Valku rotās 17 pašgatavoti putnu būrīši

"Nākot uz darbu, pilsētas centra parkā pamanīju četrus mazus dzeņus, bet netālu sīļi dziedāja savu interesanto dziesmu," priecājas Valkas kultūras nama pasākumu organizatore, putnu būrīšu gatavošanas idejas autore Mārīte Meļķe.

Šonedēļ pavasara Putnu dienu ietvaros Valkas kultūras nams sadarbībā ar Valkas pamatskolas amatu mācības skolotāju Andreju Mārtiņu Rāceni, viņa dēlu Uģi Rāceni un pamatskolas 8.c klases zēniem izgatavoja 17 dažāda izmēra putnu būrīšus. Jaunās mājas paredzētas strazdiem un arī mazākiem putniņiem.

 

Akcijas rīkotāji skolēnu gatavotos būrīšus dāvināja pilsētas bērnudārziem "Pumpuriņš", "Pasaciņa" un kristīgajam bērnudārzam "Gaismiņa". M. Meļķe atzīst, ka Valka ir zaļa pilsēta un to iecienījuši lidoņi. Savukārt skolotājs A. M.Rācenis atzīst, ka puiši vēl labprāt uzmeistarotu kādu mājiņu putniem, bet diemžēl trūkstot materiāla. "Ziemeļlatvija" pievienojas skolotāja lūgumam un cer, ka kāds vietējais kokapstrādes uzņēmums var atvēlēt materiālus, lai pilsētā varētu dzirdēt putnu dziesmas.

 

A. M. Rācenis novērojis, ka 5. un 6. klases zēniem ir liela interese pašiem kaut ko uzmeistarot, tāpēc tas ir īstais laiks, lai viņos radītu interesi par amatu.Tradicionālajās pavasara Putnu dienās putnu draugi visā Latvijā aicināti ornitologu pavadībā doties dabā un vērot putnus un izgatavot būrīšus.

Valka