Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas un Zvārtavas pagasta teritorijās notiks Zemessardzes taktiskās mācības

Nedēļas nogalē, 26.un 27. augustā, Valkas novada Valkas un Zvārtavas pagasta teritorijās posmā no apdzīvotas vietas Zaķi līdz tiltam pār upi Gauja notiks Zemessardzes (ZS) 22.kājnieku bataljona lauka taktiskās mācības.

 

Lai sekmīgi norisinātos mācības, izspēlējot mācību scenāriju, tiks izmantota ceļam piekļaujošā apkārtējā teritorija līdz 500m dziļumā. Mācībās piedalīsies aptuveni 150 zemessargu.

 

Tās ir ZS 22.kājnieku bataljona gada mācību cikla noslēguma mācības, kuru mērķis ir kaujas spēju pārbaude. Mācību laikā notiks militārās tehnikas un personāla pārvietošanās pa autoceļiem un to pieguļošajām teritorijām, kā arī mācību nolūkos tiks izspēlēti mācību scenārija paredzētie taktiskie vingrinājumi meža masīvā un uz ceļiem. Kontrolposteņi tiks veidoti tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi. Tiks izvietotas brīdinošas ceļa zīmes. Drošības nolūkos var tikt īslaicīgi ierobežota transporta un cilvēku pārvietošanās pa noteiktu ceļa posmu mācību elementu izspēles laikā. Kontrolētas un apturētas tiks tikai mācībās iesaistītās automašīnas.

 

Mācību scenārija izspēles laikā tiks lietoti imitācijas līdzekļi - skanēs šāvieni, sprādzieni, būs redzami dūmi. Tie neapdraud apkārtējo veselību un dzīvību.

 

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un trokšņiem mācību norises laikā.

 


Valka