Valku veidos par Ziemeļvidzemes Ziedu galvaspilsētu 4

10. jūnijā Valkas pilsētā pirmo reizi notiks svētki "Puķu brīnumā". Tie būs veltīti 725. gadadienai, kopš Valka pirmoreiz minēta vēstures avotos.

Svētku koordinators Aivars Ikšelis ar šo pasākumu īstenos kādu senu savu ieceri. Pašlaik iecerēts, ka šādus svētkus organizēs ik pēc pieciem gadiem. Šī gada svētku projektu īstenos Valkas novada dome un Valkas kultūras nams, sadarbojoties ar mākslas skolu, pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļu, floristi Ingu Danielu, Lugažu muižas vadītāju Kristīni Ganiņu, valcēnieti Ilonu Krastiņu, novada domes Dzimtsarakstu nodaļu, klubu "Zelta rudens" un biedrību "Valkas dāmu klubs".

"Projekta ietvaros paredzēta Valkas mākslas skolas audzēkņu un studijas dalībnieku darbu izstāde, floristu darbu parāde "Šarmantās kundzes tējas laiks", senā Valkas nosaukuma "Walc" veidošana no ziediem, Latvijas ziemeļu vārtu ziedu segu salikšana, bērnu kolektīvu koncerts, trīs interesantāko pilsētas dārzu apmeklējums, fotostudijas "Reflex" veidotā ziedu vakara izrāde.

Sumināsim tos valcēniešus, kuru vārdā vai uzvārdā ir zieda nosaukums," sola A. Ikšelis. Viņš nešaubās, ka svētki domāti mums pašiem un tos radīt varam tikai visi kopā. Senā Valkas nosaukuma veidošanā aicināti visi pilsētas iedzīvotāji, līdzi atnesot ziedus, pļavu puķes un zaļumus, kas darīs krāšņāku Lugažu laukumu un būs lielisks fons iedzīvotāju un viņu ģimeņu fotogrāfijām.

"Īpaši uzrunājam Valkas iestāžu un uzņēmumu vadītājus un darbiniekus, lūdzot izveidot savas iestādes un uzņēmuma ziedu segas fragmentu, platībā vismaz 0,5x1,50 metru. Pie katra no segas fragmentiem tiks pielikts iestādi vai uzņēmumu reklamējošs uzraksts," aicina projekta kurators. Ar šo vērienīgo pasākumu Valku vajadzētu izveidot par Ziemeļvidzemes pierobežas ziedu galvaspilsētu.

Komentāri 4

Frīdis

Pēc nosaukuma padomāju, ka ikauņi nolēmuši Valku ar ziediem nomētāt....

pirms 10 gadiem, 2011.02.20 17:14

:)

Apkurei un pabalstiem naudas nav, labi kaut ziediem ir!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.02.20 17:16

Wapu

Vai tiešām arī Valkā būs kaut kas tāds, ko ciemiņiem parādīt? Tas ir apsveicami!!!

pirms 10 gadiem, 2011.02.21 10:35

Valka