Valku apmeklē iekšlietu ministrs

Vakar Valkā viesojās iekšlietu ministrs Mareks Segliņš. Viņš tikās ar pilsētas un rajona pašvaldību vadītājiem, kā arī robežsardzes, rajona Policijas pārvaldes un ugunsdzēsības dienesta vadošajiem darbiniekiem.

 

M. Segliņš: "Cilvēkiem jāsaprot,

 ka robežkontrole gan ir atcelta,

 bet pašas robežas palikušas, tādēļ

 dokumentus pārbaudīs arī turpmāk."

 

Savu ierašanos ministrs pamatoja ar to, ka vēlas tuvāk iepazīt valsts reģionus. "Viena lieta ir pētīt dokumentus, otra ir pašam braukt uz rajoniem un visu iepazīt, tiekoties ar vietējo pārvalžu vadītājiem. Lielo priekšnieku viedokļus es dzirdu katru dienu. Gribu zināt, ar ko saskaras un kā risina jautājumus ārpus Rīgas strādājošie. Pirms došanās uz Valku biju Daugavpilī un Līvānos," saka M. Segliņš.

 

 

Iedzīvotājiem dokumentu pārbaudes nepatīkValkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa ministru iepazīstināja ar Valkas un Valgas ģeogrāfisko situāciju un minēja problēmas, kas radušās pēc valsts pievienošanās Šengenas līgumam. Vairākiem iedzīvotājiem robežsargi jau ir sastādījuši protokolu par staigāšanu bez pases, kas izsaucis neapmierinātību cilvēkos. Cilvēki nesaprot, kādēļ viņiem savā pilsētā līdzi jānēsā dokumenti.M. Segliņš atzina, ka Valkai ir sava specifika. "Domāju, ka robežsargiem vairāk jābrīdina cilvēki, nevis jāuzliek naudas sodi. Situācija ir jāizskaidro, jo mums ir izdevīgi, ka igauņi nāk iepirkties Latvijā. Viņi mūsu valsts budžetam dod naudu. Arī pilsētu lēmējvara ir ieinteresēta, lai abu valstu iedzīvotāji atrastos apritē," norāda M. Segliņš.

 

 

Jāzina, kas klīst pa Latviju"Ziemeļlatviju" interesēja, kādēļ pēdējā laikā Valkā tik bieži notiek dokumentu pārbaudes un kā tālāk tiks risināts mazo robežceļu atvēršanas un atjaunošanas jautājums, jo robežpagastu pašvaldības tos grib atvērt un šur tur tas jau izdarīts, bet robežsargi norāda, ka līdz jaunā robežu apraksta pabeigšanai to nedrīkst.M. Segliņš skaidro, ka pēdējos divos mēnešos dažu iemeslu dēļ notika pastiprināta kontrole. Pēdējā laikā tas bija saistīts ar 16. martu. Mums bija svarīgi zināt, kādi cilvēki pārvietojas pa valsti. Vēl svarīgi ir saprast, ka robežkontrole ir atcelta, bet pati robeža ir palikusi. Joprojām valsts robeža starp Latviju, Igauniju un Lietuvu pastāv. Vēlamies noskaidrot, cik daudz cilvēku ar ceļošanai nederīgiem dokumentiem klīst pa Latviju. Mums savā zemē jāzina, kādas personas te ir. Sliktākais ir tas, ka šādu cilvēku skaits, kā arī automašīnu ar ceļošanai nederīgiem dokumentiem, ir strauji palielinājies. Pārvietošanās brīvība ir ne tikai godīgiem cilvēkiem, bet arī noziedzniekiem, tādēļ mums situācijai jāseko līdzi," apliecina M. Segliņš.Ministrs uzskata, ka lēmumus, kurus robežceļus atvērt, pieņemt var tikai attiecīgā pašvaldība.

Valka