Valkas-Valgas kopīgā autobusa pakalpojumus vienā reisā izmanto vidēji 10 valcēniešu

Kopš Latvijas un Igaunijas pievienošanās Šengenas līguma zonai pērnā gada nogalē sākto pasažieru pārvadājumu pakalpojumus dvīņu pilsētās Valkā un Valgā vienā reisā vidēji izmanto līdz 10 valcēniešiem, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas pašvaldības preses sekretāre Inguna Medne.

Autobusa noslodzi vērtēs februārī, kad varēs spriest, vai pilsētnieki pieraduši pie jaunā pakalpojuma. Medne pastāstīja, ka autobusu reti izmanto Valgas iedzīvotāji, jo pensionāriem Igaunijā ir daudz sociālo pabalstu un tai skaitā iespēja lētāk izmantot transporta pakalpojumus. Braukšanai šajā autobusā nevienai iedzīvotāju grupai atlaides netiek piemērotas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 21.decembrī Valkā un tās dvīņu pilsētā Valgā Igaunijā sāka kursēt satiksmes autobuss. Patlaban organizēti divi reisi rīta pusē.

Jau ziņots, ka vienoti pasažieru pārvadājumi abās pilsētās kļuvuši iespējami pēc Latvijas un Igaunijas pievienošanās Šengenas bezvīzu zonai.

Vienošanos par kopīga autobusu maršruta nodrošināšanu pilsētu vadītāji parakstīja decembra sākumā.

Biļetes cena autobusā ir 30 santīmu vai septiņas Igaunijas kronas, un maksāt par biļeti abās robežas pusēs var abās valūtās.

Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis aģentūrai LETA pastāstīja, ka abas pašvaldības apņēmušās dotēt pārvadājumus, bet tam nepieciešamā summa tiks noteikta, analizējot pārvadājumu statistiku.

Rogainis sacīja, ka zināms laiks paies, līdz iedzīvotāji pieradīs pie jaunā pakalpojuma un sāks to aktīvi lietot.

 

Valka