz ar to visa novada augšupeju noēda, atlaida, nobīdīja malā. Vietās sasēdās citi. Un kur nu ir priekšvēlēšanu solījumi uz lietu sakārtošanu un labāku dzīvi? Kas ir mainījies pa šiem pāris gadie un palicis labāks? Vai mīlīši kādam no jums nešķiet ka iet tikai uz leju? LU filiālē katru nodarbību reizi brauca pasniedzēji no Rīgas, arī cienījami profesori. Nav ko zākāties tiem kas nezina. Un ja patiesi meklētu tad arī atrastu studentus vismaz 1 grupai. Tie kam bija iespēja izjuta cik naudiņas palika maciņā uz ceļa un ēdiena rēķina. Aizgainīt cilvēkus un nojaukt uzcelto ir viegli - to paši redzam bet kas man var atbildēt - kurā mirklī apstāsies slīdēšana uz leju un sāksies labāki laiki? Uz kuru no priekšniekiem varam cerēt?

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 14:23

?

Labi, iet mums sūdīgi. Varam vainot sākot no tālākā gala un beidzot ar tuvāko. Bet vai kāds var uzrakstīt ko tad darīt lai sāk iet labāk lai jaunieši neraujas prom. Neredzu jaunus uzņēmējus ne pilsētā ne laukos ko solīja pirms vēlēšanām. Ko darīt?

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 14:26

Jānis

LU filiāle bija piemērota strādājošo izglītībai, tajā skaitā otrās augstākās izglītības ieguvei. 12.klases beidzējiem normāli un pareizi ir un būs doties studēt prom no mājām. Diemžēl Studiju centra noracēji laikam domāja, ka no ģimnāzijas pa tiešo dosies jaunieši uz blakus ēku studēt un savās studentu trūkuma prognozēs tieši balstījās uz ģimnāzijas absolventu skaitu. Bet jāskatās bija tālāk.
LU filiālē mācību spēki brauca no Rīgas - lektori, profesori, vietējie laikam bija tikai angļu valodā un datoros.
Institūts un filiāle tik cieši kopā, ka daudzi tā arī nemācēja atšķirt ko katrs dara, bet bija kustība
Drīz varēsim piebalsot - "es jau toreiz", bet raksts jau bija par ikmēneša tikšanos!

pirms 10 gadiem, 2011.02.09 23:11

Valka